Analytická psychologie: Její teorie a praxe přehled

Analytická psychologie: Její teorie a praxe https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459821/bmid_analyticka-psychologie-jeji-teorie--37e-459821.png 5 78 78

Tavistocké přednášky – řada pěti přednášek na Tavistocké klinice pro asi 200 lékařů.

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Academia

Analytical Psychology: its Theory and Practice (The Tavistock Lectures) , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Analytická psychologie: Její teorie a praxe. Přihlašte se a napište ho.

Didi1973
17.02.2024 5 z 5

Takový velice lidský úvod do Jungovy analytické psychologie.

Shindo
16.06.2023 4 z 5

Príjemný úvod do jungiánskej psychológie, taký Jung v kocke. Päť prednášok na Tavistock Clinic z roku 1935.

Junga som dlho nechápal a pôsobil na mňa ezotericky, práve kvôli idiotom fičiacim na ezovlne, ktorí si jeho teórie zvyknú často prekrúcať, čerpať z nich a vysvetľovať ich podľa svojho.

Niektoré myšlienky zaujali, napr. vnímanie nevedomia - kým Freud sa naň díval "z rohu detskej izby", Jung ho vnímal ako "historický sklad". Iné boli úsmevné, vzhľadom k dobe prednášok ale pochopiteľné (napr. 36-ročná stará panna alebo vnímanie černochov ako primitívov).

Thomas1222
29.08.2021 5 z 5

Tuto knihu osobně mohu doporučit pro ty, co se o Junga začínají zajímat. V knize jsou sice pasáže, kde člověk bez znalostí určitých psychologických pojmů není schopen uchopit celistvý význam, ale po vychytání těchto menších "překážek" je možno objevit jednoho z nadčasových géniů v oboru. Líbí se mi, že tam, kde jsou zmínky o jiných knižních děl, z kterých se čerpá jsou řádně na ně uvedeny odkazy.

Závěr: Jednoznačně doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Analytická psychologie: Její teorie a praxe v seznamech

v Právě čtených3x