Alte Pinakothek Mnichov přehled

Alte Pinakothek Mnichov
https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75915/alte-pinakothek-mnichov-75915.jpg 5 9 9

Kniha představuje obrazové sbírky z oblasti evropského malířství a je doplněna o nástin dějin galerie. Mnichovskou pinakotéku vybudovali bavorští panovníci z rodu Wittelsbachů pro své umělecké dědictví a vytvořili tak jednu z nejprestižnějších sbírek světa. Kniha prezentuje jednotlivá díla a zachycuje vývoj německého a evropského malířství jako celku. Texty doprovázející kvalitní reprodukce obrazů, poskytují informace o autorovi, námětu, kompozici a technice díla. V závěru knihy najdeme plán muzea a rozvržení jednotlivých sbírek i seznam uvedených umělců a děl Obrazová publikace prezentuje nejvýznamnější díla Alte Pinakothek v Mnichově, zahrnující kolem 700 obrazů z doby od 14. století do 18. století.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Knižní klub

Alte Pinakothek - Monacosic, I Grandi Musei del Mondo , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alte Pinakothek Mnichov. Přihlašte se a napište ho.

Renike
30.05.2023 5 z 5

Další famózní sbírka Rubense, Rembranta, Raffaela, van Dycka, německého malíře Dürera a dalších. Krásná podívaná.

Booky84
05.02.2022 5 z 5

Zajímavá kniha pro každého milovníka malířství.

1amu
28.04.2020 5 z 5

Je to publikace "pro radost". Když už se nemohu z neovlivnitelných důvodů dostat do galerií, které zase nejsou tak daleko, mohu si obstarat krásnou knihu a stát se žasnoucím divákem-pozorovatelem. A v tom je mnichovská Pinakhoteka nenahraditelná.
Oceňuji Knižní klub, že nám umožňuje koupit si skvělou řadu GRANDI MUSEI DEL MONDO.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Alte Pinakothek Mnichov v seznamech

umění galerie