Almuric přehled

Almuric
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28089/almuric-28089.jpg 4 96 96

Almuric je jediným Howardovým románem, který se neodehrává na Zemi. Almuric je planeta plná křehkých a krásných žen, silných a odvážných mužů, ale i dravců, oblud a boje. Almuric je dnes už klasické dílo, nabité strhujícím a barvitým dějem. Pro všechny milovníky R. E. Howarda přináší tato kniha autorovu podrobnou bibliografii, včetně původních vydání, a oficiální bibliografii conanovských příběhů; to vše z pera našeho předního bibliografa Martina Šusta. ... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Almuric , 1939

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Almuric. Přihlašte se a napište ho.

Gordonlord
11.11.2022 1 z 5

Kdyby to bylo celé tak o 70% kratší, tak by to fungovalo úplně stejně. Příběh je to sice neskutečně přímočarý a jednoduchý, ale nafouknutý nekonečně se opakujícím klišé, na které je ideální povídková "stopáž", tak, jako tomu bylo u ikonických příběhů Barbara Conana.

Hlavní hrdina je Conan v bledě modrém, jen téhle knize chybí atmosféra, tažný a silný nápad a přebývají mu hory vaty. Howardův styl v tom poznáte hned, ale tady je prostě ještě navíc bez zápachu a bez příchutě.

věrapodpěra
14.01.2022 5 z 5

Krásný příběh, ke kterému se ráda vracím a čtu znovu.

3DD!3
20.11.2020 4 z 5

Howardova nesci-fi má švih a grády na jaké jsme zvyklí z Conana a spol. Napojení některých událostí je sice trochu krkolomné, ale je to ohromná zábava plná létajících nestvůr, nahých krásek a pobíhání po svobodném světě, který si autor vysnil a hodil na papír. Rematerializovaný Esau Carin je možná ze součastnosti, ale jeho barbarské kořeny se nezapřou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Almuric v seznamech

v dalších seznamech1x