Záhada ohnivého oka přehled

Záhada ohnivého oka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194415/traja-patraci-10-zahada-ohniveho-ok-194415.jpg 4 61 61

Ohnivé oko, nádherný rubín ukradnutý z posvätného indického chrámu, sprevádza strašná kliatba: každý, kto sa ho zmocní, musí zomrieť. Napriek tomu hľadajú Traja pátrači práve tento drahokam, aby ho "očistili" a vrátili pravému majiteľovi. Ohnivé oko chce získať tajomný Ind, Trojbodkový, ktorý v ruke neustále zviera palicu s vystreľovacím mečom. Všetci usilovne zháňajú sadrové busty po celom Rocky Beach, lebo údajne v jednej z nich môže byť Ohnivé oko ukryté.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada ohnivého oka. Přihlašte se a napište ho.

DanielBrstak
01.05.2024 4 z 5

Predchádzajúci prípad z prostredia ostrova ma príliš neoslnil, tak som rád, že sa Arthur vrátil k osvedčenej schéme. Tajomný prvok tu tentokrát predstavuje vzácny, dlho stratený rubín, na ktorom visí kliatba, zločinci sú zase vynaliezaví a až do samého konca vždy o krok pred pátračmi, sekunduje im tajomný Ind s mečom vždy po ruke a k pokladu vedie, tak ako vždy, dobre vymyslená hádanka. Príbeh nenudí a valí sa rýchlo dopredu, jedinú výčitku mám k linearite deja. Každá detektívka by mala mať aspoň jeden dejový zvrat, tu ale nič také nenájdeme. V podstate už v druhej kapitole, kde sa začne pátranie po rubíne, je možné pesne povedať, ako to skončí. Finále je fajn, hoci nie je  tak napínavé ako v predošlých prípadov. 80 %

Hradčiatko
29.04.2024 5 z 5

Jeden z dielov, ktorý mi veľmi utkvel v pamäti, vrátane mien záporákov a hlavnej dejovej linky okolo búst, čo po tých rokoch je až s podivom :) Doporučujem ako aj ostatné pre starší školský vek, pre mládež túžiacu po dobrodružstvách, priateľstve, trénovaní mozgových buniek a možno v dnešnej dobe aj trochu po poznaní, aké to bolo pred mobilmi a internetom :)

Miro.slav
13.08.2020 3 z 5

Ďalší skvelý diel pre mládež. Ako decko som im závidel ich hlavný stan, partiu a kopec dobrodružstva.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záhada ohnivého oka v seznamech