Alabama Song přehled

Alabama Song https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94453/bmid_alabama-song-XFj-94453.jpg 4 91 91

Vzrušujúci životopisný príbeh Zeldy Fitzgeraldovej, odohrávajúci sa v prostredí americkej a parížskej medzivojnovej bohémy 30. rokov, získal v roku 2007 Goncourtovu cenu, najprestížnejšie literárne ocenenie vo Francúzsku.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Alabama Song , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alabama Song. Přihlašte se a napište ho.

Bája89
06.02.2023 2 z 5

Zpráva o jednom velmi toxickém a sebedestruktivním vztahu. Vpravdě toto čtení místy hodně bolelo.

Pablo70
24.02.2021 4 z 5

Kniha sama není bulvární, ale její námět zcela jistě ano. Kdo se do tohohle tématu pustí, musí se tvářit jako paparazzi, který přistihne celebritu infla granti a přitom dělá, že je to jen jeho chlebíček. Tak je také napsaná tato kniha a je snadné vymýšlet všechny ty šokující scény, jde to pěkně od ruky! Zvlášť když ovládáte řemeslo. Tímto konstatováním nechci knihu shazovat, ale připojuji se k těm zklamanějším, ach jo, kolikátý je to už popis amerických léčeben, opilství, pádů a sexu... Je to jako perpetuum mobile. Kniha byla pro mne velmi smutná.

Nifredil
13.08.2020 3 z 5

Nespoutané, divoké a šílené. Šílená jízda, takové to je. Začetla jsem se bohužel až v druhé půlce a je pravda, že až v druhé polovině se to celé spojilo a začalo dávat smysl. A pak to ale byla právě ta nespoutaná, divoká a šílená jízda. Pro mě fascinující, Zelda mě uchvátila a rozhodně si budu chtít zjistit více o jejím skutečném životě, ne jen přečíst tenhle fiktivní deník.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2007 - Goncourtova cena