Kritik přehled

Kritik https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396580/bmid_kritik-x4R-396580.png 4 617 617

Akta Enzo série

Počas degustačného turné po vinárskom regióne Gaillac náhle zmizne špičkový svetový znalec a kritik vín Gil Petty. O rok neskôr ho nájdu v gaillackej vinici oblečeného do karmínového rúcha Rádu božskej fľašky, spoločenstva, ktoré sa venuje propagácii tamojších vín. Priviazaný ku krížu stál ako morbídny strašiak medzi riadkami zrelého hrozna a zjavne bol celý čas predtým utopený v červenom víne. Keď sa po rokoch pustí do odloženého prípadu sympatický Enzo Macleod, zistí, že medzi vinármi vrie tvrdý boj...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

The Critic , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kritik. Přihlašte se a napište ho.

Dada077
03.05.2024 4 z 5

audiokniha 9hod 58 min, Matásek - no dobre
trochu rozvláčnejšie popisom dopestovania vínnej révy až po molekulárny rozbor spracovania a uskladnenia vína, jeho degustáciu a hodnotenia ... ale prípad začína práve tam a vo víne aj končí ... burčiak poznajú aj Francúzi ..
Ako nemotorného profesora biológie, ktorý sa správa ako policajt a ktorý sa nevie ani biť, nieto aby nosil aspoň nejakú zbraň som si Enza Macleoda celkom obľúbila. V tejto časti mi celkom úsmevné prišlo pašovanie zeminy, na ktorej sa urodilo francúzske víno letecky do Ameriky prostredníctvom škótskeho kiltu. Idem do ďalšej časti :)

danmen
30.03.2024 4 z 5

Pokračujem v sérii Enzo. Opäť sa mi dobre čítal. Autor vytvoril zaujímavú postavu, zasadil ju do zaujímavého prostredia vinárstva, zaujímavo vystavaný príbeh.

faba
10.03.2024 2 z 5

Audiokniha. Čte David Matásek.
Kdysi jsem to četl. Vzpomněl jsem si na to při scéně, kdy pes rozvazuje hostům v kavárně tkaničky u bot. Ale to bylo vše co jsem si pamatoval.
Normální detektivní příběh, kdy všichni jsou hloupí, jen jeden vše vyřeší a ještě po více, jak kolika letech. Knihy Skála, Muž z ostrova Lewis a Šachové figurky byly ještě jakžtakž (to je slovo) ke čtení, tak další tvorba je opravdu jen k zaplacení složenek.
Ale to je jen můj názor a nikomu jej necpu. Každému se líbí něco...

Žebříček nejprodávanějších eknih (duben)

04.05.2017

Žebříček nejprodávanějších eknih v červnu 2016