Aj keď sa smejem, je mi do plaču přehled

Aj keď sa smejem, je mi do plaču
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285409/bmid_aj-ked-sa-smejem-je-mi-do-placu-wM8-285409.jpg 4 93 93

Román je tragikomickou odyseou klampiara Mišu Kafankeho - syna ruského žida a pruskej matky, ktorý sa po páde berlínskeho múru rozhodne vysťahovať z bývalej NDR a chce odísť do New Yorku k svojej tete Emme Pileschkeovej. Vôbec pri tom netuší, aké dobrodružstvá a nebezpečenstvá ho čakajú na nevšednej, dlhej a zamotanej ceste, ktorá vedie cez štáty východnej Európy, ale i Irak a Izrael až do Kalifornie a Mišovi neraz ide o život. Je totiž nerozoznateľným dvojníkom profesora Volkova, odborníka na jadrové zbrane, ktorého chcú do svojich služieb získať najvyššie kruhy niekoľkých krajín. Politici a diplomati, závislí od šikovnosti svojich špiónov, otvárajú Mišovi alias profesorovi Volkovovi dvere do sveta luxusu, bezstarostných radovánok a rozkoší.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Auch wenn ich lache muß ich weinen , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aj keď sa smejem, je mi do plaču. Přihlašte se a napište ho.

Martin1974
09.03.2024 5 z 5

Skvelý veselo smutný príbeh, ktorý sa odohráva začiatkom 90 tych rokov a ktorému asi ťažko prídu na chuť tí, čo v tej dobe boli iba deti, alebo sa vtedy práve narodili.

denib
20.12.2022 3 z 5

Většinou mám knihy od pana Simmela ráda, ale tahle mi moc nesedla. Nemohla jsem se dlouho začíst a vlastně mě to opravdu začalo bavit až před koncem. Přitom je kniha zajímavá, nadupaná informacemi, místy vtipná. Akorát že hlavní hrdina je takový bolestín. Ano, nemá to v životě lehké, ale té jeho sebelítosti bylo na mě až moc. Po přečtení ve mně zůstává takové smutné zamyšlení nad tím, co jsme my lidé vlastně zač.

martini.ce
13.09.2020

Nemohla jsem se do ní začíst, nebavila mě a odložila asi po 30 stránkách. Nechávám bez hodnocení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Aj keď sa smejem, je mi do plaču v seznamech

v dalších seznamech1x