Adolf Hitler: Deníky přehled

Adolf Hitler: Deníky
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164954/bmid_adolf-hitler-deniky-164954.jpg 4 8 8

Unikátní svědectví událostí let 1938-1945 očima samotného Adolfa Hitlera pocházejí ze dvou zdrojů. Jednak z osobního archívu Vůdce, který zajistila na Berghofu v dubnu 1945 III. americká armáda, jednak z písemných záznamů osobního Hitlerova fotografa Heinricha Hoffmanna. Tyto neobyčejné cenné prameny skončily poválce v USA a teprve v posledních letech byly zpracovány do podoby, se kterou se má možnost seznámit i český čtenář. Úhel pohledu hlavního režiséra událostí, které ovlivnily život celé planety, je samozřejmě zcela odlišný od oficiálních výkladů historiků vítězných mocností.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Adolf Hitler: Deníky. Přihlašte se a napište ho.

Tatopulos
11.07.2019 2 z 5

Slabé, jak se píše v úvodu ke knize, jsou to jen poznámky, co se po Hitlerovi zachovaly. Zajímavé tam byly jen určité historické pasáže a Hitlerovy vyjádření k událostem. Namátkově mě napadá- "já tuto válku nevyvolal, to oni jsou viníci." Hitlerův obdiv ke Stalinovi a k Británii, zřejmě chtěl uzavřít přes Hesse s Anglií mír. Pak zvláštní pasáže o Sovětském svazu, kdy nebylo jasné jestli se SSSR pokusil napadnout Německo jako první nebo Rusové věděli o chystaném útoku a byli jen v obraně ? Podle Canarise, ale prý byla rudá armáda připravena k útoku na Německo. Ale Canaris byl starý kamuflážník a nenáviděl Hitlera.
Láska k vlastním vojákům se tady taky hezky ukázala- "mí vojáci jako jednotlivci nemají cenu...Ale já proti nim mám cenu vysokou..." Nuda a Hitlerova posedlost sebou samým otravuje.

Palivo
18.04.2015 2 z 5

Tato kniha mě tedy moc nezaujala. Čekal jsem, že se dozvím nějaký věci o sexu s Evou Braunovou, nebo jaký punčochy měl Göering nejraději, ale místo toho autor pořád mele jen o nějakým Čerčilovi z Anglie a o frontách, což teda není vůbec strhující. Já už byl taky párkrát ve frontě, třeba na lístky nebo na autobusáku, a žádná zábava to teda nebyla, natož abych to cpal do knížky

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Adolf Hitler: Deníky v seznamech

Adolf Hitler deníky