ABC hudebních forem přehled

ABC hudebních forem https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66528/abc-hudebnich-forem-66528.jpg 5 7 7

ABC hudebních forem - patří mezi velmi používané tituly v hudební nauce u nás. Luděk Zenkl, autor této publikace poskytnul široké hudební veřejnosti i pedagogům a žákům různých stupňů a typů našich hudebních škol, obsáhlé, ale srozumitelné a přehledně členěné informace výstavby hudebních forem. V této knize Luděk Zenkl vysvětluje základní formové typy a nejzávažnější druhy hudebních skladeb a příručku zavírá výkladem o hudebních formách 20. století. Kniha je doplněna bezmála dvěma sty notovými příklady, které podporují srozumitelnost probíraných témat. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize ABC hudebních forem. Přihlašte se a napište ho.

Josh
15.07.2021 5 z 5

CITACE z obalu: „Ve 30ti kapitolách, hutných a přehledně členěných autor vysvětluje … Dotuje svoji práci bezmála 200 notovými příklady, které podporují sdělnost a podtrhují spjatost s živou hudbou.“

Jako čtenář, který hledal rychlé poučení o dílčích tématech a příručku až tak systematicky nepročítal chválím, protože orientace byla i bez rejstříku snadná. Druhé vydání (1990), tedy přes 30 let knize ani hudbě neubralo na zajímavosti:o)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha ABC hudebních forem v seznamech

v Právě čtených1x