A zasa preskakujem kaluže přehled

A zasa preskakujem kaluže
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239438/bmid_a-zasa-preskakujem-kaluze-0Eo-239438.jpg 4 325 325

Ktože to ide na tom koni? Predsa Alan – v očiach obyvateľov jednej austrálskej dedinky mrzáčik, v hĺbke duše však neuveriteľne odhodlaný chlapec, ktorý si ide za svojim snom bez ohľadu na chromé nohy. Marshallove spomienky na detstvo strávené na rodnej austrálskej farme patria do zlatého fondu kníh o obdivuhodnej sile chorých. Naivne úprimný rozprávač s barlami, túžiaci sa vyrovnať svojim spolužiakom v každom ohľade, je zároveň vtipným pozorovateľom zanikajúceho kúzla austrálskej dedinky a prírody. Autobiografická kniha je pre čitateľov, ktorí si zamilovali príbehy malých hrdinov s obrovským srdcom. Piate vydanie.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

I Can Jump Puddles , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize A zasa preskakujem kaluže. Přihlašte se a napište ho.

Hyaenodon
31.03.2024 5 z 5

No, tak to byla pecka. Zase jedna z těch knih, u které bych Alanův příběh s chutí sledoval dál - až do jeho smrti. Atmosféra knihy mi poněkud připomněla Kameny mluví od Thórbergura Thórdarsona (venkov, zvířata, toulání se divočinou), příběh je ale samozřejmě o velmi působivé cestě malého Alana k normálnímu dětství.

Doubravka1975
04.12.2023 5 z 5

Silný, motivační autobiografický příběh australského autora Alana Marshalla, který v šesti letech onemocněl obrnou. Ale nikdy se necítil jako mrzák ani jako statečný, jak mu často všichni oběma výrazy říkali, ale snažil se žít a dělat vše jako ostatní. Velkou podporu měl v úžasných rodičích a kamarádech.
Doporučuji
Děti si vůbec neuvědomují, že jsou jiné, tyto pocity v nich vzbuzují dospělí

ninano
21.11.2023 5 z 5

Kniha o dětské obrně a nezměrné lidské vůli.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha A zasa preskakujem kaluže v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech5x