A touhle bombou se musíme rozloučit přehled

A touhle bombou se musíme rozloučit https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346048/bmid_a-touhle-bombou-se-musime-rozloucit-0JY-346048.jpg 5 23 23

Richard Porter byl po 13 let a 22 sezón dramaturgem nejsledovanější automobilovou televizní show na světě. Od katastrofálního pilotního dílu v roce 2002 až do nečekaného utnutí v roce 2015 se podílel na scénáři, opravoval v něm gramatické chyby, vymýšlel urážky pro Stiga, dumal, jak sérii udělat ještě vtipnější, a propil hektolitry různých nápojů ve společnosti tří chlápků, z nichž se během těch let staly superhvězdy – byli to Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. O tom, jaké to přímo uvnitř Top Gear bylo, napsal Richard Porter tuto knihu (název Top Gear nesmí z licenčních důvodů být na obálce) a přidal pár povedených historek z natáčení. "Lepšího kronikáře třinácti triumfálních let pořadu Top Gear si lze stěží představit."... celý text

Biografie a memoáry
Vydáno: , Argo

And on that Bombshell: Inside the Madness and Genius of Top Gear , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize A touhle bombou se musíme rozloučit. Přihlašte se a napište ho.

Horal123
15.02.2022 3 z 5

Jakkoliv je Top Gear vtipný a úspěšný pořad, tato kniha je spíš průměrná. Z daného tématu by jistě šlo vytěžit víc.

LaCucaracha
21.12.2021 3 z 5

Jako fanynka TG jsem se na knihu vrhla, a pak byla tak trochu zklamaná. Něco zajímavého se o historii a způsobu natáčení pořadu dozvíte, ale celkově to dohromady úplně dobře nedrží. Ze začátku ještě jo, jak se autor (scénárista TG) k tomu celému nachomýtl, jak vymýšleli novou koncepci a jak se objevili moderátoři. Ale jakmile pořad začne fungovat, je to spíš stylem "a ještě jsem si vzpomněl na tohle". Dost často se navíc opakují kapitoly, jejichž sdělením je v podstatě jen to, že to prostě všechno skvěle fungovalo díky konkrétním lidem, takže stvořili něco výjimečného a všichni byli úžasní. No a moralizující konec, kdy podle mě se prostě Jeremy ožral a to je celé, jenže autora jeho chování děsně zdrtilo, a byl jím hrozně zklamán... aby pak po čase ochotně naskočil do stejného týmu v GT. No ale to už nehodnotím knihu. Prostě literárně průměr, informačně to mohlo být určitě zajímavější, přečtení nelituji, ale knížku pošlu do světa, ať nezabírá místo v knihovně.

BaronessGolden
14.09.2021 4 z 5

Skvělá knížka pro fanoušky. Historky z natáčení a jak se celý kolotoč Top Gear celá léta tvořil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha A touhle bombou se musíme rozloučit v seznamech

Autorovy knížky

2017  91%A touhle bombou se musíme rozloučit