A Jimmy šel za duhou přehled

A Jimmy šel za duhou https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64953/a-jimmy-sel-za-duhou-64953.jpg 4 206 206

Strhující špionážní příběh o nezvyklém pátrání po vrahovi bohatého průmyslníka nás zavede do Vídně - města, které se pro svou geografickou polohu i historickou zkušenost stalo v poválečných letech ideálním rejdištěm pro téměř všechny světové výzvědné služby. Mladý Manuel Arando se snaží o možné i nemožné, aby zjistil, kdo jeho otce zavraždil. Vydatnou pomocnicí je mu půvabná přítelkyně Irena. Ani jeden z nich však netuší, že zasáhl do chodu mašinerie, jež je hrozí pohltit.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Galaxie

Und Jimmy ging zum Rebenbogen , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize A Jimmy šel za duhou. Přihlašte se a napište ho.

Wladimirski
11.09.2023 3 z 5

Pro mne byla kniha určitým zklamáním. Neuvěřitelná přemíra postav bez vztahu k podstatě děje, nové postavy se objevovaly v průběhu celé knihy. Líčení vývoje rozvleklé tak, že se hlavní zápletka ztrácela.

kopeceli
16.04.2023 4 z 5

Ačkoliv má kniha sedm set stran, čte se rychle. Příčinou není jen strhující děj, ale i velké množství balastu, který lze přeskočit. Přesto je zajímavá, poutavá, některé pasáže nadlouho utkví v paměti. Čtení tohoto díla nebyl ztracený čas.

mgeisselreiter
04.04.2023 4 z 5

Hodně spletité a na můj vkus až moc dlouhé - něco bych možná zkrátil. Nutno ocenit, jak autor dokázal komplikovaně, ale přesto přehledně a čtivě podat příběh v mnoha časových rovinách. Tak trochu je vyprávění postavené na "literární licenci" - od reality je dost vzdálené, přesto podává uvěřitelný a reálný příběh, jen uzpůsobený románu. Bohužel mi chybělo napětí, místo toho působila spíš zvědavost, co bude dál. Pro mnohé také mohl být nejzajímavější ten finální příběh ze současnosti (z roku 1969), který ale nehraje podstatnou roli a není více rozvinut. 70-75%, 4. 4. 2023.

Knižní novinky (18. června - 1. července)

18.06.2018

Kniha A Jimmy šel za duhou v seznamech