Třikrát Steve Carella a spol. přehled

Třikrát Steve Carella a spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41948/revir-x-steve-carell.jpg 5 152 152

87. revír série

Provokatér; Poldové; Není hluchý jako hluchý Z více než tří desítek autorových detektivních románů o 87. revíru amerického velkoměsta, v nichž vystupuje tým známých detektivů, byly do svazku vybrány ty, jež spojuje postava domněle nedoslýchavého zločince. Volná trilogie obráží brutální tvář americké velkoměstské zločinnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Heckler / Fuzz / Let's Hear It for the Deaf Man , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Třikrát Steve Carella a spol.. Přihlašte se a napište ho.

Kasperle
14.03.2023 3 z 5

Pro mě první seznámení s McBainem a 87. revírem. Detektiv Carella tu není úplně hlavní postava, jak avizuje název. Bavilo mě to, mělo to drajv. Vadilo mi ale, že každý příběh dlouze buduje zápletku a napětí, a pak to vždycky "spadne" během pár stránek. K tomu všechny zločiny jsou vždycky ukončeny jakýmsi dílem náhody, zásahem shůry (podobně jako když obří noha ve znělce Monty Python´s flying circus rozdupne dění na obrazovce); policie v tom v podstatě figuruje jako pozadí. Měl jsem pocit, že ať by postupovala jakkoli, stejně to dopadne tak, jak si autor přeje (a potřebuje - aby to mohl v další knize zase natáhnout). Hodnotím svižné dialogy, plastické popisy velkoměsta a Zábranův překlad a doslov. Ten má literární i informační hodnotu sám o sobě - a to Zábrana sepsal v době dávno před internetem.

petunkav
14.12.2021 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po "obyčejné" staré detektivce.
Slovem "obyčejné" nemyslím nic zlého. Prostě pěkná zápletka, násilí a krve ne až tak moc. Promyšlené, napínavé a skvěle napsané.
Jo holt klasika.....

jarin58
16.08.2021 4 z 5

Tři první příběhy chronologicky poskládané se mi líbily,dobře se četly.Jen mi Carellova postava přišla trochu upozaděná.Přesto za čtyři hvězdy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Třikrát Steve Carella a spol. v seznamech

v Právě čtených1x