501 miest, ktoré musíte vidieť přehled

501 miest, ktoré musíte vidieť https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101318/bmid_501-miest-ktore-musite-vidiet-zLx-101318.jpg 5 7 7

Publikácia 501 miest, ktoré musíte vidieť patrí do kategórie kníh, ktoré treba mať v domácej knižnici. Poslúži ako sprievodca, keď sa rozhodneme cestovať a nevieme, čo, kde a kedy by sme mali navštíviť a vidieť. Súčasne poslúži ako poradca, ak by sme chceli vedieť, aké skvosty sa vo svete nachádzajú. Čítanie o známych a atraktívnych megapolisoch, ako napríklad Tokio, ale aj malých a menej známych mestečkách, ako napríklad Ubud, poteší v ktoromkoľvek ročnom období v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. Registre miest a štátov v závere knihy a farebné fotografie pri jednotlivých mestách robia z knižky pútavé dielo.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Slovart (SK)

501 Must-Visit Cities , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 501 miest, ktoré musíte vidieť. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
12.07.2022 5 z 5

Túto knihu som vyhrala ešte ako stredoškoláčka v jednej literárnej súťaži. Sprvoti som nebola nadšená, keďže som (bola) veľký lokálpatriot a domased, no z času na čas som si v tomto vizuálne krásnom a obsahovo poctivom diele rada zalistovala. Tak tomu vlastne ostalo doteraz, a aj to nadšenie sa rokmi dostavilo. Skvelý výber, skvelý štýl, skvelá štruktúra. A veľmi ma potešilo, že sa v tomto diele ocitli hneď štyri slovenské mestá – osobne by som namiesto toho štvrtého dala radšej Banskú Štiavnicu, a ktovie, v novšom vydaní by sa tam už možno ocitla, keďže posledné roky naozaj pekne rozkvitá a je tam čo pozerať aj celý týždeň. Ale späť ku knihe – nakoniec som rada, že sa mi ocitla v rukách aj knižnici, súhlasím s komentárom nižšie, že človek až žasne, koľko je na svete krásnych miest.

DádazPrahy
24.03.2020 5 z 5

Pěkná kniha - líbí se mi přehledně řazení měst podle světadílů a států, základní popis jednotlivých měst, stručná fakta i fotografie.
Člověk si při prohlížení této knížky uvědomuje, kolik je na světě krásných míst ( a měst). Doporučuji všem, kdo rádi cestují.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 501 miest, ktoré musíte vidieť v seznamech