Filozofia - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať přehled

Filozofia - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113787/bmid_filozofia-50-myslienok-ktore-by-ste-VBr-113787.jpg 4 34 34

50 myšlenek série

V 50 zrozumiteľných a prehľadne písaných úvahách Ben Dupré predstavuje a vysvetľuje problémy poznania, vedomia, etiky, viery, spravodlivosti, jazyka, významu a estetiky, ktoré upútali pozornosť mysliteľov od obdobia starovekého Grécka až po súčasnosť. Zamýšľa sa nad tým, čo je umenie, čo sa skrýva pod cogito ergo sum, rieši napríklad problém iných myslí, Theseovu loď, Occamovu britvu či holičov paradox. Demystifikujúca a zábavná kniha Filozofia: 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať je ideálnym úvodom do západnej filozofie pre nezasvätených od autora so skutočným darom spopularizovať jej často zložité a náročné koncepty.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Slovart (SK)

50 philosophy ideas you really need to know , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Filozofia - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať. Přihlašte se a napište ho.

Vlado84
09.05.2024 5 z 5

Strašne ma to bavilo, lebo veď filozofovať aj "nad nesmrtelnosťou chrústa" mi ide celkom dobre.. Ale dosť bolo srandy!
Veľmi podnetné témy, tézy, hodné zamyslení a úvah.. v niečo som sa jemne stratil vo vetre, v niečom som bol úplne doma.. Čiže, je to príjemné čítanie, nie veľmi do hĺbky a hlbín filozofie. Ale akýsi odrazový mostík do hlbšieho sveta filozofie určite áno.

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Uf, dočteno! Musela jsem hodně přemáhat únavu - ale to není rozhodně tím, že by mě kniha nudila. Ba právě naopak. Ne každou z těch padesáti myšlenek jsem pochopila, ale myslím, že minimálně nad třiceti jsem se docela zamýšlela. Tahle knížka o filosofii mi dala víc než výklad ve škole, který jsme dosud v hodinách občanky absolvovali. Příště si zkusím z téhle edice přečíst třeba fyziku nebo podobné věci, kterým vůbec nerozumím. Třeba něco pochytím. :D

jiradajc
06.02.2020 5 z 5

Super kniha pro každého kdo rád přemýšlí o zajímavých věcech :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Filozofia - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať v seznamech

v Právě čtených3x