20 výjimečných dívek, které změnily svět přehled

20 výjimečných dívek, které změnily svět https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393924/bmid_20-vyjimecnych-divek-ktere-zmenily--fEr-393924.jpg 5 22 22

Vybrali jsme pro tebe příběhy dvaceti dívek, malých slečen, které samy sebe zpočátku nepovažovaly za mimořádné, ale postupně se mimořádnými staly, často aniž by si to samy uvědomovaly. Knížka originálním a poutavým způsobem představuje malým a mladým čtenářům a čtenářkám významné ženy, které se proslavily v oblasti vědy, umění, politiky nebo například sportu. Jejich životní příběhy jsou vyprávěny v první osobě formou autobiografie, která čtenáře snadno vtáhne do vyprávění a přiblíží jim neobyčejné osudy i úspěchy žen jako Coco Chanel, Edith Piaf nebo Agatha Christie. Co na této knize zaujme na první pohled, jsou překrásné celostránkové ilustrace.... celý text

Biografie a memoáry Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Rebo

20 bambine straordinarie che hanno cambiato il mondo , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 20 výjimečných dívek, které změnily svět. Přihlašte se a napište ho.

lucakuca
03.04.2023 5 z 5

Ať jsi jakákoliv, jsi výjimečná!
Každá vědkyně, umělkyně, baletka, učitelka či sportovkyně, vždycky byla nejdříve děvčátkem. :-)
Krásné ilustrace a jednoduchý životopis mimořádných žen.

Knihotyna
10.03.2023 5 z 5

Kniha má krásné grafické zpracování. Najdeme zde 20 osobností (žen :)), v grafické podobě zde má každá portrét jako malá holčička a následně jako dospělá žena. Příběh je vždy uveden jménem dané ženy, datem narození, popřípadě i úmrtí a profesí, kterou vykonávala. Následuje text, který je psaný v ich formě, jedná se tedy o krátké vyprávění samotné malé holčičky na první ilustraci, která vypráví o svém dětství a následné cestě ke své vysněné profesi.
Kniha mě velmi překvapila tím, že se jedná o vyprávění! Příběhy působí velmi mile, lehce, skvělé pro malé čtenáře :).

Booky84
28.01.2023 5 z 5

Nádherná publikace nejen pro děti, ale i dospělé. Poučné čtení s krásnými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 20 výjimečných dívek, které změnily svět v seznamech

v dalších seznamech2x