1000 let ruské rozpínavosti - od počátku k Putinovi přehled

1000 let ruské rozpínavosti - od počátku k Putinovi
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261413/bmid_1000-let-ruske-rozpinavosti-od-poca-261413.jpg 4 18 18

Studená válka sice skončila pádem Berlínské zdi, ale v poslední době opět vzrůstají obavy z Ruska a jeho zahraniční politiky. Autor popisuje rozmach ruského impéria, nevynechává velké postavy ruských dějin ani rozšiřování moci Kremlu prostřednictvím satelitních států, studenou válku, vývoj na Ukrajině a okomentuje i to, jak putinovské Rusko znovu razantně dává najevo svou sílu.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Alpress

The Kremlin Conspiracy: 1,000 Years of Russian Invasions , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 1000 let ruské rozpínavosti - od počátku k Putinovi. Přihlašte se a napište ho.

tonysojka
23.08.2022 4 z 5

Velmi stručné tisícileté dějiny Ruska,jako úvod k podrobnějším knihám vhodné.
Pro mě zajímavé byly až poslední stránky o událostech na Ukrajině v roce 2014 ,které informují velmi zhruba o vlivu pravicových stran či uskupení a také chování a reakce zástupců Západu.
Stejně zajímavé byly informace o roli západních informačních služeb při přepadení Afghánistánu Ruskem.
Celkově zajímavá kniha.

Liska177
01.08.2022 5 z 5

Určitě stojí za přečtení, ale jen pro silné povahy.

Greenfingers
19.10.2019 5 z 5

Obecně vzato, snahy o teritoriální expanzi byly, jsou a pravděpodobně i budou vlastní všem imperiím a velmocem v dosavadní historii lidstva. Je však naprosto logické, že autor, který je považován za experta na Rusko, se ve svém historickém expozé věnuje právě této zemi. Kniha mi poskytla celou řadu zajímavých informací, čímž obohatila mě znalosti historie, a nejenom té novodobé. Především mě však utvrdila v mém přesvědčení, že z Ruska nelze ani v nejbližší budoucnosti očekávat nic dobrého. Doporučuji k přečtení hlavně těm, kteří si stále idealizují tuto zemi a její vůdce jako představitele pokroku, humanizmu, demokracie nebo čehokoliv, co je v zájmu lidstva.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 1000 let ruské rozpínavosti - od počátku k Putinovi v seznamech

ruské dějiny imperialismus

2015  89%1000 let ruské rozpínavosti - od počátku k Putinovi
2016  88%Přisluhovači KGB - Moskevští špioni, spící agenti a vrazi v době studené války