Ohlédnutí se za Čtenářskou výzvou 2016

02. ledna, autor: Dan

Ohlédnutí se za Čtenářskou výzvou 2016

Včera vypukl druhý ročník Čtenářské výzvy, proto se již nyní můžeme ohlédnout za tou z loňska. Cílem bylo se pobavit, inspirovat a přečíst si i knihy, ke kterým by se čtenář jinak možná nikdy nedostal.11 745 - to je počet čtenářů, kteří se rozhodli výzvu přijmout a zároveň si její průběh zaznamenávat online přímo na Databázi knih.

112 tisíc knih bylo přečteno celkově v rámci výzvy, z čehož vyplývá, že ne všem se ji podařilo kompletně dokončit.

1 611 uživatelů splnilo všech 20 témat výzvy, což je 13,7 % celkového počtu účastníků.

4 967 uživatelů (42,3 % všech účastníků) zvládlo splnit 11 a více témat. Menší polovina uživatelů tak splnila větší polovinu výzvy :-)


Nejpopulárnější (nejčastěji plněná) témata výzvy:
- Kniha, která má více než 400 stran
- Kniha, která byla zfilmovaná
- Kniha, která má méně než 200 stran

Nejméně populární témata výzvy:
- Kniha autora oceněného Nobelovou cenou
- Populárně naučná kniha
- Kniha od autora mladšího 30 let

Nejčtenější knihy výzvy:
- Než jsem tě poznala (905x)
- Malý princ (793x)
- Dívka ve vlaku (775x)
- Harry Potter a prokleté dítě (754x)
- Kafe a cigárko (aneb Historky z hereckého podsvětí) (742x)

(Archiv všech témat loňské výzvy naleznete zde.)

Přijali jste loňskou čtenářskou výzvu a půjdete do toho znovu i letos? Nebo to zkusíte letos poprvé? Co na výzvu říkáte? Podělte se o své názory níže v diskuzi. Děkujeme.

Komentáře (69)

TaLu
16. ledna

Loni jsem se zúčastnila prvně a málem jsem nezaznamenala poslední knihu, i když jsem ji měla dávno přečtenou a tak si myslím, že výzvu dokončilo mnohem víc čtenářů, než je uvedeno. Ovšem pravidla jsou pravidla.
Moc se mi výzva líbila, letošní otázky už mi v hlavě vyvolávají představy, co číst, takže se určitě znovu zúčastním.

tornado-lou
16. ledna

troufnu si hádat..... ono asi dokončilo mnohem víc lidí, jen se ne každému chce ty knihy zaznamenávat. Každopádně mě témata inspirovala. letos to zkusím taky, ale beru to spíš jako pošťouchnutí, impulz přečíst si něco jiného než obvykle, hrotit to nebudu. KOneckonců, ntní to soutěž:-)

Katulik86
14. ledna

Na vyzve me mrzi jen to, jak ji nekteri hroti... Lonska me moc bavila, i kdyz nakonec jsem ji s prckem, pripravami na svatky a podobnymi prijemnymi "komplikacemi" splnila pouze na 80 %. Ale abych pravdu rekla, u temat jako naucna kniha, pro sebe povazuji skoro za splneni uz to, ze se mi podarilo jednu vybrat a rozecist ;-) Takze si zbyvajici rozectene doctu a mezitim uz si pomalu zacinam plnit tu letosni. Vsem preji prijemne straveny cas s knihami a uspesne splneni vyzvy. :-)

groula
13. ledna

O loňské výzvě jsem vůbec netušil. A letošní zjistil, že se něco takovýho pořádá včera. A z knih, který sem od začátku roku přečet mi všechny 4 pasujou :-)
Tak je 13.1 a já mám splněno 20% :-)
Jestli to takhle půjde dál, tak v březnu mám splněno :-)

Kamcatak
08. ledna

Loňská výzva mě moc bavila, a podařilo se mi splnit na 100%. Většinou se mi podařilo do témat napasovat knihy, které jsem i tak chtěla číst, ale díky výzvě jsem konečně i přečetla knihy, které jsem dlouho odkládala.
Letošní výzva se zdá trošku těžší, většina knih, které mám připravené se do témat nehodí, vypadá to, že budu muset více improvizovat a najít knihy, které v plánu nebyly. Jsem nadšená, je to tak pro mě větší výzva. Těším se, jaké knihy na mě čekají :)

Díky databázi za tuto možnost ;)

Ketrin333
07. ledna

Minulý rok jsem o tom nevěla, ale teď do toho jdu, jsem zvědavá, kde se zaseknu. :)

Ranuncul
07. ledna

Podařilo se mi splnit na 100 procent,poslední jsem dočetla v září.Donutila jsem se přečíst i knihy,které bych si zřejmě nepřečetla,např. Quo Vadis,ale většinou se mi podařilo do výzvy napasovat knihy,které jsem už měla vyhlídlé.
Překvapilo mě,jak málo lidí loňské kolo dokončilo.
Nyní čtu už 2.knihu z letošní výzvy /obě jsem si si zapůjčila už v prosinci a obě jsem dosadila k nějakému bodu/.

Imor
05. ledna

Výzvu 2016 jsem absolvovala poprvé a moc mě to bavilo. Přečetla jsem několik knih, které by mě nenapadlo si koupit a dnes jsem ráda, že jsou v mé knihovně. Objevila jsem nové spisovatele a těším se na jejich další knihy. Výzvu 2017 jsem už zahájila a doufám, že ji také splním. Děkuji "Databázi", že tu je a také vám všem za vaše příspěvky a diskuze - je to prostě fajn. Přeji vám všem do nového roku pevné zdraví, štěstí a pohodu :-)

Kexina
04. ledna

Loňskou výzvu jsem měla splněnou na jaře, do té letošní jsem se přihlásila, ale sama jsem zvědavá, jestli se mi podaří ji dokončit. Každopádně jsem zjistila, že díky lidem ze svého okolí, kteří mi vcelku pravidelně darují knížky (a díky tomu, že dlouho odolávám, abych si je skutečně přečetla - mám ráda to těšení, pak mě mrzí, že jsem ji dočetla), mám doma na polici zásobu 6 - 7 (tu sedmou si ještě rozmyslím) knížek vhodných do výzvy 2017. Takže hurá do toho! :-)

Gold351
04. ledna

Loňskou výzvu se mi podařilo splnit poměrně brzy a díky vyhledávání "vhodných" knih jsem se dostala i k těm, které bych asi jinak nepřečetla....

Kattunka
04. ledna

O výzvě jsem se dozvěděla až koncem roku, ale letošní si nenechám ujít a už jsem začala pilně číst :)

ksander33
04. ledna

Do výzvy 2016 jsem se pustila s velkou chutí, ale těsně před koncem jsem se nechala zlákat několikadílným románem... samozřejmě, že se do výzvy nehodil... Ale což! I tak jsem se dostala ke skvělým knížkám, ke kterým bych se bez výzvy nedostala. Letošní výzvu si nenechávám ujít!

Adéla9
04. ledna

Taky jsem na to doplatila - chtěla jsem výzvu doplnit na začátku ledna. :-) Příště budu chytřejší...

Petratra
03. ledna

Výzva 2016 byla bezva a konečně jsem se díky ní dostala ke knížkám, které mi ležely na polici a pořád jen čekaly, až si na ně najdu čas. V lednu 2016 jsem myslela, že dvacet knih nestihnu za rok přečíst, ale nakonec jsem jich přečetla ještě víc. Bohužel výzva zůstává splněna jen na 95%, protože poslední bod (povídky) jsem dočetla před koncem roku, ale nestihla jsem díky mnoha událostem přijít včas sem na tento web. Myslela jsem, že kniha půjde doplnit i začátkem ledna. Nešlo by to ještě nějak změnit? Pokud ne, nevadí, i tak to bylo celý rok bezva čtení.
Na rok 2017 plánuju specifický tématický výběr knih tak se asi do výzvy s nimi nevejdu. Uvidím. Ale bylo by fajn, aby tu taková výzva byla každý rok.

bookcase
03. ledna

Díky, bavila jsem se. Dva úkoly mi chyběly do splnění "mise", ale to nevadí. Letos do toho jdu zas!!!

Kalip
03. ledna

Já také děkuji za nové zajímavé knihy, které jsem díky výzvě přečetla. Nestihla jsem o 4. To je dost. Letos bych to ráda napravila, ale bude to pro mě asi těžší, protože budu většinu roku v zahraničí, takže se k českým "papírovým" knihám budu hůře dostávat. Škoda, že není možné zařazovat si do seznamu i zahraniční tituly.

rysavas
03. ledna

Mě by zajímalo vidět splnění výzvy i podle toho, v jakém roce se plnitel výzvy narodil :) (plnitel je opravdu divné slovo :))

KriKri
03. ledna

Letošní témata se mi líbí mnohem víc, než ta loňská. Tak snad konečně splním :-)

Hankie
03. ledna

Jsem rada, ze byla vyzva vyhlasena. Nebyt ji, drzela bych se ve svych oblibenych mantinelech. Takto jsem se donutila zabrousit i jinam a jsem za to rada! Letos ji zkusim dat na vic procent, nez tu lonskou :)

Lukyn96
03. ledna

Minulou výzvu jsem nepřijal. Potřeboval jsem zvládnout maturitní četbu a jet si po vlastní ose. Letos už do toho jdu!

Pavlapila
03. ledna

Výzva supr, mrkla jsem i na knížky, které bych možná vůbec nečetla a dokonce jsem se po x-letech přihlásila znovu do knihovny :-)
jen škoda, že jsem jí nesplnila celou - 95 %, nedokázala jsem si vzpomenout na oblíbenou knihu z dětství... takže letos si dám záležet a začínám, hurááá do toho

georginaa
03. ledna

Jelikož jsme soutěživý národ i když se nejedná o žádné ocenění, jsem ráda, že vznikají takovéto výzvy, aspoň je to zábavnější, člověk se vrací a více ho to baví. Minulý rok jsem splnila celou výzvu a doufám, že se mi to podaří i letos. Děkuji všem tvůrcům a lidičkám, kteří též milují tyto stránky a podělí se o své dojmy.

LusSyNDA
03. ledna

S výzvou jsem začala až o prázdninách a bohužel jsem 2 knihy nestihla přečíst :-( ale letos to zvládnu, věřím si! :-) Také jsem si díky výzvě jsem zamilovala žánr detektivních knih. Je to opravdu skvělý nápad, jak donutit lidi více číst a poznávat nové knihy :-)

veronika0382
03. ledna

Teď jsem si všimla, že diskuze lze prokliknout přímo ze stránky čtenarskavyzva.cz - vloni to šlo i z profilu - přímo u mě u výzvy. Tak aspoň že tak :-) Díky :-)

veronika0382
03. ledna

Výzvu jsem měla splněnou celou už v červnu a jsem za to moc ráda :) Do Výzvy 2017 se dávám hned :-) Jen mi u ní chybí ty nápovědy a konverzace, jako byly vloni, když si člověk nebyl u některých knih jistý, šel si pro radu tam :-)

Jarda72
03. ledna

Výzvu jsem přijal loni v srpnu, protože dříve jsem to nevěděl, nakonec se mi to podařilo splnit :-) Letos jsem výzvu přijal znovu, ale tentokrát začínám již tento týden, až dočtu rozečtenou knihu. Díky výzvě jsem objevil zajímavé knihy.

Ester71
03. ledna

Díky výzvě jsem přečetla knížky, kterých bych si jinak nevšimla. A jsem za to ráda. Tahle výzva má určitě smysl. Splnila jsem ji na 100%, už se těším na tu letošní..

Kamilajznik
03. ledna

Loňskou výzvu se mi nepodařilo splnit, jelikož se mi na konci ledna narodila dcera. Takže na tu letošní se moc těším a snad se mi, i s tím malým ďáblem :-), podaří ji dokončit.... P.S. Už jsem začla :-)

HDosoudilová
03. ledna

Loňskou Čtenářskou výzvu jsem splnila a popravdě mi přišla celkem jednoduchá. Nad některými tématy jsem sice musela nějakou dobu přemýšlet, ale nakonec dobré. Ne všechny knihy mi sedly, ale většina knih z mého seznamu Chystám se číst mi pasovala do výzvy.

Oproti tomu některá témata nového ročníku budou těžká. Ale do konce roku času dost, tak snad se pár knih najde. Alespoň to zkusím a když nesplním, nic se neděje.

Aracely
03. ledna

Čtenářskou Výzvu 2016 jsem splnila. Sice s ,,odřenýma ušima", ale splnila a jsem na to hrdá :-). Výzva je skvělý nápad, ale příště si to musím lépe naplánovat :-D...