Ohlédnutí se za Čtenářskou výzvou 2016

novinky, 02.01.2017

Ohlédnutí se za Čtenářskou výzvou 2016

Včera vypukl druhý ročník Čtenářské výzvy, proto se již nyní můžeme ohlédnout za tou z loňska. Cílem bylo se pobavit, inspirovat a přečíst si i knihy, ke kterým by se čtenář jinak možná nikdy nedostal.11 745 - to je počet čtenářů, kteří se rozhodli výzvu přijmout a zároveň si její průběh zaznamenávat online přímo na Databázi knih.

112 tisíc knih bylo přečteno celkově v rámci výzvy, z čehož vyplývá, že ne všem se ji podařilo kompletně dokončit.

1 611 uživatelů splnilo všech 20 témat výzvy, což je 13,7 % celkového počtu účastníků.

4 967 uživatelů (42,3 % všech účastníků) zvládlo splnit 11 a více témat. Menší polovina uživatelů tak splnila větší polovinu výzvy :-)


Nejpopulárnější (nejčastěji plněná) témata výzvy:
- Kniha, která má více než 400 stran
- Kniha, která byla zfilmovaná
- Kniha, která má méně než 200 stran

Nejméně populární témata výzvy:
- Kniha autora oceněného Nobelovou cenou
- Populárně naučná kniha
- Kniha od autora mladšího 30 let

Nejčtenější knihy výzvy:
- Než jsem tě poznala (905x)
- Malý princ (793x)
- Dívka ve vlaku (775x)
- Harry Potter a prokleté dítě (754x)
- Kafe a cigárko (aneb Historky z hereckého podsvětí) (742x)

(Archiv všech témat loňské výzvy naleznete zde.)

Přijali jste loňskou čtenářskou výzvu a půjdete do toho znovu i letos? Nebo to zkusíte letos poprvé? Co na výzvu říkáte? Podělte se o své názory níže v diskuzi. Děkujeme.

Komentáře (79)

rysavas
26.01.2017

mazlak: Také si dělám rozšířenou verzi :) Můžu se zeptat, v čem máte rozšíření? Abych se třeba inspirovala :)

pavlinda
26.01.2017

Díky za to zhodnocení a statistiku.

mazlak
26.01.2017

Jsem velice rád, že jsem se také zůčastnil. Byla to již druhá čtenářská výzva, ale teprve tuto jsem řádně dokončil. Po prvním zveřejnění čtenářské výzvy studentkou v lednu 2015 jsme se spolu s celou rodinou připojily. Protože výzva 2016 byla sice již začleněna do databáse v samostatné kolence, ale ve velice zkrácené formě (20 knih), vytvořily jsme si s rodinou svoji obohacenou. Celkem bylo 63. knih s účastí otec, matka, dcerty, teta a prarodiče. Každý týden rekapitulace a vyhlášení výsledků. Super zábava na celý rok. I letos se účastníme spolu s rozšířenou versí naší rodiny.

cukrovka
25.01.2017

Jsem ráda, že jsem se výzvy zúčastnila. Díky tomu, jsem se začetla do knih, které bych asi jinak nepřečetla. I letos se pokusím splnit všechny podmínky čtenářské výzvy. Je to opravdu velmi dobrý nápad.

aronoele
25.01.2017

Jsem ráda, že jsem jednou z těch co splnili výzvu na 100 procent :) našla jsem skvělé dva nové autory a přečetla i více klasických titulů, za což jsem vděčná. Těším se na další výzvu :)

HelaF
25.01.2017

Loňskou výzvu jsem přijala a moc děkuji za tuto akci a za pošťouchnutí k přečtení knih, ke kterých bych se asi nedostala. Splnila jsem na 95%. I letos jsou pro mě některá témata výzvou :)

135evik
25.01.2017

Výzvu se mi splnit podařilo celkem snadno, přečetla jsem i knihy, do kterých bych se asi normálně nepustila.

jindrich7442
25.01.2017

Loňská výzva se mě poněkud minula. Při zpětném ohlédnutí jsem ale zjistil, že minimálně polovinu témat jsem přesto splnil. do letošní výzvy jsem se zapojil a již mám několik témat splněných. Jelikož mám v oblibě číst především knihy s historickými tématy (ať už jde o romány, detektivky, nebo dějepisnou naučnou literaturu) daří se mi prozatím v tomto kontextu hledat i knihy výzvy.

krákorka
25.01.2017

O výzvě nic nevím,možná se někdo zapojí,ale mně žádná kniha nezaujala.

ikul
25.01.2017

Loňské výzvy jsem se zúčastnila poprvé a moc mě bavila. Jsem ráda, že byla provedena statistika, údaje mě zajímají. Je pro mě inspirativní, co lidé čtou a že výzva nebyla jen tak nějaké plácnutí do vody. Letos jsem nezaváhala a už jsem se zapojila. Některá témata jsou pro mě výzvou. Těším se.

TaLu
16.01.2017

Loni jsem se zúčastnila prvně a málem jsem nezaznamenala poslední knihu, i když jsem ji měla dávno přečtenou a tak si myslím, že výzvu dokončilo mnohem víc čtenářů, než je uvedeno. Ovšem pravidla jsou pravidla.
Moc se mi výzva líbila, letošní otázky už mi v hlavě vyvolávají představy, co číst, takže se určitě znovu zúčastním.

tornado-lou
16.01.2017

troufnu si hádat..... ono asi dokončilo mnohem víc lidí, jen se ne každému chce ty knihy zaznamenávat. Každopádně mě témata inspirovala. letos to zkusím taky, ale beru to spíš jako pošťouchnutí, impulz přečíst si něco jiného než obvykle, hrotit to nebudu. KOneckonců, ntní to soutěž:-)

Katulik86
14.01.2017

Na vyzve me mrzi jen to, jak ji nekteri hroti... Lonska me moc bavila, i kdyz nakonec jsem ji s prckem, pripravami na svatky a podobnymi prijemnymi "komplikacemi" splnila pouze na 80 %. Ale abych pravdu rekla, u temat jako naucna kniha, pro sebe povazuji skoro za splneni uz to, ze se mi podarilo jednu vybrat a rozecist ;-) Takze si zbyvajici rozectene doctu a mezitim uz si pomalu zacinam plnit tu letosni. Vsem preji prijemne straveny cas s knihami a uspesne splneni vyzvy. :-)

groula
13.01.2017

O loňské výzvě jsem vůbec netušil. A letošní zjistil, že se něco takovýho pořádá včera. A z knih, který sem od začátku roku přečet mi všechny 4 pasujou :-)
Tak je 13.1 a já mám splněno 20% :-)
Jestli to takhle půjde dál, tak v březnu mám splněno :-)

Kamcatak
08.01.2017

Loňská výzva mě moc bavila, a podařilo se mi splnit na 100%. Většinou se mi podařilo do témat napasovat knihy, které jsem i tak chtěla číst, ale díky výzvě jsem konečně i přečetla knihy, které jsem dlouho odkládala.
Letošní výzva se zdá trošku těžší, většina knih, které mám připravené se do témat nehodí, vypadá to, že budu muset více improvizovat a najít knihy, které v plánu nebyly. Jsem nadšená, je to tak pro mě větší výzva. Těším se, jaké knihy na mě čekají :)

Díky databázi za tuto možnost ;)

Ketrin333
07.01.2017

Minulý rok jsem o tom nevěla, ale teď do toho jdu, jsem zvědavá, kde se zaseknu. :)

Ranuncul
07.01.2017

Podařilo se mi splnit na 100 procent,poslední jsem dočetla v září.Donutila jsem se přečíst i knihy,které bych si zřejmě nepřečetla,např. Quo Vadis,ale většinou se mi podařilo do výzvy napasovat knihy,které jsem už měla vyhlídlé.
Překvapilo mě,jak málo lidí loňské kolo dokončilo.
Nyní čtu už 2.knihu z letošní výzvy /obě jsem si si zapůjčila už v prosinci a obě jsem dosadila k nějakému bodu/.

Imor
05.01.2017

Výzvu 2016 jsem absolvovala poprvé a moc mě to bavilo. Přečetla jsem několik knih, které by mě nenapadlo si koupit a dnes jsem ráda, že jsou v mé knihovně. Objevila jsem nové spisovatele a těším se na jejich další knihy. Výzvu 2017 jsem už zahájila a doufám, že ji také splním. Děkuji "Databázi", že tu je a také vám všem za vaše příspěvky a diskuze - je to prostě fajn. Přeji vám všem do nového roku pevné zdraví, štěstí a pohodu :-)

Kexina
04.01.2017

Loňskou výzvu jsem měla splněnou na jaře, do té letošní jsem se přihlásila, ale sama jsem zvědavá, jestli se mi podaří ji dokončit. Každopádně jsem zjistila, že díky lidem ze svého okolí, kteří mi vcelku pravidelně darují knížky (a díky tomu, že dlouho odolávám, abych si je skutečně přečetla - mám ráda to těšení, pak mě mrzí, že jsem ji dočetla), mám doma na polici zásobu 6 - 7 (tu sedmou si ještě rozmyslím) knížek vhodných do výzvy 2017. Takže hurá do toho! :-)

Gold351
04.01.2017

Loňskou výzvu se mi podařilo splnit poměrně brzy a díky vyhledávání "vhodných" knih jsem se dostala i k těm, které bych asi jinak nepřečetla....

Kattunka
04.01.2017

O výzvě jsem se dozvěděla až koncem roku, ale letošní si nenechám ujít a už jsem začala pilně číst :)

ksander33
04.01.2017

Do výzvy 2016 jsem se pustila s velkou chutí, ale těsně před koncem jsem se nechala zlákat několikadílným románem... samozřejmě, že se do výzvy nehodil... Ale což! I tak jsem se dostala ke skvělým knížkám, ke kterým bych se bez výzvy nedostala. Letošní výzvu si nenechávám ujít!

Adéla9
04.01.2017

Taky jsem na to doplatila - chtěla jsem výzvu doplnit na začátku ledna. :-) Příště budu chytřejší...

Petratra
03.01.2017

Výzva 2016 byla bezva a konečně jsem se díky ní dostala ke knížkám, které mi ležely na polici a pořád jen čekaly, až si na ně najdu čas. V lednu 2016 jsem myslela, že dvacet knih nestihnu za rok přečíst, ale nakonec jsem jich přečetla ještě víc. Bohužel výzva zůstává splněna jen na 95%, protože poslední bod (povídky) jsem dočetla před koncem roku, ale nestihla jsem díky mnoha událostem přijít včas sem na tento web. Myslela jsem, že kniha půjde doplnit i začátkem ledna. Nešlo by to ještě nějak změnit? Pokud ne, nevadí, i tak to bylo celý rok bezva čtení.
Na rok 2017 plánuju specifický tématický výběr knih tak se asi do výzvy s nimi nevejdu. Uvidím. Ale bylo by fajn, aby tu taková výzva byla každý rok.

bookcase
03.01.2017

Díky, bavila jsem se. Dva úkoly mi chyběly do splnění "mise", ale to nevadí. Letos do toho jdu zas!!!

Kalip
03.01.2017

Já také děkuji za nové zajímavé knihy, které jsem díky výzvě přečetla. Nestihla jsem o 4. To je dost. Letos bych to ráda napravila, ale bude to pro mě asi těžší, protože budu většinu roku v zahraničí, takže se k českým "papírovým" knihám budu hůře dostávat. Škoda, že není možné zařazovat si do seznamu i zahraniční tituly.

rysavas
03.01.2017

Mě by zajímalo vidět splnění výzvy i podle toho, v jakém roce se plnitel výzvy narodil :) (plnitel je opravdu divné slovo :))

KriKri
03.01.2017

Letošní témata se mi líbí mnohem víc, než ta loňská. Tak snad konečně splním :-)

Hankie
03.01.2017

Jsem rada, ze byla vyzva vyhlasena. Nebyt ji, drzela bych se ve svych oblibenych mantinelech. Takto jsem se donutila zabrousit i jinam a jsem za to rada! Letos ji zkusim dat na vic procent, nez tu lonskou :)

Lukyn96
03.01.2017

Minulou výzvu jsem nepřijal. Potřeboval jsem zvládnout maturitní četbu a jet si po vlastní ose. Letos už do toho jdu!