zylla zylla komentáře u knih

Odhal mě Odhal mě Julie Kenner

Další kniha s již zoufale známým příběhem. Nemám absolutně nic proti erotické literatuře, ale skutečně musí být jedna jako druhá? Nechutně bohatý a pochopitelně božsky krásný pan NĚKDO a obyčejná slušně vychovaná dívka z dobré rodiny, do které se pan NĚKDO, zvyklý pouze na modelky, najednou zamiluje a zahrne ji bohatstvím a samozřejmě si spolu neustále užívají sex a prožívají v podstatě výhradně společné orgasmy. Ona do té doby zažila leda tak misionářskou polohu, ale od pana NĚKOHO si už po pár minutách známosti nechá líbit absolutně všechno.

V této knize je pan NĚKDO jistý multimilionář Damien Stark, který skrývá svá temná tajemství (ha ha, nepřipomíná vám to něco?) a dívkou z dobré rodiny, která se vzbouřila a utekla z pod nadvlády své hrozné matky je čtyřiadvacetiletá Nikky Fairchildová. I ona má svoje tajemství, ale velmi brzy Damienovi vše prozradí, zatímco on je tajemný jako hrad v Karpatech až do konce. Damien Stark je majitelem asi tak půlky, ne-li tři čtvrtě zeměkoule a Nikky se právě přistěhovala do Los Angeles, aby začala nový život a rozjela kariéru. Poprvé se potkali už před lety, kdy ji její zlá matka tahala po soutěžích krásy, setkali se asi na tři minuty, ale pan dokonalý ji od té doby strašně chtěl, zjistil si o ní naprosto vše a nakonec ji taky získal. Jen pár detailů příběhu, není, jako podle kopíráku.

Pochybuji, že všechny dívky na světě touží po stejných sexuálních praktikách, jako je výprask a podobně. Proboha vymyslete už někdo něco jiného! Také mě rozčiluje neustálé opakování stejných frází např. „no do prdele“ je v knize snad stokrát.

Dávám této knize ODPAD, nelíbí se mi ani zpracování obálky. Doufám, že si jednou přečtu kvalitní erotickou literaturu, kde nebude hlavní hrdina božský milionář a slušná holčička a budou provozovat i jiné praktiky, než ty omílané stokrát dokola.

15.07.2014 odpad!

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Konečně zase starej dobrej (nejlepší) KING! Po zklamání s Panem mercedesem, který nebyl vůbec můj šálek a Revivalem, který mi přišel prostě úplně hrozný, jsem opět nadšená. Všechny povídky jsou naprosto skvělé, knihu jsem četla jedním dechem a prostě klobouk dolů pane Kingu. (Mimochodem musím taky pochválit zpracování obálky - je super.)

30.06.2016 5 z 5

Tahle... knížka... je prostě... skvělá!
Je to napsané tak mile, upřímně, poutavě a navíc je to nadupané zajímavostmi z natáčení HP. Díky Tome! Opravdu jsem si čtení užila (i když ne moc dlouho, čte se to samo, takže stačily dva večery).

04.01.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Normálně tyto knihy nevyhledávám, ale dostala jsem ji včera odpoledne jako dárek a dnes ráno ji dočetla. Je to silné čtení.

11.08.2018 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Nejdřív jsem se bála, že Brownova kniha ve které není Robert Langdon mě nebude bavit, ale byly to úplně zbytečné obavy. Příběh mě vtáhl hned od své první stránky. Jediné co mě mrzí je, že už mi zbývá jen Digitální pevnost a na další novou knihu si budu muset ještě počkat.

24.07.2015 5 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Tato kniha se mi moc nelíbila, je to z větší části spíš turistický průvodce.

26.02.2014 2 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Nic podobného jsem nikdy nečetla, byl to opravdu silný zážitek. Navíc, teď když je venku taky pěkná kosa, jsem si vždycky řekla, že co by za těch našich slabejch mínus deset chlápci z Terroru dali a hned mi bylo lépe:D.

31.01.2017 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Velmi dobrá knížka, mohu ji určitě doporučit. Zajímavé zamyšlení nad tím, co by stalo, kdyby lidstvo bylo nesmrtelné. Myslím, že děj dokonce není zase až tak nemožný, neboť lidská hloupost bohužel nezná hranic. Psané velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout.

26.02.2014 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Za mne zatím nejlepší kousek ze série. Konečně jsem neměla pocit, že čtu knížku určenou spíš pro děti. Až na ten přehnaně pozitivní závěr a epilog - ten tam zabloudil z literatury pro náctileté dívky.

28.01.2022 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Je to spíš pro mladší ročníky. Chvílemi mě skutečně mrazilo ale to spís zpočátku. Čím déle jsem četla, tím slabší mi to přišlo.
A vážně by někdo v dnešní době google map mohl zdědit dům a nevědět, kde přesně je a jak vypadá? Kniha je prostě průměr, ještě mě čekají čtyři záhadné nemovitosti:D

22.01.2022 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Obvykle detektivní kriminálky nečtu, ale byla jsem příjemně překvapená. Trochu potíže se jmény (pomůcky k výslovnosti bych ocenila na začátku a né na konci knihy..., další díly už se mi potom četly lépe). Závěr je sice trochu méně uvěřitelný, ale až do konce jsem byla napnutá jak kšandy.

17.01.2022 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Příjemná malá jednohubka, úplně na začátku jsem si myslela, že se King opakuje, protože "Zhubni" už tu přeci bylo, ale kdepaak...

21.04.2021 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Skvělý příběh. Pro mne trochu pomalejší rozjezd, ale jakmile Daniel dospěl už jsem se nemohla odtrhnout a četla a najednou jsem slyšela zvenčí ptáky. Četla jsem tu knihu celou noc až do rána, prostě se nešlo odlepit.

26.05.2019 5 z 5

Čtení na jeden večer, čekala jsem trochu delší příběh. Bylo příjemné se k Harrymu po letech zase vrátit ale ten návrat jsem čekala podstatně velkolepější.

25.09.2016 4 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Napínavá četba, měla jsem štěstí, že jsem nevěděla jak to dopadne, neboť šel tento příběh vždycky nějak mimo mne a tak konec opravdu potěšil.

19.12.2015

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Další Kingova opravdová lahůdka. Na ten příběh jsem musela často myslet i když jsem knihu zrovna neměla v ruce. Nemohla jsem se dočkat toho, jak to dopadne a hrozně moc jsem Jakeovi "Georgeovi" a Sadie fandila. Proto mi bylo trochu líto toho, že to nedopadlo lépe, když jsem byla najednou na poslední stránce, přála jsem si aby kniha pokračovala dále. Opět klobouk dolů, pane Kingu. Bylo to vynikající čtení.

24.06.2015 5 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Silné čtení, kniha vhodná naprosto pro každého, nejen pro rodiče.

15.11.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Za mne slabší kousek, ale i tak jsem si ho užila.

03.01.2023 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Hezká temnější pohádka. Strašidelnost pro dospělé nula, možná někde pod stanem pro děti:-)

23.01.2022 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

WTF?! Jako horší věc jsem snad nečetla. Potenciál by tam třeba i byl ale... je to fakt děsný. Chyba s tím, že nejdříve píše, že jediný důvod, proč chodí z galerie domů je koupelna a o nějaký kus dál, se jde v galerii umýt do koupelny, je už jen úplný detail - bylo to prostě celý "velký špatný"...

05.09.2020 odpad!