zweedy zweedy komentáře u knih

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Je dobré vědět, co je podstatné pro každého z nás ve vztahu. Proto hodnotím knihu kladně a líbí se mi analogie nádrže citu (lásky), kterou každý v sobě máme a kterou je potřeba dolévat, aby jsme si vztahy udržely. Protože když se cítíte prázdní už to prostě dál nejde ...

20.10.2021 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Kdo by nechtěl něco změnit ve svém životě a trochu nakopnout lepším směrem . Nevím proč se tato kniha nelíbila, krásný námět. Ale kdo bude tím zodpovědným opravářem osudu?.. Neo..

30.09.2021 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Brečela jsem na začátku i na konci. Netušila jsem do jakého marastu se pouští rodiče, když se rozhodnou pro adopci a smekám před každým Angličanem.
Vlastně je tu jednoduše popsáno jak být dobrým rodičem. Ale víte že zas tak snadné to není :) A 3x hurá, že zatím nejsem mrtvou, placatou mámou..

21.06.2021 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Velmi čtivé,nemohla jsem se odtrhnout. Jen jsem nemohla uvěřit smrti Adama. Asi jsem mu moc fandila a nedokázala si spojit vodu s ohněm. A jedna hvězda minus za to že mi chybělo objasnění smrti Amélie. Ale jinak pište prosím dál máte talent :)

22.03.2021 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak do této knihy jsem se pustila po shlédnutí filmu Dámský klub. Když to zvládly holky v 60, musím to dát i ve 40 ????. A dala jsem to ....můj první erotický román

18.03.2021 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Přečetla jsem asi před rokem a kniha ve mně pořád zůstává. Určitě se k June vrátím protože se mi ji konečně podařilo sehnat v antiku. A budu s ní chodit, dospívat a naslouchat lidem kteří se vymykají svým chováním, oblečením, laskou a je třeba jim naslouchat a ona byla ta ktera se nebála

18.03.2021 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

za mne dobrý námět, kolik lidí znám a po deseti letech jsou na tom ve vzahu podobně ...

27.09.2020 5 z 5

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Opravdu nemůžu odsoudit ženu, která se podílela na smrti svého manžela i když ji byla prokázána spoluúčast. Stejně tak rozumím jejímu manželovi, který chtěl odejít dříve než ho nemoc úplně zničí. Jak to vysvětlit dětem...... nevím. A jen doufám že mne o to nikdo nikdy nepožada.

31.01.2020 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Nejlépe shrnute přímo od spisovatelky. Téma řízení pod vlivem alkoholu........ Ztráta životů,zničená budoucnost a zlomená srdce jsou na denním pořádku.
Každý den přichází někdo o své blízké a nese si jizvy na těle, duši i srdci. A všem těmto lidem preju doktora Staynera, aby je vrátil zpět do života. Stejně jako v tomto příběhu. Samozřejmě on je ten dokonalý, ona ta krásná a mají spoustu úžasných kamarádů jak to v těchto knihách bývá, ale fakt mne ty jejich hlášky bavily :) I KDYŽ.... kdo strká koťátka do bankomatu :)))

21.01.2020

Ana Ana Roberto Santiago

Knihu jsem zahlédla v knihovně a na Vánoční svátky úplně ideální počet stran. Příběh je velmi poutavý, otáčíte jednu stránku za stranou a i když se snažíte děj předběhnout a domýšlet co bude dál....jste úplně vedle. Právnička Ana mne nenechala vydechnout a bavila svým sarkastickým až černým humorem, ale i ona si denně procházela svojí závislostí na lécích a alkoholu. Kniha je o štěstí ve hře s kterým dle autora nikdy nemůžete vyhrát. Opravdu se zamýšlím zda lidé co vyhrávají statisíce si včas řeknou dost, než je pohltí závislost velmi podobná závislosti na alkoholu či drogách. Tuto knihu si musíte prostě přečíst :)

"Hodně štěstí,"popřál mi Moncada.
"Štěstí, jak všichni vědí, ale málokdy si to připouštějí, neexistuje. Je to jen neurčitý bod, kdy se protnou linie připravenosti a šance."

07.01.2020 5 z 5