Zuzunda Zuzunda komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Ze začátku se to těžko četlo, ale jak se začalo vyšetřovat, tak se to rozjelo. Oddechové čtení.

18.08.2023 3 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

To je tak krásné! Ideální čtení do deštivých dnů. A nakonec zmáčknout slzu, přestat se přiblble usmívat a začít číst nějakou detektivku, ať se vyrovná ta hromadu cukru.

03.05.2023 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Dodatky měli být už v první knize !! A ideálně i v textu označeny hvězdičkou, když se tam prvně objevili... Nebo aspoň já bych to uvítala, takhle jsem je už nečetla, proč taky? Už mi neměli co dát, když příběh skončil.

27.04.2023 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Těšila jsem se na seriálovou Temp a v knížce je úplně jiná, ale fakt úplně. Ok, to bych ještě dala, ale tu hromadu místních názvů, ulic, atd. už ne. Spolu s absencí akce či vůbec zvědavosti co bude dál mě to přimělo knížku odložit.

30.03.2023

Prokletí horské dívky Prokletí horské dívky Emily Carpenter

Ale ono to nebylo špatné! Řekla bych taková temná pohádka pro dospělé. A četlo se to dobře.

08.03.2023 3 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Není to nadupané akcí, ale celou dobu mě zajímalo co bude dál, jak to dopadne. Za mě je to dobré oddechové čtení :)

16.02.2023 4 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Knížka se dost vlekla. Poslední třetina už měla pěkný spád, ale s velkou pravděpodobností po dalším díle už nesáhnu.

01.02.2023 3 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Moc milá knížka, čte se velmi rychle. Možná si ji i někdy přečtu znova :)

03.09.2022 5 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Jako nebylo to špatné. Takové oddechové čtení. Ale... Myslím že to říkám teprv po druhé... Film je o hodně lepší. A na rozdíl od knížky, se k němu i vrátím ;)

01.08.2022 3 z 5

Titanic, aneb, Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá Titanic, aneb, Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá František Ringo Čech

Nedočteno. Některé názory autora jsou fakt absurdní. Kdyby často nevstupovat do děje, možná bych ji aj dočetla

29.12.2020

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Nedosahuje kvalit 1. a 2. dílu, ale rozhodně je to pěkné čtení při kterém vám bude chladno i v létě - doporučuji pro ochlazení ;)

24.05.2024 4 z 5

Hacienda Hacienda Isabel Cañas

Já jsem knížku bohužel nedočetla. Byla na mě moc popisná, vůbec jsem se nemohla začíst, myšlenky mi stále utíkali někam pryč. Zkoušel jsem i zalistovat o pár kapitol dopředu jestli není jenom roztahaný začátek, ale měla jsem stejné pocity. Takže jsem se přestala trápit a knížku odložila.

24.05.2024

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Ze začátku jsem dost cítila, že nejsem cílová skupina. Ale ten pocit pak zmizel, události nabrali spád a já se jen přitrouble usmívala a hltala stránku za stránkou.

Je to neskutečně milé oddechové čtení. Moc mě knížka bavila a nemůžu jinak než rozhodně doporučit.

15.05.2024 5 z 5

Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Marek Müller

Po dočtení mám rozporuplné pocity. Od knížky jsem neměla velká očekávání, díky tomu mě začátek překvapil - fakt mě to chytlo, bylo to vtipné, Zefka jsem si oblíbila a těšila se jak to všechno bude dál.

Bohužel pak přišla druhá polovina knížky, kde jsem se začínala nudit a konec jsem dočítala víceméně na sílu.

U mě to rozhodně způsobil zvýšený výskyt popisných částí a politika - ta asi především. Ale věřím, že přesně to můžou být důvody, proč to někoho jiného bavit bude.

08.04.2024 3 z 5

Ozveny medzi kameňmi Ozveny medzi kameňmi Jaime Jo Wright

V knížce je schované náročné téma: zpracování smutku. A díky tomu pro mě bylo čtení místy náročné. Od půlky se děj slušně rozjel a konec byl pro mě velmi překvapivý, takový zvrat jsem opravdu nečekala. Ale co se čtivosti týká, tak u mě vede Zúčtovanie :) Možná i proto, že jsem prostě slabá povaha a mám ráda šťastné konce :)

06.03.2024 4 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Start byl super, ale pak to bylo takové neupřímné... Nevím jak jinak to vyjádřit. Být to delší, tak možná odložím nedočtené.

31.01.2024 2 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Odloženo. Nedařilo se mi začíst, ikdyž to nebylo úplně zlé, ale... Ale radši teď půjdu číst něco jiného, třeba se k tomu někdy v budoucnu ještě vrátím.

02.09.2023

Řezenské ortely Řezenské ortely František Neužil

Odloženo cca po 30ti stránkách. Moc mi nesedl jazyk a ztrácela jsem se v ději.

30.08.2023

Sběratelka Sběratelka Zuzana Zimmermannová

To jsem zas v knihovně vzala něco bez kontroly jak si knížka vede na DK. Nedočteno. Zvládla jsem pár povídek, pak jsem se zkusila začíst do poslední a hlavní povídky, ale vzdávám to. Je to nudné a uniká mi význam.

18.08.2023

Romulus - první král Romulus - první král Franco Forte

Druhá půlka knihy se hrozně vleče.. ale fakt strašně. Přemýšlela jsem i že to vzdám, ale nakonec jsem to dočetla, ale na konci jsem se fakt musela do čtení nutit. Komu nevadí zdlouhavé popisy vojenských strategií tak bude mít třeba jiný názor, ale já k nim bohužel nepatřím.

14.08.2023 2 z 5