Zuzulka888 Zuzulka888 komentáře u knih

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Autorka mala veľmi dobrý nápad, ale tretím dielom to podľa mňa všetko pokazila. Podľa môjho osobného názoru mali byť knihy brané ako erotický triler. V tomto poslednom diele (ale už aj druhý sa k tomu blížil) mi to skôr príde ako ,,scifi". Neskutočne domotané, nič nie je poriadne vysvetlené, pre mňa dôležité veci úplne vynechané. V prvých knihách sa aspoň trochu snažila autorka vysvetliť svet elitných kráľov, ale tu nič.
SPOILER ...... ,,Denník", ktorý bol tak dôležitý a všetci chceli aby si ho Medison prečítala sa úplne z knihy vyparil. Zrazu sa tam zjaví ostrov, ktorému vládne žena. Určite by elitní králi nedovolili aby žena vládla, veď v prvej časti tak bolo vysvetlené, prečo strieborné labute zabíjali. Na začiatku série je niečo striktne dané a už v ďalších častiach je to bez vysvetlenia úplne inak. Tatum a Medison nemám slov. Tatum panna, ktorá nemá kamarátov a na večierky moc nechodí a o týždeň droguje, pije a rozdá si to s každým. Medison vcelku slušné dievča s ostrým jazykom a hlavne s rozumom. Ale potom v každom jednom dialógu by chcela každého zabiť. Z Bishopa spravila autorka podľa mňa totálneho slabocha, keby to mám brať z pohľadu elitných kráľov.

18.11.2019

King King T. M. Frazier

Myslela som si, že táto kniha bude ďalšia romantika. Slušné dievča napraví zlého chlapca. Po chlapcovi však niet ani stopy. King je doslova grázel, ktorý v sebe nemá kúska romantiky. Vôbec nechápem ako sa do neho mohla ,,romantička" Doe zaľúbiť, nesedí mi k tomu jej charakter (ako ju autorka vykreslila v tomto diely, aj v ďalšom pokračovaní knihy). Napriek medzerám je však dej veľmi zaujímavý a plný zvratov. Koniec tejto knihy ma úplne dostal. Hoci mi to tiež vôbec nesedelo ku charakteru Doe. Ja viem že stratila pamäť, ale že by sa niekto tak zmenil??
P.s. Oplatí sa prečítať pokračovanie, na moje prekvapenie do seba všetko celkom pekne zapadlo. Pri oboch knihách som si dosť poplakala. Za mňa SUPER, nečakané, knihy plné prekvapení.

08.06.2019 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Veľmi sa mi páči štýl písania tejto autorky. Hlavný hrdina je vtipný, čo je u mňa veľké plus. Rada sa smejem a pri tejto knihe som sa nasmiala dosť. Tiež sa mi páčilo to iskrenie a doťahovanie medzi hlavnými hrdinami. Proste už sa teším na ďalšie knihy od tejto autorky.

04.01.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Toľko pozitívnych komentárov, ja však túto sériu až takú skvelú nevidím. Pozitívom je príbeh a prostredie. Hlavnú hrdinku by som však uškrtila. Prišla mi ako 10 ročné dievčatko, ktoré sa za všetko odúvalo. Tiež nechápem ako jej všetko mohlo tak ľahko prejsť. Škoda, že sa celý príbeh točilo len okolo nezmyslov, ktoré si vytvorila v hlave. Samozrejme, treba však nejako príbeh natiahnuť do troch kníh. Maxon, sa mi ako princ páčil, veľmi príjemné vystupovanie a povaha. Aspen bol super, ale koniec ako sa tak rýchlo a ľahko mohol zamilovať, keď celý čas šalel len po Mer?

04.01.2019