ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Alexander McCall Smith

Flétny a spitfiry-nádherná knížka s krásným závĕrem,romantika s realitou ruku v ruce.

01.04.2022 5 z 5

Vražda krále Tuta- dobrá kniha pro milovníky starovĕkého Egypta podložená fakty.Líbí se mi tři časové roviny ve ktrrých je kniha psána.Jednak rovina autora,pak časová rovina života Tutanchamona a časová rovina archeologa Howarda Cartera.

30.03.2022 5 z 5

Shodou okolností- autorka Louise Shafferová je vystudovaná herečka,nevím jak úspĕšná herečka je,psát poutavĕ z prostředí své branže rozhodnĕ umí.

25.03.2022 5 z 5

Zítra bude po všem.Hlavní hrdina Jack Reacher opĕt v akci.Jack se toulá po svĕtĕ a vždycky vidí víc než ty ostatní.

22.03.2022 5 z 5

21 dní k pochopení vašich minulých životů 21 dní k pochopení vašich minulých životů Denise Linn

Jednoduché metody které funguji,je to jakási učebnice.Doporučuji vyzkoušet a hlavnĕ vytrvat pokud to nepůjde hned napoprvé.

18.03.2022 5 z 5

Neposvěcená půda Neposvěcená půda Mel Starr

Opravdu napínavé čtení,zaroveň i laskavè.Jestli to správnĕ chápu,tak je to autorův čtvrtý román o lèkaři Hughu de Singleton.Pokud tedy budu pokračovat s čtením jeho dalších romanů již u nás vydanými začala jsem od konce.

16.03.2022 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Kniha plná hluboké moudrosti,stejnĕ jako Chatrč.Přesto jsem se i zasmála u scény na záchodcích v kostele..Doporučuji tém které oslovila a zaujala Chatrč.

13.03.2022 5 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Kniha vyšla už před řadou let,já jí čtu v roce 2022.Je to ale jedna z mála duchovních knih kde se na rovinu píše o tom jak jsme naprogramováni rodiči,školou,společností,.... Slýchám to na duchovních přednáškách,zde to čtu poprvé. Je zde návod na to jak vystoupiz z iluze,bdĕlost je zde popsána jako pŕobuzení a duchovní práce na sobĕ samém,ale bez duchovní chtivosti.

07.03.2022 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Myškin,hlavní postava-laskavý človĕk s mnoha ctnostmi na tu dobu ve ktere žije neobvyklými,je mylnĕ považován za idiota.Postav s podivným chováním je tam ale více,jelikož čtete Dostojevského-mistra psychologickych románů.

06.03.2022 4 z 5

Utajený les Utajený les David Haskell

Promĕny přírodních procesů bĕhem jednotlivých ročních období na prostoru mandaly o metrovém přůmĕru.Místy hodnĕ poučné,nĕkdy nuda.Milovníky přírody by kniha mohla zaujmout.Já nĕkteré pasaže přeskočila.

05.02.2022 3 z 5

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Dĕkuji Jitce Juliet Navrátilové,že se s námi podĕlila o své zážitky na duchovní cestĕ po Latinské Americe.

29.01.2022 5 z 5

Lev / Námluvy na irském venkově / Volání hrobu / Bezpečný přístav Lev / Námluvy na irském venkově / Volání hrobu / Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Bezpečný přístav-romantika i drama spolu v jednom.Řekla bych,že kniha je lepší než filmové zpracování.

20.01.2022 5 z 5

Volání hrobu-lìbí se mi konec knihy,vypada to,že vše je vyřešeno,uzavřeno,přesto zazvoní telefón,čekáte co dalšího se ještĕ odehraje,otočíte stránku a zjistite,že poslední vĕta by mohla být klidnĕ začátkem dalšího románu s hlavním hrdinou Davidem Hunterem.Cituji,,Přijímal jsem hovor s povĕdomým pocitem probouzejícího se zájmu"

17.01.2022 5 z 5

Lev-napínavé a dost drsné.

08.01.2022 5 z 5

Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu Robert Crais

Zajímavý námĕt,golf, dozrávání mužů a i trocha romantiky.

31.12.2021 5 z 5

Temnota- napínavé, autor uvádí,że spoustu času vĕnuje přípravĕ svých krimipříbĕhů a v rodinĕ má řadu policistů.Zároveň uvádí,že nechce aby jeho příbĕhy ,,vylepšoval" Hollywod.

29.12.2021 5 z 5

Francozský zahradník-romantický příbĕh odehràvající se ve dvou časových obdobích,na konci jsem si pobrečela.

23.12.2021 5 z 5

Nebeská vĕž - hezká detektivní pohádka s těžko uvĕřitelnými prvky.

18.12.2021 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha mi připomnĕla dospívání kdy jsem četla buď knihy o zvířatech,nebo knihy o stejnĕ starých dospívajících a jejich starostech.Dočetla jsem jen proto,že jsem jí mĕla zapůjčenou od ženy které si moc vážím a která chtĕla znát můj názor na knihu.

07.12.2021 2 z 5

Babylon Moskva Babylon Moskva Owen Matthews

Knihu jsem zakoupila jako novou na knihydobrovský za 9 kć což byla první podivnost.Hlavnĕ jsem byla zvĕdavá na pohled novináře ze západu na život v Moskvĕ po rozpadu SSSR.Zpočátku jsem ji chtĕla odložit,byl to popis neustálého pracovního flákání,pití,fetování a souložení.V momentĕ kdy se hlavní hrdina zamiloval do narkomanky dostala kniha spád a četla se jedním dechem.

28.11.2021 5 z 5