Zmolo Zmolo komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha vypráví příběh Pavla a jeho spolužáků, kteří dobrovolně, po menším nátlaku od svého profesora, šli do války. Příběh je vyprávěn z pohledu obyčejného vojáka a popisuje horrory války a bezvýznamné smrti vojáků. Musím říct že když se zamyslím nad touhle knihou tak některé věci se opravdu dají převést do moderního světa. Každopádně kniha určitě za přečtení stojí.

13.06.2023

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tahle kniha mě zaujala s vím zpracováním a obrázky. Humor tam je takový aby pobavil mládež. Za mě tahle kniha není vůbec špatná vyjadřuje dosti zajímavý příběh o klukovy jménem Greg který zažívá spoustu dobrodružství s jeho rodinou nebo kamarády. Dávám 4 hvězdy a doporučil bych to mladším čtenářům.

16.10.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vezmu to hodně stručně. V knížce se vypráví o chlapečkovy s touhou malovat a stát se malířem. Ale jak je některým známé dospělí nepodporují jeho sen se stát malířem a doporučují mu se učit něco důležitějšího a jejich návrh byl zeměpis či mluvnici. Kluk na konec si vybral ze zeměpis bude to co on zprostředkuje a stal se pilotem. Ale jednoho dne spadnul z nebe na pustou poušť. Toto je začátek příběhu co je "Malý princ" doopravdy zač. Dráha co v mnohých probudí jiné emoce i po několika přečtení. Kniha přestože byla úchvatná musím dodat že nebyla zrovna pro mě, ale jsem schopen respektovat proč by se někomu tohle dílo líbilo a za aspoň jedno přečtení tato kniha stojí skoro všem.

06.10.2022 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Příběh o bývalém vojákovy, co si šel jen koupit snídani někde v Georgii, a následovně byl zatčen za vraždu. Už od začátku mě to zaujalo, protože Městěčko Margrave kde se většina příběhu odehrává je tajuplné. Hlavní postavy jsou za mě skvěle napsané a jejich příběh dává smysl se zápletkou knihy. Kniha nejspíš není pro, každého ale určitě za přečtení stojí.

10.02.2023