Žlababa Žlababa komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tento díl jsem paradoxně četla jako první v pořadí, a vysloveně mě nadchl (s výjimkou jazykových klišé popisujících milostné scény). Je to hravé, místy neuvěřitelně vtipné, ale i dojemné. Také dvojice hlavních hrdinů je mi mnohem sympatičtější, než ta v prvním dílu "kroniky Milesova klubu." Moc se těším na další pokračování o dalších dvou bratrech Elliotovi a Christopherovi. Tristan versus Claire byli super.

26.08.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Přiznám se, že ač série "Miles club" nepatří běžně k žánrům, které čtu, tak autorka si mě docela získala svým zpracováním a přístupem k námětu jinak typické "červené knihovny." Kniha mě bavila, je psána svěžím, čtivým jazykem. Určitě bych se ale obešla bez klišé výrazů opakujících se při popisu sexuálních scén mezi protagonisty - při opakovaném "prohýbání se v zádech," "ukotvených očích" apod. jsem posléze opakovaně otáčela oči v sloup a daleko víc mě bavily pasáže, kde o žádný sex nešlo. Chybou (mou, ovšem) také nejspíš bylo, že tento první díl série o neodolatelných bratrech Milesových se mi dostal do rukou až jako druhý v pořadí - poté, co jsem doslova zhltla ten druhý (Na druhý pokus) o Tristanovi a Claire, jehož zápletka i zpracování mě oslovily daleko víc. Což je vlastně asi dobré znamení - v tom smyslu, že se autorka očividně zlepšuje a u příběhů o Elliotovi a Christopherovi Milesovi se jistě ještě máme na co těšit. ;-)

26.08.2021 3 z 5