zivotvknihovne zivotvknihovne komentáře u knih

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Hodnocení: 6 z 5
----------------------
Máte autorku rádi? Je lepší Armentroutová nebo Maasová?
----------------------

Heeeeeeh. UPOZORNĚNÍ: Tahle recenze bude plná rozplývání se, protože to prostě miluju!
----------------------

Příběh Sery a Nyktose je prostě geniální. Nemám, co víc říct. V tomto díle jsme dostali víc všeho. Víc draků, víc světa, víc příběhuehm víc ostatních věcí a i tak budu asi potřebovat další díl. Točil se celý díl jen okolo jedné věci? ANO. Zjistili jsme v knize něco nového a převratného? Převážně NE. Byly tam milióny explicitních scén? ANO. Vadí mi to? NE! Pro mě je to prostě vždycky jízda.
----------------------

Vztah a celkově romantická linka je za mě jednou z nejlepších, co jsem kdy četla. Chemie mezi hrdiny je doslova hmatatelná a já se jejich společných scén nemůžu nabažit. Jedna romantika za druhou a to pomalé napětí, které je udržováno je k nevydržení.
----------------------

Chvilku jsem se bála, že se ze Sery stane nedomrlý chomáč chaluhy a bude se chovat vyšinutě. Ve finále mě holka moje neskutečně překvapila. Její důvody, proč věci dělá jsem chápala a hrozně se mi líbilo, jakým způsobem byla schopná komunikovat (sice ne vždycky, ale když už, tak už). Taky zbožňuji jak je rozumná a na konci knihy se nebrání svým pocitům a nedělá zbytečná divadla.
----------------------

Nyktos je kapitola sama o sobě. Všichni víte, že ho miluju, protože prostě aaaaaaaaaaaa. Ten chlap je senzační! Nejlepší jsou jeho reakce na nějaký Sery průšvih. Vždycky, když něco provedla, tak jsem se s úsměvem těšila na jeho reakci. (hihiiii)
----------------------

Celkově jsem naprosto spokojená a hned teď chci další díl! Prosííííím. Mě ty knihy tak baví, ale to, že musím čekat na další mě dost ničí.

- Víc všeho!
- Excelentní romantika
- Nyktoooooos
- Potřebuju další díl

11.02.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Mafiáni jsou jedním z mých nejoblíbenějších témat, ale tahle kniha mě dost zklamala. Když se na to teď zpětně dívám, nemám šajna, o čem byla a co se v ní dělo. Už jen to dokazuje, jak moc mě kniha nebavila, protože já si většinou pamatuji děj dost dobře. Jediné, co si vím, je že jsem knihu přečetla za jeden den (což není žádná velká změna). Ale kvůli vám jsem si ji přečetla ještě jednou a můj názor se nemění.
----------------------

Aida. Už dlouho mi žádná hlavní hrdinka takhle nepila krev! Přišla mi jako extrémně rozmazlená holka, kterou jsem prostě nemohla vystát. Callum nedostal dostatek prostoru na vyjádření a asi proto mě vůbec nezaujal.
----------------------

Jejich vztah byl dost podivný. Nebylo tam žádné sbližovaní a nemohla jsem jednoduše pochopit, jak to že jsou spolu. Nějaká ta chemie tam byla, ovšem vyčarovaná z ničeho. Neviděla jsem tam žádné napětí, které zbožňuju a prostě mi to celé nesedlo.

- Mafiánské prostředí
- Neoblíbila jsem si postavy
- Nefungoval romantický vztah

11.02.2024

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Řeknu to takhle. Kniha není žádný extra objev lidstva. Vlastně když nad tím takhle zpětně přemýšlím, vůbec nechápu co mě tak bavilo. Ale vlastně vím.je to prostě kouzlo s jakým autorka píše a čaruje vztah. Je to prostě něco, co chcete číst i když už třeba nechcete.
------------------

Hlavní hrdina Zac byl taková menší záhada. Troufla bych si říct, že byl ze všech hrdinů nejmíň čitelný. Ne že by ostatní byli, ale Zac byl prostě zvláštní. Možná to bylo tím, že se usmíval na rozdíl od ostatních.
------------------

Co se romantiky týče.ty scény super, ale tentokrát jsme měla trošku problém s tím vztahem. Nějak jsem tam tak moc výrazně neviděla ten vztah. Byly tam náznaky, ale řekla bych, že hlavně ze Zacovi strany poměrně chabé.

- Klasická pomalá romantika
- Zac byl zvláštní
- Méně viditelné náznaky romantického vztahu

24.01.2024 2 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Knížku jsem četla v rámci našeho dvouměsíčního čtení s #knizniklubzvk a musím uznat, že mě mile překvapila.
----------------------

Co se poezie týče, jsem v tomto směru poměrně nezkušená. Četla jsem tři anglické poezie a toto byla moje první v češtině. První polovina knihy mě hrozně bavila. Stránky mi utíkaly pod rukama, i když musím dodat, že trošku pomaleji než obvykle. Druhá část mě naopak moc nebavila. Přišla mi rozhodně slabší a méně jsem jí rozuměla. I přes to na mě ta první půlka udělala takový dojem, že jsem nižší hodnocení zkrátka dát nemohla.
----------------------

Co mi kniha přinesla? Zjistila jsem, že do poezie se prostě musíte ponořit. Musíte si dát svůj čas a nespěchat na slova. Když totiž čtete báseň stejně rychle jako úryvek fantasy knihy, nic moc si z ní neodnesete.
- Čte se pomaleji
- První část je geniální
- Druhá část MEH

11.02.2024

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Persefona a Hádes je téma, u kterého se vždycky modlím, aby bylo dobře zpracované. Zatím veškeré knihy, co jsem četla byly jakýsi průměr a úplně nenaplnily mé představy. Ani tato nebyla výjimkou.
-------------------------

Nejde ani tak o to, že by mě kniha nebavila, jako spíš o to, že jsme prostě doufala, že se to bude držet trošku víííc té mytologie.
-------------------------

Co se děje týče bylo to hustý! Musím uznat, že jsem se nenudila a knihu jsem zhltla na posezení. To samé je s explicitními scénami. Místy jsem se modlila aby už skončily, ale vždycky se to zlepšilo .
-------------------------

Persefonu jsem se naprosto upřímně neoblíbila. Skoro celou knihu jsem ji chtěla uškrtit! Dělala tolik nesmyslných rozhodnutí a to jako neustále. Nebylo tam absolutně vysvětlené, proč šla tam a tam a připisovalo se to zvědavosti. Promiňte, ale takhle blbě zvědavý člověk snad ani neexistuje.
Shrnuto podtrženo:
- Chtělo by to více mytologie
- Hlavní hrdinka byla hrozná
- Chytlavý děj i romantická linka

24.01.2024 2 z 5

Soused na zabití Soused na zabití Lusy Adams (p)

Na knihu mě lákali úplně všichni a já samozřejmě nakonec neodolala. Musím říct, že to rozhodně nedopadlo tak, jak jsem očekávala, ale nakonec to vůbec nevadilo.
-----------------

Romantická linka byla takovým mixem všeho, co mám ráda. Hromada klišéto je moje. Taky musím vyzdvihnout fakt, že Maddie je spisovatelka! Dlouho jsem nečetla o spisovatelce a docela jsem se bála, že to bude jen taková postranní lišta. Nebyla. Krásně to do celého příběhu zapadlo.
-----------------

Co jsem si ale moc neoblíbila byla bohužel hlavní hrdinka. Nějak se mi nedařilo se s ní propojit a sympatická mi nebyla. Celkově na mě asi hlavní hrdinové úplně nezapůsobili. Romantika byla opravdu prvotřídní a chemie mezi nimi nepopiratelná, ale i tak mi prostě lezli na nervy.
-----------------

Rozhodně to byl skvělý zážitek. Když se na to zpětně koukám, nějak ani nechápu, co mě na tom tak bavilo, ale nejspíš to bylo to klišé a horda romantických nesmyslů vedle sebe. Co na to říctjsem divná.
- Spisovatelka v hlavní roli
- Spousta romantiky
- Nesympatické postavy

23.03.2024

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Z Neonových bohů (první díl) jsem zrovna do stropu radostí neskákala. U druhého dílu mám úplně stejný pocit. Je to prostě nižší průměr a já vlastně ani netuším, proč tu sérii dál čtu (vůbec to není kvůli hezkým obálkám).
----------------------

Je to prostě erotický román, který má rádoby připomínat mytologii. Svět, ve kterém se to odehrává se mi hrozně nelíbil a opět musím poukázat na velmi malé spojení s původním příběhem Amora a Psýché.
----------------------

Mimo hrozný až katastrofální děj, jsem taky hrozně nemohla vystát hlavní hrdiny. A to oba dva, což se mi dlouho nestalo. Vůbec jsem se do nich nedokázala vžít a rozhodně jsem nechápala víc jak půlku jejich rozhodnutí a aktivit/akcí.
----------------------

Proč má tedy kniha dvě a půl hvězdičky? Tak musí se nechat, že ty scény fungovaly. I některé romantické scény se mi moc líbily. Zároveň byl Amor „v posteli" úplně jiný než Amor „mimo postel" a vcelku mě bavil jeho vývoj (ne že by byl nějak velký, jen mě bavilo pozorovat jak je divnej). Taky chválím zajímavé rozuzlení na konci, i když se to ke stylu knihy absolutně nehodilobylo to takové povyražení.
- Hezká obálka
- Nemám ráda hlavní postavy
- Dobře napsané „scény"
- Málo mytologie a nesedl mi svět

24.01.2024