Zirvith Zirvith komentáře u knih

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Tohle byla extrémně nudná kniha. Jediné co se mi na ní líbilo, byl název knihy a obálka. Ale příběh? Hrozně zdlouhavý, táhlý a nudný. Za celou dobu se celkem nic neděje. To už i anotace zněla daleko zajímavěji. Kniha akorát ukazuje, jak jsou děcka otravné a obtěžující. Obzvlášť v takovémto nebezpečném prostředí jsou spíše velkou přítěží. Ale kolikrát nebylo ani poznat, kdy mluví Joan a kdy Lincoln, to tam autorka mohla aspoň nějak lépe rozlišovat.
A ani není pravda, že by tam nebyla žádná zvířata. Podle mě jich tam bylo celkem dost.
Ale trochu mi to připomíná mě - snažit se knihu, která je o ničem, natáhnout co nejvíc a psát o každé blbosti a myšlence.
Už podle názvu jsou v zoo tři hodiny. Není to sice zas tak dlouho, ale když autorka dlouze popisuje téměř každou minutu, tak se to opravdu neskutečně vleče. Když mají postavy ujít jen kousek cesty, tak je popisován pomalu každý krok na několik stran. Prostě neskutečné. Až teda v poslední půlhodině v zoo to začalo být trochu zajímavější. A ke konci už se to četlo celkem snadno.

22.02.2022 2 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Kniha byla podle očekávání naprosto úžasná a pravdivá, se spoustou situací a příkladů se ztotožňuji. Ačkoliv jsem velkou část knihy probrečela nebo se cítila přinejmenším docela deprimovaně, protože mi některé kapitoly naději spíš berou. S některými názory však nesouhlasím, jako třeba že láska zmizí téměř z každého vztahu. Tomu nevěřím, alespoň u sebe. Ale přeci jen tam píše "téměř", takže ne úplně z každého. Každopádně kniha obsahuje zajímavá témata i příběhy, ovšem na můj složitý případ jsem odpovědi nenašla :) Kniha mi zabrala jenom něco přes týden.

11.02.2022 5 z 5

Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Kniha je celkem napínavá, četla se dost dobře, ale není úplně nejlepší. Jsou tam zajímavé části a situace, ale čekala jsem trochu něco jiného. Tenhle styl a žánr byl sice v pohodě, ale přeci jen už díky anotaci a obálce jsem čekala spíš komedii :D Ze začátku mi Carla byla celkem sympatická za to co provedla, ale v průběhu knihy jsem ji přestala mít ráda. Oblíbila jsem si spíš Julii. Ale ten konec mě opravdu dostal, silný příběh. Za to dávám o bod víc :)

01.02.2022 4 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Patří mezi knihy, které dokážou zaujmout už od začátku, to se mi poslední dobou totiž moc nestává. Rozhodně jsem nečekala, že mě ta kniha chytne tak moc.
Také nesnáším takovou nespravedlnost, třeba když člověk ví že má pravdu, ale přesto všechno svědčí proti němu. Takže autora úplně chápu, že chtěl dosáhnout spravedlnosti a rozhodl se o svém příběhu napsat knihu. Stejně tak jsem toho názoru, že jeho obavy z policie jsou oprávněné. Taky bych určitě měla strach :)
Pak se mi líbí, že je v knize i obrazová příloha s fotografiemi (nejen) osob, které se v příběhu objevily. Taky je příjemné číst knihu zahraničního autora, kde hraje důležitou roli Česká republika a objevují se česká jména i města. A taky naše známky :)
Ale vážně to funguje tak, že když někdo začne mluvit o tom, že napíše nějakou knihu, tak ho vydavatelství už samo kontaktuje s tím, že by to chtěli vydat, aniž by to vůbec četli? :D To mi přijde docela zvláštní :)
Akorát autor mohl tu knihu dokončit, až by byl celý případ uzavřen, takhle je to fakt bez nějakého konce. Krom toho je zajímavé, že Pytlíček, o němž jsem dosud nikdy neslyšela, zemřel docela brzy po vydání téhle knihy :) A řekla bych, že Bram Klein je asi podobný detektiv jak já :)

13.09.2021 4 z 5

Cesta vášně Cesta vášně David Deida

Naprostá pitomost. Sice jsem to přečetla, dalo se to číst, ale spíš než duchovní knihou bych to nazvala filozofickou debatou. Samý kecy a nic neříkající dlouhý dialogy. Téměř jsem ani nevěděla, o čem vlastně mluví. A Robert mi teda vůbec nebyl ani trochu sympatický.
Četlo se to celkem snadno a rychle a některý myšlenky byly zajímavé (třeba to o lpění a pouštění se, což poslední dobou také docela řeším), ale ztrácela jsem se v tom a celkově mě to spíše nudilo.

07.09.2021 2 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Asi to bude znít zvláštně, ale od Agathy Christie jsem v životě žádnou knihu nečetla (ani se k žádné nedostala). Znám ji jen podle jména. Ale i přesto mě tahle kniha celkem zlákala. Je sice docela zajímavá, ale až tolik mě nezaujala. Neměla jsem moc v oblibě nejen Kurse, ale ani Unu, ta mi přišla poněkud příliš otravná.

11.07.2021 3 z 5

Odvážné plány duší Odvážné plány duší Robert Schwartz

Opět další úžasná kniha, kterou by si měl povinně přečíst úplně každý - klidně i s donucením :) Je tam toho opravdu hodně vysvětleno a každý si tam může najít něco, co se ho nějakým způsobem týká.

29.06.2021 5 z 5

Horymír Neumětelský Horymír Neumětelský Sofie Podlipská

Těžce kniha četla se, ale aspoň jsem se dozvěděla víc o Horymírově životě.

07.04.2020 3 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Hodně čtivá kniha, moc se mi líbila :) Přečteno velice rychle, děj krásně ubíhal od začátku do konce, postavy taky docela fajn :)

12.01.2020 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Druhý díl byl poněkud nudnější, takže mi trochu déle trvalo, než jsem knihu vůbec dočetla :)

12.01.2019 3 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Tohle je kniha, od které se nedá odtrhnout :) Naprosto úžasný příběh plný překvapení.. Gerard mi byl hrozně sympatický (i když bych ho kolikrát nejradši zabila), ale jinak to byla prostě dokonalá postava.. Jeho charakter a vlastně všechno na něm mi zcela vyhovovalo. No, zamilovala jsem se do něj snad dřív jak Lucy :) A taky to skvělé prostředí - moře, lodě, piráti.. Je to pro mě jedna z nejlepších knih daného žánru. Nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem.

24.11.2018 5 z 5

Divoká růže Divoká růže Bertrice Small

Velmi příjemná kniha s bohatým dějem :) Taky trošku rozdílná od knih tohoto žánru, ale byla fajn a dobře se četla. Arabellu jsem si dost oblíbila, tak trochu mi připomínala sebe. Hodně se mi líbila její povaha a odhodlání udělat cokoliv jen pro své cíle. S jejími činy jsem naprosto souhlasila :)

19.10.2017 5 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Celkem příjemná kniha, která se dobře čte. Ke konci jsem se chvílemi musela i smát :) Avšak co mi tady tak trochu vadilo, bylo slovo "Baže". Není to tak obvyklý výraz, aby ho musela používat každá postava a to každou chvilku, brzy mi to slovo začalo lézt na nervy. Jinak Gareth mi byl povahově docela sympatický :)

02.03.2017 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Hlavně ze začátku hodně zdlouhavý a nudný děj. Tedy asi tak první tři kapitolky. Později začala být kniha místy napínavá a tajemná. A ke konci už se to četlo úplně samo. Takže nakonec se mi to i přes tahle nízká hodnocení docela líbilo. Ale nejvíc mě zaujala ta obálka, ta je naprosto dokonalá.

29.03.2024 4 z 5

Zrádce Zrádce Shannon Drake (p)

Pro mě asi jedna z nejlepších knih Shannon Drake. Moc se mi líbila, byla krásně čtivá. Postavy sympatické a alespoň jsem se dozvěděla něco málo i o tomto období.

20.01.2024 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Kniha se četla celkem dobře a snadno, nenudila mě. Jen ze začátku se mi nelíbila myšlenka o Edianech, přišlo mi to až moc velká fantasy, ale rychle jsem si zvykla a pak už mi to tak divný nepřipadalo. A vlastně o Janě Greyové jsem snad dosud ani neslyšela :)

30.10.2023 4 z 5

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Tahle kniha byla docela utrpení. Čteno jenom kvůli výzvě. Docela nudné a nezáživné, ovšem chvílemi jsem se do děje i trochu víc začetla.

03.09.2023 2 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Kniha byla docela čtivá a celkem zajímavá. I postavy byly fajn.

30.07.2023 4 z 5

Královský nach tě neochrání Královský nach tě neochrání Ludmila Vaňková

Asi moje první kniha od Vaňkové. Ze začátku jsem mi připadala poněkud složitá a déle trvalo, než jsem se do ní začetla, ale nakonec se mi kupodivu opravdu líbila. Dozvěděla jsem se spoustu nového z této doby, jak se vše odehrálo a jaké byly určité osobnosti :) Nejvíc jsem si oblíbila Elišku Rejčku a Jindřicha z Lipé a naopak mi vůbec nebyla sympatická Eliška Přemyslovna.

14.06.2023 4 z 5

Muž, který pohnul oblohou Muž, který pohnul oblohou Francesco Ongaro

Knihu jsem před pár lety vzala v knihobudce, protože mě zaujalo téma - mám ráda astronomii i tyhle slavné astronomy. Jen jsem tušila, že se kniha nebude číst snadno, tak jsem ji odkládala a přečetla až teď, kdy se mi jako jediná hodila do tématu k Čtenářské výzvě. Kniha byla skutečně trochu náročná a nudná, ale bylo fajn dozvědět se něco o Tychovi a také se mi líbila i zmínka o mém oblíbenci Galileovi.

18.12.2022 3 z 5