Zionder Zionder komentáře u knih

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Dosti nadčasové dílo, tuhle knížku budete moci číst v celý svý životní etapě.
Na Hovory k sobě je potřeba mít delší časové okno a jednotlivé citáty / myšlenky na sebe nechat působit.

Aktuálně nejvíc souzním s tímto:
„Lidé si hledají místa, kam by se uchýlili: venkov, přímoří, hory. Však i ty nezřídka zatoužíš po něčem takovém. Ale to všechno je svrchovaně zpozdilé, neboť v kteroukoli chvíli se ti zachce, můžeš se uchýlit v sebe sama. Vždyť nikde nemá člověk klidnějšího ani nerušenějšího útulku než ve své vlastní duši, zejména ten, kdo má v sobě takové hodnoty, že stačí do nich nahlédnout, a ihned se ocitá v dokonalé pohodě; tato pohoda pak podle mého soudu není nic jiného než pocit mravní spořádanosti.“

10.05.2024 5 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Četlo se jedním dechem, příjemné fantaziové dobrodružství.
Špicová byla i ilustrovaná mapka, kterou jsem souběžně sledoval s dějem.
Obsahově mohlo být klidně ještě více sytější, pro podrobnější vyobrazení postav a světa Sylothys.
Doufejme, že bude brzy druhý díl, jsem na něj natěšen už teď

25.02.2024 4 z 5

Duchovní síla jógy Duchovní síla jógy Gertrud Hirschi

Praktická lidská knížka, která člověka navede k tomu se pozastavit, nasát přítomnost a pokračovat vylepšený dál na cestě životem.

"Přitahujeme to, co odpovídá našemu nitru, to, čeho se obáváme i to, co milujeme"

10.02.2024 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Knížka pro všechny věkové kategorie a lidi různorodých povolání.
Člověk zde najde různé praktické tipy na zlepšení svých spacích návyků a hlavně podstatu toho proč spát.

24.01.2024 5 z 5