Zemlja Zemlja komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Pamatuju si nejvíc éter a popisy děložních čípků... V příběhu je toho mnohem víc. Třeba ochota pomáhat dětem a ženám, milé.

24.09.2023 4 z 5

Košatý příběh o spiknutí, nespravedlnosti a pomstě. Dantesovi fandíte. Ale někdo si odsudek úplně nezasloužil. Bavila mě moc.

24.09.2023 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Smutný příběh, krásně napsaný. Jak těžké bylo pro ženu zajistit si důstojný život.

13.09.2023 4 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Povinná četba na gymplu. Krásná kniha s atmosférou, o mládí i stáří, o lásce různé, o probouzení sexuality, a určitě i o mnohém dalším. Záleží na čtenáři.

03.09.2023 5 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Krásný, někdy trochu smutný příběh o třech kamarádech, jejich radostech, ale i jejich starostech. Ještě že existují babičky a dědečkové.

30.08.2023 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Stačí si koupit takový ty erotický noviny - NeiReport? V nich si počtete stejně a nebude vás zdržovat balast kolem popisu souloží či sexuálních praktik. Literární úroveň bude stejná. Průměrně vzrušivý čtenář knihu asi čte s rukou pod peřinou, tuhle moc to má. Žádné SM to určitě není, jak některé recenze tvrdily/slibovaly.

28.08.2023 2 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Tohle jsem rozdýchávala. Tolik špatného zacházení a ubližování snad to dítě ani nemohlo přežít.

27.08.2023 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Příběh přítelkyně umírajícího malíře na mě působil nejméně. Další dva příběhy byly vykreslené tak, že to lepivé dusno k nežití úplně vytékalo ven.

27.08.2023 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Reálie už zastaralé, ale proč nenahlédnout do začátků republiky? Detektivka stále přitažlivá.

Martin Eden Martin Eden Jack London

Miluju Jacka Londona. Touhle knihou mi pomohl pochopit sebevrahy.

Vrby Vrby Algernon Blackwood

I šustění listí může být děsivé. Výborný příběh, atmosféra.

26.08.2023 4 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Po přečtení jsem vyhledala obrazy Jakuba Schikanedra, o jehož existenci jsem, nevzdělanec, neměla ani ponětí. Byla jsem okouzlená.

26.08.2023 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Četla jsem jedním dechem. Přitažlivá a děsivá fikce.

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Dojala mě. Bezvýhradná láska.

26.08.2023 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Trochu rozpačitý dojem. Nápadité - postavy, prostředí. Krutě vtipní vrazi. Nevyrovnané tempo líčení - něco krásně odsejpá, a vzápětí se jakoby bezcílně vleče. Několikrát neuvěřitelně blbá čeština. Když už to konečně začalo dávat smysl, byl skoro konec. Jasně, že se chtěl vrátit, tam i onam. Asi nebude patřit k mým nej od Gaimana.

14.04.2024 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Krása a zároveň odpor. Krásný příběh a jazyk, odpor k zabíjení a pomalému umírání. Fandila jsem velrybám, nechápala mužskou loveckou umanutost. Díky popisům jsem si s nechutí představovala a snad i cítila všechen ten smrad, který musel na velrybářských lodích být. Nesmrtelný román.

03.04.2024 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Klasika. Holka v těžké situaci, snaží se. Dobře napsáno.

07.11.2023 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Povídky moc ráda nemám. Málokdo je umí. Tohle jsou skvosty. Tolik různých charakterů, vztahů, zápletek. Už jsem je četla několikrát. Žasnu nad jazykem a neotřelostí. Nestárnou.

08.10.2023 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Fujky. Nech brouka žít tu nevyšlo. Bylo mi ho líto. Proč jako to všechno? Mělo to nějak prověřit příbuzné? Sestra mě dost zklamala.

08.10.2023 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Napínavý příběh prověřený časem. Kontrast zkušeného muže a mladé ženy. Přejete jí, aby její láska nepřišla nazmar.

08.10.2023 4 z 5