zelda7 zelda7 komentáře u knih

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

(SPOILER) Z třetího dílu Duny mám rozporuplné pocity, ze začátku chvíli trvalo než se děj "rozjel", ale na to jsem si u Duny zvykla a zároveň se mi to i líbí, že člověk s knížkou vydrží déle a přemýšlí co jednotlivé věci znamenají a někdy v půlce knihy to vždy do sebe začne zapadat. Co mě na knize zklamalo byl konec, moc nevím co si mám myslet o tom co se stalo s Letem... Každopádně se i tak těším na pokračování, i když je celá série Duny poměrně atypickou knihou stejně mě k sobě něčím láká. Také mě mrzí, že v tomto díle zemřela moje nejoblíbenější postava, a to byl Duncan Idaho. :(

27.03.2022 3 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Tento skutečný příběh se ani nedá popsat slovy, jak dechberoucí byl, stále myslím na osudy Rany. Je skvělé, že díky štěstí a své odvaze a houževnatosti dnes může žít lepší rovnoprávný život, což se ne každé ženě z arabského světa povede.

08.02.2022 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Napínavý, hodně čtivý příběh. Zápletka byla zajímavá, bylo ale třeba dávat pozor o jakého z mnichů zrovna jde, minorité, premonstráti, dominikáni.... Díl bych tedy označila spíš za komplikovanější a více zamotaný. Ale líbil se mi.

08.02.2022 3 z 5

X X David Demchuk

Dokonalá kniha s prolínáním různých rovin, jak časových tak věcných fikce vs. realita. Kniha byla velmi zajímavá právě tím, že autor prokládal vyprávění děje svymi reálnými zážitky. Pokud se jedná o dějovou linii, tak tam mne z některých momentů vyloženě mrazilo. Ač se nejedná žánrově asi vyloženě o horor, já se opravdu po dlouhé době ne/příjemné bála.

08.12.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

(SPOILER) Tento díl byl ze série romantických útěků bohužel ten slabší. Je škoda, že námět, který mohl být zakomponován do příběhu více byl zmíněn až na konci (vazba na válečné období a život na vinici tehdy).

25.10.2023 3 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Opravdu velmi akční a napínavá kniha. Líbilo se mi, že se kniha odehrávala v rámci jednoho dne.

30.07.2023 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Tento typ poklidných detektivek běžně nečtu, ale kniha mne moc překvapila, samozřejmě nečekejte knihu nabitou akcí, ale spíše takové klidné proplouvání dějem. Nakonec jsem musela dát pět hvězd, protože jsem s knihou strávila hezké chvíle. Hlavní hrdinka Eleanor s pejskem Gladstonem si mne získali.

26.07.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Opět skvělý, napínavý a akční příběh. i přesto, že série s Theo Crayem hodnotím jako slabší, zde se Andrew Mayne vyznamenal, ženské hrdinky mu opravdu jdou, těším se na pokračování.

30.06.2023 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky jsou oddychové čtení. Tento díl patří spíš k těm lepším ze série Hříšní lidé království českého, přesto mi přišlo, že potenciál námětu nebyl zcela využit, čekala jsem více dějiště ze štol.

26.06.2023 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Od autora mám rozečtené i jeho ostatní knižní série s policejní potapěčkou a s kouzelnicí, tato série s biologem mě ale trochu zklamala. Oproti ostatním kniha Andrew Mayne co jsem zatím četla byla tato méně uvěřitelná, ale i tak jsem byla zvědavá jak příběh dopadne. Od autora si ale i tak přečtu pokračovaní, abych viděla zda to nebylo jen typem případu.

30.04.2023 3 z 5

Hon na Escobara Hon na Escobara Steve Murphy

Úžasně podaná kniha, která více než o Escobarovi a jeho životě vypráví o životě dvou agentů, kteří ho chtěli dopadnout. V první polovině knihy se dovídame, jak se Steve a Javier dostali k policii, k DEA až nakonec zakotvili v Kolumbii, kde byli zapojeni do války proti Escobarovi a narcomafii.

02.04.2023 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Tady mne Isaac Asimov velice překvapil, ale bohužel negativně. Jak miluju jeho sérii Nadace, tak toto mne opravdu zklamalo. První čast měla sice pomalejší rozjezd, ale to zas tak nevadilo, ovšem druhá část o paralelním vesmíru byla pro mne velice nesrozumitelná a bohužel jsem díky tomu knihu nedočetla, ale věřím, že své fanoušky si najde.

13.03.2023

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Knihy ze série Polibky na "..." jsou příjemným oddechovým čtení.

10.03.2023 3 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Z počátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale potom mne příběh chytil, přišel mi neobvyklý, z prostředí výroby hraček ve Florencii a o odhalování tajemství. Knihu hodnotím pozitivně byl to příjemný nejen romantický příběh.

26.01.2023 3 z 5

Duna: Vévoda z Caladanu Duna: Vévoda z Caladanu Kevin J. Anderson

Toto je první kniha Duny, kterou jsem četla z této novější série od dua Herbet jr. a Anderson a tedy mohu říct, že mi kniha sedla ještě mnohem více než klasická duna, hrozně moc mne zaujal příběh hlavně co se týká tajuplné drogy na Caladanu a hlavně jazyk, kterým je kniha napsána je mnohem přijatelnější pro čtenáře než u klasické duny. Už se těším na díl o lady jessice.

03.11.2022 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Hlavní příběh knihy o Dr. Jekylovy a panu Hydovi byl ještě lepší než jsem čekala, jazyk nebyl přiliš obtížný a téma se mi moc líbilo, určitě sibji zase přečtu. Ostatní dvě povídky z knihy byly trochu slabší, ale taky zajímavé.

14.02.2022 4 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Poměrně překvapivá kniha. Děj zde plyne úplně jinak než u klasických sci-fi knih. Sice mi chyběl větší popis zakázaného města, více se dozvědět jak to tam funguje, ale k tak byla kniha zajímavá.

08.02.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pořád přemýšlím, zda jsem nečetla jinou knihu než těch tisíc čtenářů co zde dalo pět hvězd.. Mě bohužel kniha vůbec nesedla, asi jsem od ni měla velké očekávání. Nápad jako takový nebyl špatný, ale myslím si, že knize by slušel mnohem kratší rozsah. Bohužel mám dojem, že se v knize moc nedělo a já se nudila... Za mne slabší průměr.

20.02.2024 2 z 5

Slepice Slepice Laura Bryant

Skvělá kniha pro začínající chovatele. Na krátkém rozsahu, mnoho informací.

27.01.2024 5 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

(SPOILER) Kniha Uprostřed mi oproti předchozím knihám moc nesedla, téma bylo podobné, ale některé postupy hlavních postav mi zde přišli trochu zvláštní, šroubované možná až neohleduplné hlavně ty ve vztahu Martina a Veroniky. Dějová linka s Michalem mne ale dostala, hlavně konec, který holt nebyl úplně z těch nejšťastnějších. Obecně nehodnotím knihu špatně, ale u předchozích knih Martina Selnera jsem si při čtení jaksi i odpočinula, líbilo se mi s jakým sarkasmem kouká na svět, kniha Uprostřed mě ale spíš uvedla do deprese.

08.09.2023 3 z 5