zapina zapina komentáře u knih

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

ach, tahle kniha se mi jako malé opravdu vryla pod kůži.. co jsem toho u ní na brečela.. :)

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Krásná dětská kniha s krásnými obrázky :)

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Každý další díl je tlustější a nudnější.. na to jak v předchozích dílech se furt něco dělo, tak tady to nějak zamrzlo.. už by série asi měla skončit

11.05.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Byla mi doporučena od kamarádky tak jsem od ní čekala docela dost a to byl ten omyl. (Nevím jak je to možné, ale ten bum s velkou propagací knihy mě nějak minul, nikdy jsem o ní neslyšela :D ) Jazyk autorky je opravdu dost strohý a omezený. Takovou knihu bych napsala i já :D Christian nebyla špatná postava, ale Anastasia byla fakt úplně vedle :D furt si hrála na to, že vubec není submisivní a jak má svojí hlavu apod, ale když člověk dokáže číst mezi řádky v jejím chování tak zjistí, že ona je uplně a zcela submisivní a vždy bude. Sexu je tam dost takže dá se říct splnila účel jaký asi měla :D Další díl rozhodně číst nebudu, utrápila bych se k smrti nad stylem psaní. "Nekousej si ten ret, ach Christian se jednou chová tak a podruhé zase jinak, já se v něm nevyznám" apod bych už nedala :D

11.05.2013 odpad!

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Tak tahle kniha mě chytla od začátku až do konce. Hltala jsem jí do posledního písmenka. Zasmála jsem se nad ní i sem si u ní poplakala. Někomu nemusí sedět určitá absurdita až šílenost, ale bez toho by to nebylo ono :) určitě doporučuju k přečtení

29.11.2011 5 z 5

Ležáky a odboj ve východních Čechách Ležáky a odboj ve východních Čechách Vojtěch Kyncl

Milovníkům historie tuto knihu určitě doporučuji. Kniha detailně vypráví celý příběh a pozadí zničení vesnice Ležáky. Díky knize člověk pochopí, kolik statečných lidí za druhé světové války jsme měli a to ani nevíme o všech. V knize také čtenář nalezne mnoho dobových fotografií a dokumentů, které dokreslují celý příběh a atmosféru. Kniha je plná faktů, ale i přes to je velmi čtivá. Moc děkuji za napsání této knihy, jako uctění památky všem padlým a statečným, nesmíme nikdy zapomenout!

08.11.2020 5 z 5

Ze života české společnosti Ze života české společnosti Josef Škvorecký

Tak to bylo hodně dobrý! :) Určitě doporučuji k přečtení. Člověk se pobaví a dá si příjemnou pauzu od vážných témat, ač politické pozadí této knihy z jedné strany úsměvné není, kniha jistě velmi pobaví.

08.05.2019 5 z 5

František Palacký: život, dílo, mýtus František Palacký: život, dílo, mýtus Jiří Štaif

Kniha se mi hůře četla a četla jsem jí na přestávky. Je napsaná hodně odborně.

07.10.2018 2 z 5

Tanga z Hamburku Tanga z Hamburku Arnošt Lustig

Jedna ze slabších knih pana Lustiga, kterého jako spisovatele mám hrozně ráda. Je tam více pasáží o sexu, lásce, cirkuse, koních a znásilnění než o prostředí, ve kterém se to odehrává. I přesto mám z této knihy mrazivý pocit.

09.11.2016 3 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Tuhle knihu jsem přetrpěla. Už mě nebaví nekonečný boj mezi Neferet a Zoey. Jak jí vše jen tak prochází, Evidentně nejvyšší rada není tak mocná jak se v knize píše, jinak by věděla kde je pravda. Už autorky nevědí co by a tak děj zbytečně natahují. A teď se tam zase vetře Heath? Bože.. i když zrovna forma v jaké se vrátí mě zajímá, ale jeho postavu prostě nemám ráda. Končím s touhle sérií. Kdyby série skončila už dřív tak bych nebyla tak zklamaná, že se mé oblíbené sérii knih musím otočit zády.

13.01.2015 1 z 5

Pořád mi pijou krev Pořád mi pijou krev Kimberly Pauley

Tenhle díl mě docela zklamal. Sice se tam konečně něco dělo, ale hlavní hrdinka se chovala jako 13letý spratek. A popis na zadní stráně knihy vubec nesedí.

26.06.2013 3 z 5

Bílé břízy Bílé břízy Arnošt Lustig

Ze začátku se mi kniha četla těžce, ale pak jsem si na styl psaní zvykla a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

16.06.2013 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Tahle kniha mě opravdu dostala a určitě se k ní několikrát vrátím. Skvěle popisuje hrůzy, děsy a osudy lidí z tak hrozné doby. Celou dobu při čtení jsem jen tajila dech.

Básně Básně François Villon

Nádhera.. opravdu stojí za přečtení pokud máte rádi poezii

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Tenhle díl už je o něco jiný než díly předchozí. A nevím zda se mi ještě další číst chce...

14.11.2012 3 z 5

Zasvěcování srdce Zasvěcování srdce Jiří Wolker

Co dodat k jménu Jiří Wolker? Kdo od něj nic nečetl tak o hodně přišel. Naprosto geniální knížka, která umožňuje číst sbírky Host do domu, Těžká hodina, Tuberkulóza, apod. Stojí stoprocentně za přečtení.

06.06.2011 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Tahle knížka mě naprosto dostala. Zcela doporučuju!

06.06.2011 5 z 5

Deváté dítě Deváté dítě Frank Rossavik

Ačkoliv se jedná o poměrně tenkou knihu, tak je objemná svým obsahem. Příběh je vyprávěn z pohledu malého chlapce, který musel opustit svou rodinu ve velmi nízkém věku. Tento pohled je velice zajímavý a dosud jsem takovouto knihu zatím nečetla. Autor vyprávění doplňoval historickými reáliemi, což umocňovalo celý příběh a čtenář přesně věděl, kde je a jak daná doba vypadala. Kniha je psaná částečně jako bádání a částečně jako vyprávění příběhu, což mě osobně se velice líbilo. Sama jsem takový historický badatel, takže to byl přesně šálek mého čaje. Jsem moc ráda, že existují takovéto knihy, aby poukázaly na zvěrstva a hrozné osudy, které se staly, ale také na to, kolik skvělých lidí existovalo a pomohlo zachránit x lidských životů. Zároveň kniha ukazuje, že nic není jen černé a nic není jen bílé. Nesmíme zapomenout a jako světová populace bychom se měli poučit a nepodléhat propagandám, aby se historie už nikdy neopakovala. Kdo má rád tento druh literatury, tak určitě doporučuji. Kdo je slabší povaha, tak vzhledem k dětské linii tuto knihu radši nečtěte.

24.03.2022 5 z 5

Účetní případy pro praxi 2021 Účetní případy pro praxi 2021 Vladimír Hruška

Kniha je velmi přehledně napsaná. Obsahuje všechny nejčastější případy, se kterými by se účetní mohl/a setkat. Knihu doporučuji.

07.11.2021 5 z 5

Jóga v denním životě a diabetes Jóga v denním životě a diabetes Paramahansa svámí Maheshwarananda

Super kniha, v které jsou i k dispozici ilustrace jednotlivých cviků.

07.10.2018 5 z 5