zandu Online zandu komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Doporučuji.

08.02.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Myslím, že je psána velmi umírněně. Ale krásně. Jeden z mála, kdo měl tehdy neuvěřitelné štěstí a přežil.. Tahle kniha si v mojí knihovně místo zaslouží, určitě si ji casem přečtu znovu.

08.02.2020 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tohle bylo naprosto skvělé. Nemohla jsem se odtrhnout. Výborný příběh. Jako kdyby Evelyn Hugo opravdu žila...

08.09.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na co jsem tak dlouho, předlouho čekala? Celou sérii jsem měla doma tak dlouho netknutou, až jsem si řekla, že už to nejspíš číst nikdy nebudu a prodala jsem ji. Já trdlo, trdlovatý!!! Teď nějak přišla chuť a koupila jsem si znovu první díl, že to přeci jen zkusím... No a už mám objednaný zbytek.
(Asi mě k přečtení nakopla naše česká trilogie Píseň oceli od M. Merglové, kterou jsem četla nedávno a hodně moc se mi líbila a kterou hodně srovnávají se Zaklinačem.)
A jsem nadšená a už se nemůžu dočkat, až dorazí další díly :-)

30.07.2023 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Hrozné téma, ovšem sepsané citlivě a lehce a velmi velmi umírněně. Z příběhu je znát, že se Eddie se svým osudem opravdu smířil. Nezapomněl, neodpustil, to ne, ale vše špatné "hodil za hlavu" a žil dál jak nejlépe dovedl.

***
Když jsem překonal nejtemnější chvíle svého života, slíbil jsem, že budu po zbytek života šťastný a usměvavý, protože když se usmíváš, svět se usmívá s tebou. Život není vždy radostný. Někdy je plný těžkých dnů. Musíš však mít na paměti, že máš to štěstí být naživu - pro nás všechny je to štěstí. Každý nádech je dar. Život je krásný, když mu to dovolíš. Štěstí máš ve vlastních rukou.

02.07.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další z knih, která na mě čekala v mé domácí knihovně nějaký ten pátek, až na ni dozraje čas.
Hned první kapitola po úvodu mě rozbrečela. A slzy mi tekly během četby vícekrát.
Pokaždé, když čtu knihu z této hrozné doby, nedokáže (nebo spíš nechce) moje hlava pochopit, že se tyto hrůzy skutečně staly. Strašné, hrůzné, obludné, nepředstavitelné...
***
Birkenau - a jsem si jistá, že i jiné koncentrační tábory - bylo peklo. To nebyl drsný tábor s přísným režimem a brutalitou dozorců. Bylo to čiré peklo, které si dokázali navzájem vyrobit lidé pro jiné lidi ještě na Zemi.

06.02.2023 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Perfektní. Ufff...

05.11.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Mé druhé hodnocení: poté, co jsem knihu asi v půlce odložila, protože jsem se nějak nemohla pořádně ponořit do děje, mi to po pár dnech nedalo a ke knize jsem se vrátila. Po půlce vše nabralo grády a já se pro změnu nemohla odtrhnout. Takže svůj předchozí komentář a hodnocení napravuji.
Bylo to šílené.

26.01.2022 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jak jsem zhltla Zlobu během chvilky, tak zde, u Nenávisti, mi to trvalo trošku déle. Teprve asi v půlce mě děj vtáhl natolik, že jsem se nemohla odtrhnout. Opět šílenost. Teď si dám od Cartera zase chvilku oddych a za čas se pustím do dalšího dílu.

06.10.2023 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opět velmi čtivé, velmi povedené.
Těším se na další :-)

28.08.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Milá a nenáročná vánoční jednohubka s předvídatelným koncem :-)

28.12.2022 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Tak to bylo hustý!
Kniha mě vtáhla natolik, že jsem ji přečetla během dnešního dne, dá se říct na jeden zátah. Vše ostatní šlo dnes stranou.

21.01.2022 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Perfektní. Moc se mi příběh chlapce jménem Nikdo líbil.
Bohužel pouze naposloucháno. (Nebo bohudík? Audioknihu v podání Ondřeje Brouska je radost poslouchat).
Klasická kniha nejde sehnat a v e-podobě mě číst nebaví. Proto jsem se obrátila na nakladatelství Polaris s dotazem, zda nebude dotisk nebo nové vydání a BUDE!!! Je to v plánu. Tak snad se někdy během příštího roku dočkáme, protože tuhle knihu chci mít doma :-)
Edit: já ji sehnala!!! Mám neuvěřitelnou radost a už se těším, až si ji přečtu. Poslech byl moc hezký, ale čtení je čtení. A také se chystám na komiksovou verzi :-)

30.11.2021 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Po skvělých Houpačkách jsem se rozhodla přečíst si i Vířivku. Když jsem u Houpaček napsala slůvko jednohubka, zde musím napsat minijednohubička :-)
Za mě - uvěřitelné. Příběh se mi moc líbil, škoda, že není jasně dané, jak dopadl její vztah s dcerou a vlastně i s Ančou. Ale to už si může každý domyslet dle svého gusta.
I zde dávám plný počet hvězdiček a to i přesto, že Houpačky byly o něco lepší ;-)

22.09.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Jednohubka, kterou jsem slupla během dnešního dne. Tuto knihu si velmi ráda zařadím do své knihovny a vím, že za čas si ji přečtu znovu. Veselý, smutný, uvěřitelný příběh. Prostě bezva. Jsem nadšená.

15.09.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

"Minulost byla vymazána, vymazání bylo zapomenuto, lež se stala pravdou."
Fandila jsem mu, ale stejně ho dostali...
Co napsat. Děsivé...

07.03.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět bomba... Co dodat.

14.02.2021 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Ufff... Úplně jsem zalapala po dechu, když jsem zjistila, jak vlastně účastníci pochodu vypadávají ze hry. Nečekala jsem to, i když jsem to vlastně očekávat měla.
Opět skvělé. Nic moc se neděje, ale děje se toho strašně moc. Velmi čtivé, velmi šílené. Úplně jsem se bála dočíst. A ten závěr...???!!! Dočetla jsem a rekla jsem si - cože? To je konec?!!

09.01.2021 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Tak tohle bylo něco úžasného. Můj první komiks (ty z dětství nepočítám) a jsem nadšená. Příběh, kresba, ty výrazy postav... Myslím, že jsem si - pro seznámení se s tímto druhem literatury - nemohla vybrat lépe. Vřele doporučuji :-)

26.12.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Co napsat. Šílené. Skvělé...

21.11.2020 5 z 5