Zak66 Zak66 komentáře u knih

Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Jason Fry

Kniha je vcelku dobrá, sice nic extra, ale pořád dobrá. Podíváme se na jedno dobrodružství Luka Skywalkera. Jak hlouběji poznává Sílu a jak trénuje. Zápletka není špatná, je docela zajímavá. Je to prostě taková oddechovka.

01.05.2022 4 z 5

Luke Skywalker a stíny Mindoru Luke Skywalker a stíny Mindoru Matthew Woodring Stover

Tato kniha mi byla velmi milým překvapením. Nečekal jsem, že by mě mohla až tak bavit. Příběh a obecně děj je skvělý a člověk se vážně nenudí. Máme tu jak známé postavy z filmů, tak postavy z knihy Štěpný bod, tak i nové postavy. A všechny fungují parádně. Zajímavý je tu Luke, který je poněkud jiný než v ostatních knihách nebo filmech. Akce je tu podle mě dost a je taky fajn. Co musím ale nejvíce vyzdvihnout je hlavní záporák. Ten se svým přesvědčením a se svojí vírou v něco je opravdu velice zajímavý a donutí člověka přemýšlet. Za mě úžasná kniha.

20.03.2022 5 z 5

Námluvy princezny Leiy Námluvy princezny Leiy Dave Wolverton

Tak musím říct, že jsem z této knihy naprosto unešený. Opravdu se mi strašně líbila. Ať už to byla akce, která je super a místy dosti drsná, tak i atmosféra, či příběh. Ale především se mi líbily postavy. Jsou tu jedny z mých nejoblíbenějších postav ze Star Wars a to Han, Luke a Leia. Luke je tady naprostý borec, který nám odhaluje nové schopnosti v Síle. Han je tu stejný jako ve filmech, prostě starý dobrý Han Solo. Samozřejmě nesmím opomenout i Chewbaccu, C-3PO a R2-D2. Také nové postavy v čele s princem Isolderem a Teneniel Djo byly super. Všichni byli prostě skvělí. Moc se mi tu líbí vylíčení kultur čarodějnic z Dathomiru a Hapanů. Lukovo pátrání po starém řádu Jedi je taky dobré. Sečteno, podtrženo, tuhle knihu si velice rád přečtu znovu.

10.03.2022 5 z 5

Isardina pomsta Isardina pomsta Michael A. Stackpole

Osmá kniha ze série X-wing, Isardina pomsta, je zase bombastický díl. Vrací se nám Stackpole a jeho styl psaní fakt miluju. Postavy, dialogy, akce, to všechno skvělé. Více se tu zabývá vztahy mezi postavami, což mně třeba vůbec nevadilo. Děj má spád a akce je dostatek. Moc hezky se tu navazuje na Thrawnovu trilogii. To je tak všechno, hurá na Stíhače z Adumaru.

19.02.2022 5 z 5

Solovy rozkazy Solovy rozkazy Aaron Allston

Sedmá kniha ze série X-wing, Solovy rozkazy, je další parádní díl. Skvělé postavy a dialogy, ještě lepší vesmírná akce. Krásně se tu dovršuje konflikt s diktátorem Zsinjem. Han Solo jako generál je tu naprosto skvělý. Opravdu nevím co dál psát, prostě bomba. Už se těším na Isardinu pomstu.

12.02.2022 5 z 5

Eskadra Wraith Eskadra Wraith Michael A. Stackpole

Pátá kniha ze série X-wing, Eskadra Wraith, je skvělá kniha. Po Stackpoleovi přichází Allston s novým týmem pilotů. Na kvalitě série to ale vůbec neubralo. Stejně suprové, vtipné postavy a dialogy. Vývoj jejich vztahů je opravdu zábava sledovat. Taky je tu klasicky hromada akce včele s vesmírnými bitvami. Na scéně se objevuje tak nějak staronový záporák, který musím říct, že zatím nedostal tolik prostoru. To se ale asi brzo změní v Železné Pěsti. Za mě prostě pecka, hurá na Železnou Pěst!

27.01.2022 5 z 5

Krytoská past Krytoská past Michael A. Stackpole

Třetí kniha ze série X-wing, Krytoská past, je neskutečný nářez. Děj má opravdu spád a člověk se rozhodně nenudí. Přeměna Rebélie do Nové Republiky je velmi dobře popsaná. Co opět musím vyzdvihnout jsou dějové zvraty a takzvané "WOW!" momenty, kterými je kniha dost nabitá. Postavy jsou jako vždy skvělé. Přečteno za pět dní jak nic. Nemohu se dočkat na další díly.

08.01.2022 5 z 5

Wedgův gambit Wedgův gambit Michael A. Stackpole

Druhá kniha ze série X-wing, Wedgův gambit, je skvělým pokračováním. Pokračuje ve šlépějích prvního dílu, co se týče postav, dialogů a humoru, který se mi teda moc líbí. Opět tu dominuje Corran Horn společně s Wedgem Antillesem. Akce je tu o něco méně než v Eskadře Roque, ale je tu. Co je tu obzvlášť super jsou dějové zvraty a finále knihy. Po dvou dílech musím zatím říct, že jsem z této série nadšený!

03.01.2022 5 z 5

Stíny Impéria Stíny Impéria Steve Perry

Kniha Stíny Impéria je skvělá výplň mezi episodou V a VI. Cesta Luka k poznávání Síly a zdokonalování se v ní byla super. Postavy Landa, Leii, Chewieho, C3PO, R2 a Vadera jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy v čele s Dashem Rendarem a princem Xizorem jsou taky dobré. Především princ Xizor je skvělým záporákem a jeho souboj s Vaderem je parádní. Taky se blíže podíváme na zločinecká syndikát Černé Slunce. Akce je tu napínavá a závěrečná bitva měla grády.

19.12.2021 5 z 5

Ničemové Ničemové Timothy Zahn

Musím říct, že jsem si zprvu tuhle knihu nechtěl ani kupovat ani číst. Teď bych toho litoval. Kniha mě velice mile překvapila svojí propracovaností, strategií a příběhem. Všechny postavy jsem si po pár kapitolách oblíbil. Han Solo tu sice nemá tolik prostoru, kolik by člověk čekal, ale přesto byl skvělý jako vždy. Podívali jsme se taky blíže na zločinecký syndikát Černé Slunce, což bylo super. Co musím vyzdvihnout, tak jsou dějové zvraty a to především na konci. Jeden z nich mi opravdu vyrazil dech. Akce tu taky není k zahození.

09.12.2021 5 z 5

Zrod Dartha Vadera Zrod Dartha Vadera James Luceno

Tak tato kniha mě velice překvapila! Všechny dějové linie a jejich vzájemné propojování byly skvělé. Nové postavy, a to především Roan Shryne a Olee Starstone, mi od první stránky přirostly k srdci. Sám Roan Shryne byl tou nejlepší postavou knihy. Samotný Vader byl též super a jeho vývoj zajímavý. Příběh krásně navazuje na Epizodu III. Akce byla také zvládnuta na jedničku a závěrečná bitva měla grády.

23.11.2021 5 z 5

Štěpný bod Štěpný bod Matthew Woodring Stover

Musím přiznat, že mi tato knížka dala ze začátku zabrat. Není to totiž klasická Star Wars kniha, jakou byste čekali. Tím ale nechci nikoho odradit, tato kniha byla vskutku dobrá. První třetina byla sice trochu pomalejší, ale potom se to už rozjelo. Kniha ukazuje jiný pohled na válku a zaměřuje se více na psychiku. Mace Windu jako hlavní postava je tu velice zajímavá a super. Co se týče nových postav, tak ty nebyli k zahození, a to především Nick Rostu, který je podle mě asi to nejlepší na knize. Akce je tu velmi povedená a místy brutální, a to hlavně závěrečný boj.

11.11.2021 5 z 5

Yoda: Temné setkání Yoda: Temné setkání Sean Stewart

Pěkný román z období Klonových válek. Yoda je tady naprosto excelentní a jeho humor velmi zábavný. Upřímně všechny hlavní jediské postavy mě tu bavili. Dooku a Ventress byli taky fajn. Akční scény tu byly opravdu skvělé a v místech dost napínavé.

PS: Na podruhé čtení ještě lepší. Stopařka a Whie jsou prostě skvělí. Moc se mi líbí jejich příběhy a osudy. Dialogy mezi Yodou a Dookuem jsem vnímal o něco více něž napoprvé, a o to to bylo lepší. A Vjun je fakt zajímavá planeta.

28.07.2021 5 z 5

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Chuck Wendig

Super komiks, který bavil od začátku do konce. Obsahuje 4 příběhy. První a poslední příběhy jsou velice povedený a v místech opravdu epický. Druhý a třetí jsou podstatně kratší, ale i tak dobře baví. Za mě výborný komiks.

19.07.2021 5 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Třetí díl Baneovi trilogie je důstojným zakončením. Děj plyne rychlostí světla. Po tak 100 stranách je děj tak nabitý, že čtenář nedokáže přestat. Bane a Zannah jsou tady naprosto excelentní a nové postavy super. Pěkný návrat dvou postav z předchozích dílů. Závěrečný souboj je dokonalý a konec je absolutně dechberoucí. Celá tato trilogie je rozhodně jedna z nejlepších knižních sérií ze Star Wars a povinnost pro všechny fanoušky Star Wars.

PS: Po druhém přečtení zase ještě lepší. Skvělé přemítání nad samotným Pravidlem dvou a jeho paradoxy. Navíc je tato kniha opravdu napínavá k prasknutí. Celá Trilogie Dartha Banea je prostě dokonalá a zaujímá zásadní místo ve Star Wars.

15.07.2021 5 z 5

Thrawn: Velezrada Thrawn: Velezrada Timothy Zahn

Kniha je velmi čtivá. Je tu plno vesmírné akce, která se stupňuje až do konce. Thrawn opět dominuje na můstku své lodi. Chisská ascendence a Gryskové tu jsou velmi zajímaví a návrat Eliho Vanta super. Co se mi tu velice líbí je propojení se seriálem Rebels a filmem Roque one. Není to sice tak dobré jak první díl, ale rozhodně lepší než druhý díl.

11.07.2021 5 z 5

Thrawn: Spojenectví Thrawn: Spojenectví Timothy Zahn

Po prvním díle jsem očekával další strhující jízdu. Bohužel se to tak úplně nestalo. I přesto linka Thrawna a Vadera je vcelku dobrá a to hlavně ke konci. Linka Thrawna a Anakina za klonových válek je o něco slabší a to hlavně kvůli Padmé. Padmé je tady nudná a nezajímavá. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to po úspešném prvním díle docela zklamání.

11.07.2021 4 z 5

501. legie 501. legie Karen Traviss

Tato kniha je 5. dílem série Republikový komando a já ke své smůle jsem si ji přečetl jako první stejně jak daniel6725 pode mnou. Hlavní problém je, že je tam asi 40 postav a člověk se mezi nimi velmi těžko orientuje. Na to, že kniha má 416 stran, tak je tam zoufale málo akce. Jenom tři akce za celou knihu, což je velká škoda.

PS: Po druhém přečtení mnohonásobně lepší. Především z důvodu, že jsem si už konečně přečetl celou sérii Republikové Komando. Díky tomu člověk plně chápe děj a orientuje se v postavách. Tím se odstranily asi dvě největší výtky, které jsem dřív měl. Je ale opravdu škoda, že již nevzniklo pokračování, ale dohledal jsem si, jak by to skončilo a jsem vcelku spokojen.

11.07.2021 4 z 5

Nový úsvit Nový úsvit John Jackson Miller

Příjemná Star Wars oddechovka, která se docela svižně čte. Postavy Kanana a Hery tu fungují dobře a jejich vztah je vcelku dobrý. Co se týče nových postav, tak ty nebyli špatné. Hodně se mi tu líbil hlavní záporák,
který chvílemi naháněl hrůzu.

09.07.2021 4 z 5

Darth Maul - Syn Dathomiru Darth Maul - Syn Dathomiru Cullen Bunn

Docela pěkný komiks. První příběh mi sice přišel o něco slabší než ten druhý, i když měl pár pasáží, které byly fajn. Ale ten druhý byl opravdu parádní. Super akce, souboje se světelnými meči a epický finální boj. Skvělé prokreslení postavy Darta Maula.

09.07.2021 5 z 5