zaba335 zaba335 komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Ach to byl zvláštní knižní zážitek. Cilka byla neskutečně silná a odvážná. Je neuvěřitelné, co všechno za hrůzy se v minulém století děly.
Líbilo se mi, že v Cilčině cestě byly odkazy na Tatéra z Osvětimi a bylo ukázáno jejich silné přátelství, a i přes všechno, co si Cilka zažila v sobě dokázala najít naději a nepřestala věřit.
Její kamarádky a ostatní postavy byly také odvážné a jsem moc ráda, že to nakonec dobře dopadlo.

03.08.2022 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Celá série se nesla v kouzleném duchu a atmosféře. Pohádkové, mrazivé, ale i romantické. Každý si najde to svoje.
Od závěrečného dílu jsem měla velká očekávání a trochu mě zklamal.
Postavy byly úžasné, tak jako v předchozích dvou dílech. Musím říct, že mě v tomto díle nejvíce bavila linka Kadena a Pauline, zatímco linka Lia a Rafe se mi zdála slabší.
Celých 400 stránek jsem čekala až se něco začne dít, v podstatě nevím o čem to bylo.
Celá událost, na kterou se čeká, proběhla doslova asi na 10 stránkách, bylo to ukončeno velmi rychle, přičemž celý děj knihy byl zbytečně natahován.
Čekala jsem epické finále, a dostala jsem lehce nadprůměrný závěr, kde je vše na konci knihy.
Příběh, který paní autorka vymyslela, je ale bezpochyby vysoce kvalitní, originální a velmi čtivý, s dobrou slovní zásobou a velikou fantazií.
Romantická pohádka s tajemným dějem a nádechem fantasy.

06.07.2022 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Velmi emočně náročná kniha.
Opravdu nevím, jak je to možné, ale u každé knihy od Colleen mám neutuchající touhu číst jenom její knihy. Každý z jejích příběhů je tak jedinečný, že bych vůbec neřekla, že jsou všechny od jedné autorky. Je vážně fascinující, kde bere tolik fantazie, inspirace a literárního talentu, protože každou její knihu a příběh úplně hltám a ztrácím se v něm.
Příběh Ridge a Sydney je velmi smutný, ale také plný naděje. Vůbec jsem nevěděla na čí mám být straně, protože to bylo tak strašně rozervané.
Láska k hudbě a společné písně knize dodávají to pravé kouzlo.
Moc jsem si čtení užila. Ostatně tak jako u každého příběhu od Colleen.

27.08.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Jé to bylo tak krásné!
Hned na začátek. Kniha je nutností pro každou romantickou duši.
Je to zvláštní, jak se autorce povedlo udělat tak krásnou, sladkou a romantickou knihu bez klišé. Kniha je čtivá, se souvislým a logickým dějem, zajímavým příběhem, který vás chytne a nepustí a s tak sympatickými postavami, že si představujete, jak s nimi příběh prožíváte.
Do Thomasa Reeda jsem se během čtení neskutečně zamilovala a je velká škoda, že takoví lidé jsou v dnešní době tak trochu k pohledání.
Animant mě občas trochu rozčilovala, ale taky jsem si ji velmi oblíbila.
Maminka Henryho a Animant je taky super, i když se to ze začátku úplně nezdálo.
Líbilo se mi, že autorka zde nazdvihuje téma žen a jejich práv v minulosti, což plně zapadlo do děje knihy.
Prostředí Londýna, knihovny, sladkých dezertů a všeho dobrého jídla je jenom takovým bonusem pro kouzlo této knihy.

14.08.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Od Colleen Hoover jsem přečetla už tři knížky, ale tato je silným konkurentem. To, že jsou její knihy čtivě, zajímavé, krásné, že se od nich nemůžete odtrhnout, už vím, ale že bych u nich brečela nebo chtěla potkat postavy se mi stalo poprvé.
Příběh Nelituju ničeho byl strašně smutný a těžký, ale i přesto z něj vzešlo něco krásného. Naděje. Dva plnohodnotné vztahy. Upřímnost. Pochopení.
Dialogy mezi jednotlivými postavami byly bez chybičky a s příslibem kvalitní slovní zásoby.
Postavy byly rozervané, komplikované a odehrálo se toho mezi nimi opravdu hodně. A i přesto mi byly všechny sympatické. Nejvíc jsem cítila s Morgan, která je pro mě velká hrdinka a silná žena.
Po těžkém ději, příjemný konec.
Doteď jsem netušila jak důležité mohou být lízátka a oranžová barva :)
Colleen je prostě perfektní.

06.08.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Na téhle knižní sérií se mi líbí, že nezapadá do klasických "růžových" příběhů, ale je řešena reálně a přesto s dobrý koncem.
V 3. díle vystupuje Sawyer, se kterou jsem se setkali již při čtení předešlých dílů, a Isaac, který je velmi roztomilý svým chováním. Sawyer se při velmi hezkém seznámení rozhodne, že Isaaca potřebuje pro svůj závěrečný projekt a zároveň mu pomůže při balení holek.
Ve zbytku knihy se dozvídáme, jak se postupně poznávají, kam jich Sawyeřin závěrečný projekt zavede a že vše není tak jak ze začátku vypadá.

17.11.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Líbila se mi o trochu víc než první díl. U téhle série se mi líbí návaznost a taková zvláštní procítěnost u obou dílů. Ve dvojce máme postavu Dawn, která se vzpamatovává z rozchodu s její "životní láskou" a stále odmítá Spencera, který je v pokusech ji dostat velmi roztomilý a hned jsem si ho oblíbila. Hrozně moc se mi líbilo, jak se k Dawn choval a zamilovanost byla z knihy evidentní.

06.09.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih z povinné četby. Fitzgerald píše čtivě, srozumitelně se zajímavým a nadčasovým příběhem. Gatsby je pro mě srdcovka, kterou budu číst klidně stále dokola, protože v ní vždy najdu něco nové. Je to jedna z těch knih, které by si měl přečíst každý.

10.08.2020

Polibek Polibek Anna Todd

Tak to bylo něco! Tahle kniha mě emocionálně dostala. Cloumala se mnou tak, jako Hardin cloumal s Tessou. Jejich vztah byl jednou dole, jednou nahoře – jako na houpačce. A to je dobře, protože to dodalo na zajímavosti příběhu. Kdyby byl jejich vztah jednotvárný, asi by mě to tolik nebavilo jako když z „nenávidím tě“ přecházeli do „miluji tě“ a naopak. Z knihy přímo vyzařovalo, jak to mezi nimi jiskřilo. Příběh mi přišel promyšlený, postavy byly velmi zajímavé a rozdílné. Tessa mě občas chováním trochu štvala, protože mi přišlo, že se zbytečně rozčilovala, ale na druhou stranu by asi nevznikly tak zajímavé scénky. Hardina si zamilujete i přesto jaký je, protože to ani jinak nejde. Prostě to všechno do sebe perfektně zapadá. Líbilo se mi, že se v příběhu řešily knihy, což tomu dodalo o něco víc kouzla. Není to nic světoborného a literárně na výšce, ale jakmile se dostanete do děje, tak vás kniha nepustí a musíte číst, dokud nejste na konci. Hodně tomu přispívá čtivost knihy a styl psaní autorky. Tahle kniha prostě nešla odložit, a ještě teď se mi z ní točí hlava. Potřebuju přečíst druhý díl!

12.07.2020 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Krásné, dojemné, pravdivé... :)

22.12.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásný a velmi uvěřitelný příběh. Kniha se mně ze začátku trochu hůře četla ale jakmile jsem se začetla, tak to šlo jako po másle. Kniha mě zasáhla nejen příběhem ale i stylem jakým je napsána. Každé slovo jsem hltala a konec je úžasný. Velmi kvalitní a povedené dílo. Od téhle autorky první a určitě ne poslední kniha. :)

22.09.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Kniha je velmi čtivá a nešlo se od ní odtrhnout. Skvělý děj, skvělá charakteristika postav a hezký konec.

09.08.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jako obvykle další skvělý román s kriminální zápletkou, který jen tak neodložíte. Nesbo potvrzuje, že jeho spisovatelské schopnosti jsou jedny z nejlepších.

26.05.2019 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Tahle kniha mě velmi okouzlila. Ze začátku mě to úplně nebavilo, rozjíždělo se to, moc jsem nechápala o čem to je. Pak se to ale zlepšilo a z první seznamovací poloviny se stala neskutečná jízda plná zvratů, které se trochu daly předpokládat, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy.
Postavy jsou perfektně sladěné, nejvíce jsem si oblíbila Mirabellu, Arsinoe také není špatná, ale Katharinu jsem úplně v lásce neměla. Líbilo se mi prostředí, příběh, jednotlivé kapitoly a také čtivost.
I přes všechny plus mi v této knize něco chybělo, nějaká další linka, která by tomu dodala ještě větší zážitek.
Zajímavá fantasy. Jednoduchá i složitá, dramatická i lehká.

30.07.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Lepší kriminálka.
Od začátku jsem věděla, že to bude lepší průměr. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, takže děj svižně ubíhá.
První čvrtinu knihy, jsem se nemohla začíst. Bylo to trochu seznamovací, neoriginální, trochu slabé, policie se mi zdála velmi neprofesionální.
Poté se tam stalo pár zvratů, začalo to být zajímavé a já otáčela stránky se zvědavostí a kroutila hlavou, protože se případ čím dál více zamotával. Byla to ale spíše zvědavost než strach a nervozita, tak jako např. u severských kriminálek.
Asi tak v té polovině už jsem měla tušení jak to dopadne, a že není všechno černobílé.
I přes velmi našlapaný děj druhé poloviny a sympatické postavy, mi něco chybělo v první polovině knihy. Nějaká jiskra.

19.08.2021 4 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Asi co víc říct, že je to klasika, kterou ani nejde nějak moc hodnotit, protože toho není hodna.
Marcus Aurelius byl král filozofie a považuji ho za jednoho z nejchytřejších lidí.
Fascinuje mě, že jeho myšlenky jsou tak nadčasové, že i dnes mají dostatečnou váhu k zamyšlení.
Hovory k sobě je právě ta kniha, kterou by si měl každý přečíst alespoň jednou.

17.08.2021 5 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Kniha o dvou sestrách a jejich životech poznamenaný tragédií Titaniku. Příběh je napsán s jiskrou, čtivě a napínavě, takže nemůžete přestat číst. Autorka si velmi pohrála a charaktery postav tak, že mě bavily i vedlejší postavy, které se tam občas jen tak mihly, např. Kathleen či paní Shawová.
Osud obou sester mě velmi bavil a autorka je pro mě novým objevem.

30.07.2021 5 z 5

Diana – Její pravdivý příběh Diana – Její pravdivý příběh Andrew Morton

Poutavý příběh většiny života této skvostné osoby. Životopis a domněnky princezny Diany jsou očima autora, který o ní mluví za ni.
Nedokážu posoudit co je pravda a co je trochu přitažené za vlasy. Ale to nemůžeme posoudit nikdo, protože pravdu nikdo nezjistí. Každopádně kniha mě moc bavila a jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco víc.

28.07.2021 5 z 5

Amanda Lovelace
K těmto knihám jsem přišla úplně náhodou a jsem za to moc ráda. Pro někoho můžou být trochu extrémní, já jsem to nějak vypustila a užívala si řádky moderní poezie. Velmi se mi líbí jak první, tak druhý díl a velmi obdivuji obrovskou sílu autorky.

03.07.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Při čtení tohoto dílu ve mně bouřily velmi rozporuplné emoce. Celou knihu jsem přemýšlela, jestli dvěma hlavním postavám věřím jejich dialogy, což se mi u Mony Kasten stalo poprvé. Autorka si u tohoto dílu jela dál svoji vysokou laťku, co se týče romantických scén a děje. Ten byl za mě úplně v pořádku a velmi mě bavil, tak jako u ostatních dílů. Od začátku jsem ale měla velký problém s hlavní hrdinkou Jude, která mi přišla velmi nesympatická a tak trochu mi přišlo, že ji autorka trochu charakterově překombinovala. S Blakem to bylo trochu lepší, protože ten mi byl více sympatický a tak nějak jsem více chápala jeho chování. Taky to bylo možná tím, že jsem ho znala z předchozího dílu, což u Jude není pravda. I přes to, že jsem si celou knihu ťukala na čelo u Judy a jejích myšlenkových pochodů, mě kniha moc bavila a fandila jsem jim od začátku až do konce, tak jako u každé knihy od Mony Kasten.

28.06.2021 4 z 5