zaba335 zaba335 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je opěvovaná právem. Je velmi charakteristická stylem, jakým je napsána, dobře se čte a příběh je velmi silný.

05.08.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Kdyby bylo možné dala bych 10 z 10, ale bohužel musím zůstat u 5. Tato kniha by si zasloužila nejméně 10 hvězdiček.
Nezapadá totiž přímo do celé série Holeovek, přitom perfektně ano. Řeší ze zde totiž jenom jedna hlavní vražda plus se nám zde motá starý známý Finne.
Od Nože jsem neměla velká očekávání, a velmi příjemně mě překvapil, a to jsem považovala Žízeň za vrchol. Nesbo zase zářil. Na každé stránce. V každém slově.
Jak to sakra vymýšlí?

U tohoto dílu jsem byla překvapena snad na každé stránce. Začínáme Harryho probuzením a zakrváceným oblečením, následně, minimálně pro mě, nečekanou vraždou, tu postavu jsem měla velmi ráda a poté dlouhým honem za vrahem a detailním popisem událostí, psychologie postav a sem tam i špetkou něčeho obohacujícího.

Vraha, musím přiznat, jsem tipla nějak ve čtvrtině knihy, i když jsem tomu do poslední strany nevěřila a motiv mě velmi překvapil.

Všechno do sebe perfektně zapadlo jako lego, dostala jsem perfektní kriminálku se skvělou zápletkou a lehce otevřeným koncem.

Tak co nás čeká přístě?

09.07.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi silný a zajímavý příběh, který autorka dokázala napsat tak, že jsem nemohla přestat číst. Kniha je originální a neokoukaná. Otevřený konec mě zarazil v dobrém slova smyslu. Nedá se srovnat s Hanou, protože je to opravdu jiný příběh, i když styl psaní si autorka zachovala velmi charakteristický. :)

26.02.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednoznačně nejkrásnější a nejhezčí kniha, jakou jsem kdy četla. Má v sobě tolik emocí a pravdivých myšlenek, že to ani víc nejde. Jako milovník psů, který je obrovský podporovatel útulků a všech záchranných stanic, jsem měla slzy na krajíčku už na třetí straně. Velká poklona před všemi, kteří stojí za tímhle nádherným projektem. Jde vidět, že i v dnešní době jsou hodní a empatičtí lidé. Tahle kniha by měla dostat nějaké ocenění, protože si troufám říct, že je to jedna z nejlépe napsaných a na tohle téma vymyšlených knih. Klobouk dolů. :) ♥

15.10.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tuhle knihu přidávám na seznam mých nějoblíbenějších a nejlepších, jaké jsem kdy četla. Kniha měla hrozně zvláštní atmosféru. Našla jsem v ní snad úplně všechno. Romantiku, zouflaství, pocit viny, strach, zamilovanost. Dvě postavy, plné zničující lásky. Bezchybné líčení anglické přírody. Úžasné vyprávění Nelly a Lockwooda byla jen třešínka na dortu a čtení Větrné hůrky jsem si neskutečně užila. Mistrovský kousek.

19.10.2020 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Další čtivá lahůdka od Vi Keeland.
Knihu jsem si vzala jako oddechovku a to naprosto splnila. Příběh je velmi čtivý, se sympatickými postavami, smyslem pro vášeň ale i s vážnými tématy.
Co mi trochu překáželo je překlad. Kniha je čtivá o tom žádná, ale musím říct, že Koláček mě po chvilce začal trochu štvát. Každopádně to knize určitě na kvalitě neubírá.

15.08.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Smutné ale krásné. Emoce najdeme na každé jedné straně. Autorka ukázala, že i přes obrovskou tragedii, lze znovu milovat.

13.06.2021 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Nikdy jsem u žádné knížky necítila tolik emocí jako u série After. Nikdy jsem nepřečetla 400 stránkovou knížku během jednoho dne. Nedovedu si představit líp napsaný a čtivý román, který zhltnete během chvilky a nevnímáte okolí. Anne Todd se povedlo opravdu neuvěřitelný kus práce. Doteď nechápu, jak mě tahle série dostala. Kdyby mně někdo před rokem řekl, že se mi bude líbit příběh Tessy a Hardina, tak se asi budu smát. V každém díle je vidět jejich posun, postupné dospívání. A to je na téhle knize to vyjímečné. Ze vztahu a postupně rozvíjejícího se příběhu je napsán bestseller. Kazdý díl má své kouzlo, přitom tvoří reálně uvěřitelný celek. Je to opravdu jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Při posledním díle jsem brečela, protože to jinak nešlo. Tahle kniha je neuvěřitelná, zvláště poslední díl, který nechá čtenáře unášet v proudu emocí až do poslední stránky. Moc děkuji autorce za tak úžasný počin a a moji nově objevenou nejoblíbenější knižní sérií, ke které se bude s radostí vracet. :)

16.08.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neskutečně emotivní kniha s úžasným příběhem. Je romanticka, dramatická i s napětím. Během čtení jsem si neskutečně oblíbila Dana. Od začátku jsem Stelle i Danovi fandila v dobrý konec. Moc jsem si čtení téhle knihy užila. Moc doporučuju.

20.03.2020 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

,,On, který v ní věřil a stál na její straně, když celý ostatní svět byl proti ní"

Velmi křehký a silný příběh ženy, která neměla zrovna lehké rozhodování s muži.
Zápletka i vyvrcholení jsou na dobu, kdy kniha byla napsána, velmi nadčasové.
Gabriel čekal a stál po boku Batsheby po celou dobu.
Moc se mi líbilo prostředí a popisy práce s ovcemi a zemědělství.
Hardy věděl :)

Kniha je úžasně napsána v tehdejším reálném světle a já mám zase o cosi bližší představu jak to tehdy chodilo.

13.08.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nedávno jsem četla takový citát: ,,Každý den najdi něco, co otřepe prach z tvé duše. Hudba, knížka nebo citát."
Vždycky si na něj vzpomenu, když dočtu knihu od Colleen Hoover, která se u mě stala nemalou závislosti.
To nejlepší v nás má ale jakýsi přesah, který nedokážu popsat. Nevím jak to Colleen dělá, ale vždycky mám pocit, že to není fikce. Mám pocit, že každý příběh, který napsala se opravdu někdy stal.
Což je umění a snem každého spisovatele.
Příběh Quinn a Grahama, tak jako všechny ostatní od Colleen, to už není třeba psát, mě zasáhl, slovy, dějem, pocity, reálností.
Je mi jasné, že s tím, s čím bojovaly postavy v knize, bojuje dennodenně spousty lidí. To dodává knize skutečnost.
Brečela jsem. Zase. Tak jako u většiny knih od Colleen Hoover.
Konec není sladký, není dokonalý, ale svým způsobem nádherný.
Zase přečteno za pár hodin.
Od Colleen by mi stačily i náhodné úvahy z jejího dne, a stejně bych hodnotila slovem božské.

11.07.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Ani tak nějak nevím, co bych o příběhu Pana Romantika a Eden řekla. Děj mi docela vzal slova.
Čekala jsem erotickou knihu plnou kliše a sladkých scén. Všechna tahle očekávání kniha naprosto splnila. Ale také splnila něco navíc.
Knihu jsem zhltla za dva dny. Je čtivá, vášnivá, zajímavá a i přes všechny klišé originální.
Ještě jsem příběh podobný Panu Romantikovi nečetla a možná proto je tak zvláštní.
Také jsem se od začátku několikrát nahlas zasmála, což se mi moc často u knih nestává.
Nic příběhu nechybělo - sympatické a tajemné postavy, scény erotického napětí, který drží až nad polovinu knihy, dobývání, vtip, láska, pochopení.
V knize se nachází spousta myšlenek, které jsem si hned zalepíkovala, protože jsou boží. :)
Myslím, že autorka má našlápnuto hodně vpřed.

24.08.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásné, sladké, zamilované.
Příjemná oddechovka s nádechem 19. století a života smetánky.
Poznáváme co se tehdy řešilo, jak vztahy postupovaly a jaké morální zásady se musely dodržovat.
Postavy Daphne a Simon se k sobě perfektně hodí a je pěkné sledovat jak se vyvíjí jejich vztah.
Bratři Bridgertonovi jsou boží a líbilo se mi, jak chránili Daphne.

09.08.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Nádherné obálky
Tato série knih od Lilly Lucas si mě získala především překrásnými obálkami, které jsou laděny do růžova a fialova. Perfektně sedí k pohodové, zasněné a něžné atmosféře knih.
Děj tohoto dílu je zasazen do stejného prostředí jako díl předešlý, motá se kolem nejlepší kamarádky Leny, kterou můžeme znát z jejího příběhu z Nových začátků.
Jedná se o Izzy a Willa, nejlepších kamarádů od dětství, kteří si nedovedou představit život bez sebe.
Izzy je drsná snowboarďačka, která se s ničím nemaže. Will je šerif, který je na pohled nedostupný, ale pod pokličkou je to velmi citlivý muž.
Krom příjemného příběhu, u kterého si zajisté odpočinete, jsou zde velmi dobře popsány křivky zasněžených hor a prostředí Green Valley, také se zde objevuje známý herec Cole, který nejednou zamíchá s příběhem, ale také další postavy, které si určitě zamilujete.
Nečekejte literaturu na úrovni Bronteové, ale druhou Monu Kasten zcela jistě dostanete.
Těším se na další díl, který již teď slibuje nabitý děj!

05.06.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Můj rekord.
Přečtená kniha za 3 hodiny.
Nemohla jsem přestat číst. A bylo to tak poutavé a úžasné.
Nemělo to začátek ani konec. Vplula jsem do příběhu jako loď na moře a doplouvám ještě teď. Myslím, že je to přesně ta knížka, na kterou se myslí ještě půl roku po přečtení.
Colleen píše tak úžasně, že si to představujete jako film, možná i lépe.
Příběh Falloon a Bena je naprosto jedinečný a úžasný a autorka nechává místo mezi řádky pro fantazii čtenářů.
Právě ta místa mezi řádky bych označila za moje nejoblíbenější části knížky.
Je to dojemné, opravdové, skromné a naprosto originální.
Miluju všechny knížky autorky i styl psaní, ale tahle knížka mě dostala. Přijde mi vyspělá, moudřejší a zranitelnější.
Colleen Hoover je bohyně, má neuvěřitelnou kapacitu a jedině v jejích knížkách se natolik ztratím, že na chvíli nevím co se děje kolem mě.
Prosím další knihy.

26.01.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neuvěřitelně silný a emocionální příběh. Autorka dokázala dát dohromady tuhle knihu jen z vyprávění a dostupných informací, dokázala napsat velmi čtivý příběh. Do jedné z nejhorších a drastických událostí dokázala vsunout romantický příběh dvou lidí, kteří přes všechny hrůzy dokázali bojovat.

17.11.2019 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tahle kniha mi vzala dech. Knihou od Colleen končí vždycky myšlenky tam, že je zas lepší než ta předchozí. A ta další ji vždycky triumfuje.
Příběh Layken je neuvěřitelně promyšlený, smutný a návykový.
V půlce knížky jsem měla pocit, že čtu 10 minut.
Prosím další knihy od Colleen :)

14.01.2023 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další díl od Nesba a Harry Hole znovu na scéně.
Stále boží, stále dokonale promyšlené, někdy ale až moc.
V tomto díle jsem zase zapomínala na svět kolem sebe, Harry zde ukazuje své nepřekonatelné přemýšlení, intuici a neskrývavý talent. Spolu s Kajou jsou dobré duo.
Tento případ je zvláštní, mihne se zde opravdu hodně míst, postav až jsem se v tom trošku ztrácela. Je to Nesbo, o tom žádná, ale tento díl mi připadl malinko překombinovaný. U Policie, Žízně, Nože a ostatních, co jsem zatím přečetla, jsem měla pocit, že vše na sebe dokonale navazuje, zapadá. Kdežto po přečtení Levharta, tento pocit nemám. Přišlo mi to takové nedořešené, kýčovité, chvílemi přeplněné.
Není ale pochyb o písařském umění Nesba a také všichni milujeme Harryho že? :)

19.07.2022 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Trošku delší rozjezd. Prvních asi 150 stránek jsem se musela trochu nutit, ale poté jsem chtěla číst dál a dál a děj zvyšoval napětí a nervozitu.
Příběh se týká hlavní postavy Alice, která potká muže a zamiluje se do něj. Má vidinu "amerického snu", který bohužel nedopadne tak, jak si představuje. Postava Alice prochází během příběhu velkým rozvojem, tak jako další postavy. Nejvíce mi sedla Margery, která se velmi rvala za spravedlnost.
V knize jsou náznaky několika kontroverzních témat. Ať už rasismu, násilí, Koňské knihovny, velké krize nebo těžebních dolů.
Je to velmi zajímavé čtení a doporučuji všem milovníkům Jojo Moyes.

07.02.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nemám slov.
Kniha bere dech. Silný příběh.
Od prvního slova jsem nemohla přestat číst. Nešlo to. Vůbec nemám tušení, jestli jsem letos četla lepší knihu, protože tato bude odteď všem silně šlapat na paty.
Moc nemůžu srovnávat, protože do tohoto příběhu dala paní autorka kus sebe. Doslova.
Žádnou knihu s tématem domácího násilí jsem nikdy nečetla a musím říct, že tento počin musí být inspirací pro všechny ženy, které si musely něčím takovým projít nebo procházejí. Nedokážu vyjádřit, jak moc mě toto téma zasáhlo a myslím si, že je velmi dobře, že zrovna tato kniha je takto úspěšná, protože si to zaslouží nejen kvalitou literární ale také tím, že může být určitým záchytným bodem pro všechny, kdo se s tímto musí setkat.
Smekám klobouk dolů Colleen, protože odteď budu příběhy od paní autorky číst s jakýmsi jiným náhledem.
Poznámka autorky na konci mě totálně dostala a velmi obdivuji její sílu.
Colleen je geniální!

17.08.2021 5 z 5