Zaara Zaara komentáře u knih

Potomkovia Potomkovia Dan Wells

Na tuhle knížku jsem měla spadeno již delší dobu, zaujal mne jak cover, tak anotace a post-apokalyptický svět já můžu. Zaráží mě, že kniha není více známá, jelikož je velmi čtivá, propracovaná a pro fanoušky žánru určitě přitažlivá. Ačkoliv je hlavní hrdince teprve 16 let, díky tomu, že žije v tvrdém poválečném světě, je vyspělejší a jedná rozumně - někdy možná až příliš. Postavy jsou víceméně uvěřitelné a stravitelné :). Kdo by čekal červenou knihovnu, tak bude zklamán, kniha je více zaměřena na vykrelsení nového světa, nalezení léku a odkrývání pravdy. A na tom si dal autor opravdu záležet. Bojové a akční pasáže jsou umně napsané, popis procesu hledání protilátky je detailní (občas trochu nudný, pokud to není Váš šálek kávy), celkově struktura přeživšího lidstva i nelidstva, mocenské boje a teorie o tom, co se vlastně stalo, jsou poutavé a promyšlené. První díl této (zatím) trilogie Vás rozhodně nechá napnuté. Doporučuji všem milovníkům dystopických, post-apokalyptických a válečných románů.

5/5

15.08.2013 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Zajímavý nápad, postavy i prostředí jsou uvěřitelné. U mě byl problém se zpracováním - styl psaní, který ostatním možná přijde osvěžující (pokud se to tak dá říct), mně osobně nesedl. Tím pádem se mi příběh zdál spíše určitým způsobem okleštěný než syrový. Ale knížka je to velmi příjemná a určitě nakouknu i do pokračování.

03.06.2013 3 z 5