YenMaja YenMaja komentáře u knih

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Čtyři dohody jsou moudrost na papíře. Kniha je dostupná i jako audiokniha v podání Jaroslava Duška, jehož přívětivý hlas pomáhá vštěpit jednotlivé dohody pod kůži.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Knihu jsem zakoupila po přečtení Sběratele kostí, nicméně ve mě zanechala zcela jiný dojem. Nápad jistě dobrý, nesmíte ale knihy srovnávat. Autor mohl věnovat více stran dopadení vraha a zakončení jeho řádění. Pohodovka, která nenadchne, ani neurazí.

28.01.2020 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavá kniha od začátku až do konce. Efekt husí kůže zaručen.

28.01.2020 5 z 5

Systém Jóga v denním životě Systém Jóga v denním životě Paramahansa svámí Maheshwarananda

Kniha vás v úvodu seznámí s pránájámou a životem v souladu s přírodou. Nechybí ani meditace. Pokročilí mohou kdykoli do knihy nahlédnout a vyhledat danou ásanu, u které je přesný technický postup jejího provedení. Pro začátečníky jsou jednotlivé sestavy i ásany seřazeny pěkně od základů až po ty nejnáročnější. Pokud je pro vás složité pochopit, jak se jednotlivé ásany provádějí, z textu, fotografie jogínů vám jistě přijdou vhod.

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Vtipně podaný každodenní "diář" psycholožky Dity. Mezi řádky můžete narazit na výborné afirmace a účinné meditace. A to vše nenásilnou formou. Hned první stranou mě autorka rozesmála. Přečtena jedním dechem - vřele doporučuji!

28.01.2020 5 z 5

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Vzrušující vyprávění z cest za ozdravnými ceremoniemi. Velká část je o zvracení, ale to je přece samozřejmé, nejedná se o pití čaje o páté. ;) Možná bych vytkla jen to, jak se v knize autorka prezentovala. Navenek působí velice sympaticky a skromně, v knize ve mě zanechala dojem ženy, která si myslí, že je každý unesený z její "vysoké, štíhlé postavy a krasných očí".

28.01.2020 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Skvělá kniha! Tajuplná atmosféra u prolínání přítomnosti s minulostí, kdy se o hlavní slovo hlásí právě minulost. Velice emotivní příběh, který z hlavy jen tak nevymažu.

Osm Osm Radka Třeštíková

Bohužel, kniha mě příliš nenadchla. Nedokázala jsem se pořádně vžít do děje, což mi u ostatních knih nedělá žádný problém a nedokázala jsem u knihy sedět dlouho. Styl paní Třeštíkové mi také moc nesedl. Nesmyslně dlouhé věty, plácání pátého přes deváté. Nechci knihu nijak hanit, jen to není nic pro mě.

28.01.2020 2 z 5

Astrologie pro každého Astrologie pro každého Yasmin Boland

Astrologie pro každého je knihou, učebnicí i pracovním sešitem (pro ty které chtějí využít). Nechybí zde základy ani složitější prvky. V knize je dokonce přiložen odkaz na stránky Y.Boland, přes které si vytvoříte svůj vlastní nativní horoskop, na kterém se později učíte - vše si tedy vyzkoušíte v praxi.

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Dechberoucí příběh, sympatická hlavní hrdinka i jiné neméně důležité postavy. Četla jsem dříve než Hadí ženu a jsem za to ráda.
Spoiler: Zkoušky a testy, které musí Kantu podstoupit, aby se stala ženou s velkým Ž, jsou zajímavější a kniha nemá tak rychlý spád jako Hadí žena, kde se půlka knihy věnuje nepříjemnému rozvodu. Také si dala více práce s přesvědčením Kurandera, aby ji učil. Jediné, co mi v knize překáželo, bylo, jak se Kantu kvůli "muži svého života" až příliš ponižuje a podceňuje. Knihu doporučuji všemi deseti a určitě se k ní vrátím.

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Jako první jsem od autora četla Kuranderu a myslela jsem si, že už to lepší být nemůže. Opak se stal pravdou. Hadí žena nabízí tajuplný příběh se spousty dechberoucími scénami, díky kterým si vás kniha doopravdy získá. Hlavní hrdinka Lara je sice tak trochu uplakánek a mezek, ale tím spíš je super sledovat její proměnu v ŽENU. Knihu doporučuji všem ženám.

Pani jazera Pani jazera Andrzej Sapkowski

Parádní zakončení příběhů Geralta, Ciri a Yennefer.

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Super.

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Jedním slovem nádhera.

Čas opovrhnutia Čas opovrhnutia Andrzej Sapkowski

Velice emotivní díl.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Super jako každý díl zaklínače.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Skvělá kniha.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělý úvod do světa zaklínače.