yellow yellow komentáře u knih

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Tento díl se mi četl o něco lépe než ty předchozí, ani mi nepřišel tak zdlouhavý. První polovina se mi hodně líbila, ale pak už se to zase docela táhlo.

02.09.2022 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

V podstatě bych zde mohla zopakovat svoje hodnocení k prvnímu dílu série. Postavy jsou povětšinou černobílé (velikou výjimkou je Gwenda) a ve většině případů i ploché. Na druhou stranu se ale knížka pěkně čte a vtáhne do děje, takže člověku těch 900 stran rychle uběhne a klidně by pokračoval dál, ale je najednou na konci. Nevím, jestli to bylo mou verzí eknihy, nebo jestli tomu je tak i v tištěné verzi, ale těch chyb tam bylo na můj vkus trochu moc.

11.07.2022 4 z 5

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

První díl byl skvělý, druhý už mě příliš nenadchl. Měla jsem pocit, jako by se autor snažil využít úspěchu prvního dílu, ale už moc nevěděl, o čem psát.

14.12.2021 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl, ale pak se příběh četl poměrně dobře. Jen mě občas štvalo, jak skoky mezi jednotlivými postavami nebyly nijak oddělené. Ale možná to bylo jen tím, že jsem měla ebook

21.10.2021 4 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Jako dítě jsem příběhy malé čarodějnice, která se snaží stát dobrou čarodějnicí, milovala. Nyní je čtu dceři, která jim zatím nerozumí, ale ráda poslouchá, když čtu. A ilustrace Zdeňka Smetany jsou prostě božské!

23.07.2021 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Napínavý příběh, kdy jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah.

06.05.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Už Stojednaletý stařík byl slabší a Sladkou pomstu jsem dočetla pouze ze setrvačnosti. Děj mi přišel až násilně překombinovaný a nucený. Z celé knihy mě nejvíce pobavily poslední dvě nebo tři věty. Myslím, že případné další knížky od Jonassona už nejspíš vynechám.

23.04.2021 2 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Nejvíce mě nadchly ilustrace. Některé příběhy jsou takové zvláštní, ale dceři je v jejím věku celkem jedno, co čtu.

10.04.2021 4 z 5

Anička malířka Anička malířka Eduard Petiška

Dcera má ráda zvířata, tak ji příběh se žlutou kočkou zaujal. Moc se jí líbily i ilustrace.

27.03.2024 5 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Můj šálek čaje to není, ale dcera Tlapky miluje. Příběhy se jí líbily a moc ráda si sama listuje knížkou a prohlíží si obrázky.

12.01.2024 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Z mého pohledu to byla jedna ze slabších knih celé série. Přišlo mi to trochu přitažené za vlasy a dost nereálné, ale s koncem jsem byla spokojená. Následující díl se mi líbil víc.

08.11.2023 3 z 5

Dárek pro Sáru Dárek pro Sáru Ivona Březinová

Příběh o třech kamarádech, kteří spolu chodí do druhé třídy. Příjemné vyprávění, hezké ilustrace.

16.10.2023 4 z 5

Veselá knížka Křemílka a Vochomůrky Veselá knížka Křemílka a Vochomůrky Václav Čtvrtek (p)

Výběr 5 příběhů o Křemílkovi s Vochomůrkou, mezi kterými byly i mé nejoblíbenější s jezevcem Burdychem a tchořem Šuperkou. Dceři se moc líbily, tak si asi znovu přečteme i další jejich příhody.

20.09.2023 5 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Veselé příběhy, ve kterých se tentokrát více objevoval můj oblíbený Luciáš. A navrch k tomu krásné ilustrace. Dceři se pohádky moc líbily.

07.09.2023 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Konečně jsem to dočetla a musím říct, že to byl boj. Ani nevím, kolikrát jsem knížku rozečetla a zase odložila. Nakonec se mi podařilo začíst, a pak už to mělo docela spád. Jako v minulém díle mě neskutečně iritovala dějová linka s Marni, takže doufám, že jestli bude další díl, tak už bez Marni.

09.05.2023 3 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Tento díl se mi líbil více než předchozí. Jen mi u něj pořád tekly sliny. Popisy jídla a krajiny jsem si doopravdy užila.

02.04.2023 5 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Začátek knížky byl takový trochu roztahaný, ale dobře se to četlo, takže jsem se začetla a najednou byl konec. Neuspokojivý a uspěchaný. Jako kdyby to autorku najednou přestalo bavit a rozhodla se na dvaceti stránkách knížku dopsat. Musím přiznat, že jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc.

26.03.2023 3 z 5

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Milovala jsem Bourdainovy Neznámé končiny a teď jsem se konečně dostala i k jeho knihám. Trošku hůř se mi to četlo, hodně se to opakovalo, ale vyvolalo to ve mně spoustu vzpomínek. V podstatě až na ty drogy to v některých kuchyních vypadá i 20 let po vydání knihy dost podobně. Jsem ráda, že moje doba v pohostinství byla krátká, ale neskutečně ráda vzpomínám na tu směsici lidí a jejich humor.

14.03.2023 4 z 5

Mach a Šebestová v historii Mach a Šebestová v historii Miloš Macourek

Příběhy pro mě byly asi nejzajímavější, co jsme dosud z Macha a Šebestové četly. Ale prostě ten způsob, jakým je to napsané mi celou knížku značně zprotivil.

26.11.2022 3 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Poslední díl série mě zaujal nejvíce. Catherine Parr měla velmi zajímavý život, který autorka dokázala zajímavě vykreslit.

20.11.2022 5 z 5