xxtom xxtom komentáře u knih

Jak zabránit klimatické katastrofě Jak zabránit klimatické katastrofě Bill Gates

Nehezké vyhlídky a prognózy na to, co se stane, když se nezačneme k planetě chovat lépe.

01.02.2022 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Pan Beneš je opravdu moudrý a rozumný člověk. V knize odpovídá na otázky na jeho život, práci i medicínu jako takovou. Určitě stojí za přečtení.

30.01.2022 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Putování hlavního hrdiny ve své mysli a minulosti.

30.01.2022 3 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Kniha mě hodně překvapila. Nečekal jsem takhle poutavé čtení vesměs o nehezkých věcech. Kniha se mi dobře četla a paní Elbel mě dokázala upoutat. Určitě doporučuji.

06.01.2022 5 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Davida Williamse mám rád, ale jiné knížky se mi od něj líbily trošku více.

02.01.2022 3 z 5

Odposlechnuto v Praze 2 Odposlechnuto v Praze 2 kolektiv autorů

Krátké útržky reálných rozhovorů z ulice .. krása! Stejně dobré jako první díl.

27.12.2021 5 z 5

Klaun to zkouší znovu Klaun to zkouší znovu Jiří Suchý

Krásná kniha plná zajímavých úvah a zamyšlení na téma materialismus, věda a Bůh.

23.12.2021 5 z 5

Dopravní prostředky, které pohnuly světem Dopravní prostředky, které pohnuly světem Štěpánka Sekaninová

Hezká kniha (pro mladší čtenáře) o významných dopravních prostředcích doplněná povedenými ilustracemi. Škoda jen, že není delší.

28.11.2021 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Nejsem věřící a přesto mě kniha opravdu bavila. Díky ní jsem si vyhledal i další rozhovory s autorkou. Je důkazem, že i víra jde dělat moderněji. Určitě stojí za přečtení.

26.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na mě hodně pesimistické.

20.11.2021 2 z 5

Poker bez esa Poker bez esa Ivan Kraus

Kniha divadelních her, komedií. Dialogy (a monology) postav jsou zase trošku něco jiného než obvyklé povídky a fejetony, na které jsem u pana Krause zvyklý. Rukopis pana Krause je ale znatelný.

08.11.2021 3 z 5

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Dominik Stroukal

Některé pasáže trošku moc technické, možná až zbytečně. Ale celkově určitě zajímavá kniha.

03.11.2021 3 z 5

Lingvistické pohádky Lingvistické pohádky Petr Nikl

Hodně zvláštní pohádky doplněné neméně zvláštními ilustracemi. Úplně si nejsem jistý, jestli jsou určeny dětem. Někdy jsem musel řádky číst několikrát a i tak jsem asi nepochopil, co chtěl autor říct. Autor si ale hlavně hraje s češtinou a některé obraty a kontrukce jsou zajímavé.

17.10.2021 2 z 5

Nebuď labuť Nebuď labuť Rudolf Křesťan

Sbírka fejetonů. Některé úsměvně reaguji na dění aktuální v době sepsání knihy, některé jsou platné i teď. Pan Křesťan si hezky hraje s češtinou.

21.09.2021 3 z 5

Telegramy Telegramy Ivan Kraus

Útlá knížka, ve které si pan Kraus krásně hraje s češtinou.

09.09.2021 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Z nich od Agathy Christie se mi jiné knihy líbily trošku více.

01.09.2021 2 z 5

Lincoln 1933 Lincoln 1933 Jan Werich

Směs skutečných příběhů, povídek a pohádek. Těšil jsem se spíše na příběhy. Poslední pohádka o mužátku už byla trošku moc.

26.08.2021 2 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Začátek skvělý, posledních pár kapitol trošku ztrácelo spád a zbytečně se vleklo. Celkově je kniha ale parádní a napínavá.

25.08.2021 4 z 5

Dnes se stalo... Dnes se stalo... Luděk Bárta

Pro každý den v roce autor popisuje nějakou událost z české i světové historie a doplňuje i hezkými ilustracemi.

23.08.2021 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Napínavé čtení, nečekaný konec. Určitě stojí za přečtení.

20.08.2021 5 z 5