Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Začátek byl skvělý, od thajska se to táhlo, i stylisticky, ani scenérie to nezachránila, milostné scény se staly téměř směšnými, stejně jako vedlejší postavy. Poslední stránky o nerozhodné Lilly jsem odpočítávala. Ještě že má kniha hezký přebal.

11.03.2022 2 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Bezvadná jednoduše nakreslená kniha pro malé ,, čtenáře ", i když text tam není žádný, za to si příběhy vymyslíme, hledáme věci, zvířata, počítáme, učíme barvy i seznamujeme dítko s věcmi, zvyky, chováním, které běžně zažívá nebo teprve zažije.

02.03.2022 4 z 5

Od pohádky k pohádce - Medvídek Pú Od pohádky k pohádce - Medvídek Pú kolektiv autorů

Dva příběhy o pouštění klacíků a strachu Prasátka. Velké obrázky přes celou stránku, větší písmenka s kratším příběhem vhodné pro první čtení pro všechny milovníky Medvídka Pú a jeho přátel.

15.02.2022 4 z 5

Přibyslav včera a dnes Přibyslav včera a dnes Anna Šauerová

Malá kniha provádí milým slovem nejen historickým centrem středověkého města, ale i malými uličkami s nejbližším okolím, je vhodná pro milovníky historie a místní, protože srovnává dochované dobové fotografie a nejnovější současnost, které se snaží zachytit z úplně stejných míst. Obsahuje informace o městě z historie i dneška v příjemném čtivem rozsahu i pro laika. Fotografie obsahuji i krátké výstižné popisky míst, data, jména a další zajímavosti, což je velmi atraktivní i pro turisty.

05.02.2022 5 z 5

Říkání pro radost Říkání pro radost Vladimíra Gebhartová

Známé i neznámé říkanky s moc povedenými obrázky. Prohlížíme od dvou let dcery a libi se ji to. Většinou zde jsou jen prvni sloky. Cvičíme i počítání balonku, barvy, věci z obrázků.

24.01.2022 4 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Krásné ilustrace, krtek je prostě národní stříbro

18.01.2022 5 z 5

Martin v ráji Martin v ráji Jan Ryska

Ucila jsem se na ni cist, asi jako většina... A je o tom jak všude se da najit kousek krásy... Hlavne v dětských očích.

08.01.2021 3 z 5

Zatoulané house Zatoulané house Mária Rázusová-Martáková

Jedna z prvnich knih na uceni.

08.01.2021 4 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Čtenářská vyzva - dilo pesimisticke, o smrti, marnosti a tezkem osudu. Nejvice me zasahlo: nenarozene dite, kniha odrazejici proletarstvi a dobu ve ktere wolker zil. Vetsinou jsem musela basen cist několikrát, abych ji pochopila, ale priznam se, některé basne Jsem si s rozborem vyhledala, abych pochopila, co chtel basnik rici.... Vhodne pro budouci učitele, ale těžké pro pubertální zaky, kdyz jsme to meli jako doporučenou literaturu, nedokazu si predstavit, ze by me to na stredni nebo zs bavilo a ze bych to pochopila.

08.09.2020 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Čteno v rámci čtenářské výzvy - a jsem za to ráda, jinak bych si knihu s timto tematem nezvolila. Jako matka malého miminka to bylo pro me osobně místy hodně silné čtení (Juditka), kniha je velmi čtiva, prakticky ji nešlo odlozit. Pro ty čtenáře, které tema zajímá, doporučuji (s Mengelem se vsak v knize skoro nesetkate, o taborech se dozvidame temer v polovine knihy). Pro ostatní - at se připraví na hlubší zážitek...

07.08.2020 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Můj první Nesbo, asi jsem cekala trochu víc od tak chvaleneho autora, ktery je vsude propagovan,to je asi ta potiz.
Pribeh byl jasný, místy uz bylo zřejmé, jak dopadne. Po precteni jsem chvili uvazovala, kolik veci si hlavni postava ve vyprávění jeste upravila... Olav byl dys. dys. vrah a pritom sectely a mravni = podivné az neverohodne úsměvné. Nefandila jsem mu, vlastně ani nikomu jinemu. Kniha ucel splnila - přemýšlela jsem o ni. Zkusim jeste jedno dilko a pak se uvidí ;)

02.07.2020 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Další příběhy smolařky Bridget, od které už víte, co můžete čekat. Pohodové oddechové čtení, knihu jsem si užila, krásně u ní vypnula, ikdyž občas mi jí (a jejich dětí) bylo líto. Jsem ráda, že seznam úkolů - dnes musím udělat + důležitost - si nevytvářím sama :D

16.06.2020 5 z 5

Asterix a zlatý srp Asterix a zlatý srp René Goscinny

Tímto dílem vznikla moje komixová závislost na Asterixovi. Díky němu umím počítat a šetřit - spořila jsem si na něj už v dětstkých letech z odměn a narozenin....

09.06.2020 5 z 5

Abeceda Abeceda Miloš Holas

A písmenko pro Tebe, Anděl letí do nebe....pamatuju po 26 letech, krásná kniha pro začínající čtenáře. Vřele doporučuju pro děti i rodiče.

09.06.2020 5 z 5

Moravské pohádky Moravské pohádky Vladimír Pazourek

Pěkná kniha s krátkými i dlouhými, známými i ale několika neobvyklými pohádkovými příběhy, kterou mi jako malé četl děda.Dodnes si pamatuji příběh - Skleněný vrch.

05.06.2020 4 z 5

Naše souhvězdí Naše souhvězdí Josip Kleczek

Na této knize jsem se naučila poznávat souhvězdí dříve, než jsem se naučila číst.

29.05.2020 5 z 5

Angličtina pro jazykové školy II. Angličtina pro jazykové školy II. Jaroslav Peprník

Mě tato forma učebnice příliš nepomohla,a to ani v jazykovém kurzu. Chybí tam mnoho dovysvětlení.

29.05.2020 2 z 5

1. příručka mladých svišťů 1. příručka mladých svišťů Walt Disney

Tohle musel mít každý skaut, milovník kačerů, nebo dítě trávící život mimo pokojíček.

Zeměpis světa - encyklopedie Zeměpis světa - encyklopedie Victoria Egan

pro děti a mládež školou povinné, pokud nechtějí viset pořád na internetu

Zrzek a Táňa Zrzek a Táňa Jacques Thomas-Bilstein

Pěkná pohádková knížka pro děti s obrázky, sama jsem se na ní učila číst.

28.05.2020 5 z 5