Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Nejdříve jsem si říkal, že je to nějaká blbost pro malý caparty, ale najednou tam bylo více nadávek, než v jakýmkoliv sprostým filmu. A tím začala ještě šílenější akce s nadopovaným vtipným humorem.
Příběh komiksu je..., ani nevím jak ho popsat, jelikož autor komiksu Skottie Young si musel při psaní scénáře něco šlehnout. A muselo to být set sakra velké šlehnutí, protože tohle by nenapsal ani Bob Mearly. Když shrnu, co se v komikse stalo, tak to bude vypadat takhle: Falešné obvinění, útěk z vězení, útok bajvalek, interdimenzionálněteleportační ryba, odhalení záporáka, souboj na život a na smrt mezi Rocketovou bejvalkou, Já jsem Groot, roboti a happy end. Pokud jste to nepochopili, tak vůbec Vám to nezezlívám, jelikož já to stěží pobral, natož pochopil. Celkově je příběh velice originální a zábavný. Ale vážně se nedá brát vážně.
Kresba je dokonalá. Zpočátku to vypadala jako blbůstka, ale pak jsem se vzpamatoval a jen si ji užíval. Šílená kresba i šílenému komiksu krásně ladí.
Postavy jsou vtipné, skvěle vykreslené a mají totálně šílené vzhledy. Rocket je vážně super. Je neuvěřitelně vtipný a bláznivý. Což se mi k němu zcela hodí. Groot je prostě Groot. Takže další super postava. A pak je zde Macho, který tento komiks ještě více zlepšuje. Jak svým humorem, tak i svými poznámkama a vzhledem. Když to shrnu, tak postavy jsou úžasné.
Celkově se mi komiks líbil a nemůžu si na nic stěžovat. Vážně neberte tento komiks vážně. Taková mešní rada. Komiksu dávám 5 chlupatých hvězdiček.

25.02.2019 5 z 5

Amazing Spider-Man: Rodinný podnik Amazing Spider-Man: Rodinný podnik Gabriele Dell´ Otto

Delikatesa. Komiks se mi vážně líbil. Příběh je plynulý, originální a čtivý. Kresba je totální masterpiece. Myslím si, že tohle je ta nejlepší kresba ze všech komiksů, které jsem kdy četl. Komiks je krátký, ale má spoustu WOW momentů. Záporáci jsou také super. Komiks kombinuje dobrodružství ve stylu Indiana Jones a akční jízdu, jak z filmových Marvelovek. Celkově se mi komiks líbil a doufám, že se někdy na pultech objeví pokračování. Dávám 5 pavoučích hvězdiček.

17.02.2019 5 z 5

Válka a střepy Válka a střepy Bill Willingham

Něco končí a něco nového začíná. Zde končí jedna éra a začíná nová. Pokud jste dosud nečetli Mýty, děláte obrovitánskou chybu. Vážně skvělá komiksová série, která je geniálně originální. Setkáte se zde se spoustou pohádkových postav, které jsou pojaté trochu jinak, než by jste očekávali. Celá komiksová série obsahuje akci, napětí, lásku, zradu, intriky a veliké ZVRATY. Takže pokud pořád ještě pochybujete, tak už neváhejte. Protože Vám toho hodně ubývá. Výborná série, proto hodnotím 5 mýtickými hvězdičkami.

09.02.2019 5 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Vý-bor-ný. Vážně výborný komiks. Komiks splňuje přesně to, co by měl. A to: skvělý děj, úžasnou kresbu, báječně postavy a výbornou chemie mezi postavami. Tohle všechno Aquaman obsahuje. Jestli jste si mysleli, že Aquaman umí jen mluvit s rybami, tak jste se šeredně zmýlili. To je pouze zlomek jeho schopností. Aquaman je zde výborná postava a skvěle to mezi ním a Merou funguje. Přece jenom jsou to snoubenci. Komiks je plný akce, napětí, lásky a zvratů. A nečekaně končí velikým cliffhangerem. Není nic, co bych na tomto komiksu vytknul. Dávám 5 šplouchavých hvězdiček.

PS: Black Manta je totální badass.

09.02.2019 5 z 5

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

Pozor. Pokud jste viděli stejnojmenný film a čekáte, že to bude stejný, tak budete zklamáni.
Komiks nemá pořádně nic společného s filmem až na název. Film jsem si užil a tento komiks taktéž. Zklamaný jsem vůbec nebyl, ba i nadmile překvapen. Komiks se četl rychle a děj odcípál. Postavy byly dobře napsané a dostali dosti prostoru. Kresba byla povedená. Líbilo se mi, že kresba byla taková old-schoolová. Zvratů bylo pomálu, ale zato neskutečně hýbaly s dějem. Celkový nápad děje mi připadal originální. Když to shrnu, byl jsem nadmíru spokojen, a proto dávám 5 výjimečných hvězdiček.

30.01.2019 5 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Robert Kirkman

Já to vážně nechápu. Jak může tak dlouhá komiksová série být pořád tak suprově báječná. I tento díl nezaostává, co se týče kvality a množství úmrtí. Tento díl se posune v příběhu dost. Stane se dost velikých zvratů (obvzlášť ten na konci). Dále už nevím, co bych dalšího napsal. Asi jen to, že jestli jste váhali si přečíst tuto nemrtvou sérii, tak neváhejte. Patří k těm nejlepším komiksovým sériím na světě. Hodnotím 5 nemrtvými hvězdičkami.

05.01.2019 5 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Do prvního čísla jsem nevkládal tolik naděje, jelikož jsem viděl a slyšel rozporuplné recenze. A tím víc mě komiks nadchnul. První příběh je takový hloupoučký, což jsem samozřejmě čekal. Vždyť je to první číslo! Extrémně jsem si užíval tento příběh, jelikož držet takový starý příběh a ještě k tomu od Stana Leeho je prostě paráda. Druhý příběh mě ještě více bavil. Ultron byl zde výborným záporákem. Byl brutální, chytrý, nepředvídatelný a skvěle vykreslený. Seznámil jsem se s novými hrdiny jako Firestar a Justice. Každá postava mě bavila. Slintal jsem nad každou stránkou a nemohl jsem se dočkat jak to dopadne. Opravdu výborný komiks, proto dávám 5 mstitelských hvězdiček.

04.01.2019 5 z 5

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

První díl se mi velice líbil, a tak jsem si říkal, že dvojka bude stejně skvělá, třeba i lepší. A pravda je taková, že je ... lepší. Dvojka nám dává dvojitou porci všeho, co jsme na jedničce milovali a k tomu rozšíření děje. Více prostoru dostává Jo, u které se dozvíme spoustu nových věcí. Jak jsem říkal v recenzi na první díl, že jsem se z počátku ztrácel, tak zde to nehrozí. Děj je srozumitelný, opět atmosférický a tajemný. Je zde i více akce. Celkově se mi dvojka četla lépe a to už je co říci. Vřele doporučuji a dávám 5 ďábelských hvězdiček.

10.12.2018 5 z 5

K zbláznění příčetná K zbláznění příčetná Rob Williams

Jako upřímně nevím, co lidi mají proti SO. Vždyť příběh je suprový, plný akce a zvratů. K tomu bravurní kresba Jima Leeho a máte výborný komiks. Ještě to více zlepšují samostatné krátké příběhy o jednotlivých členech SO. Musím říct, že jak první, tak druhý komiks mě velice bavil a už se nemohu dočkat na crossover mezi LS a SO. Za mě výborný komiks a proto dávám 5 sebevražedných hvězdiček.

16.11.2018 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Držte si klobouky, jedeme z kopce. Tohle podle mě by mělo být v anotaci. Z této série se stává regulérní sci-fi Game of Thrones. Postavy tu padají, jak jablka ze stromu. A ještě k tomu je to více akční a boží než minule. Jak to dělají. Kdo si ještě nepřečetl jedničku ať kouká mazat do obchodu si ji koupit či si ji půjčit v knihovně jako já. Dávám SMRTÍCÍCH 5 hvězdiček.

15.09.2018 5 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

To není možné. Jak může být Sága, každým dílem ještě lepší. To vážně nechápu. Tento díl úplně bravurný. Spousta zvratů, humoru a SMRTÍ. Tento díl je tak nabušený akcí a úžasných momentů. Nemám dál co dodávat, proto dávám 5 (já vím že už je to klišé) hvězdiček.

26.08.2018 5 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Vůbec nevím, jak mám odlišit tuto recenzi od mé minulé u prvního dílu. Tento komiks má takový potenciál, že i totální nečtenář fantasy či sci-fi komiksů, by jsi to měl přečíst. Opět zde sledujeme příběh malé rodinky, která se teď rozrostla o jednoho člena, poté tu je zase lovec odměn Vůle a jeho kočka + nový záhadný člen s rohama. A naposledy tu máme prince Robota IV., který také hledá rodinku, jinak se nemůže vrátit ke své zaslíbené. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

05.07.2018 5 z 5

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

Výborný komiks. Vážně se mi líbila chemie mezi jednotlivými postavami. Všichni zde dostali dost místa, až na Killer Croca. Klidně mu mohli dát jeden krátký příběh o něm, jako to udělali s Katanou, Deadshotem, Captainem Bumerangem, Rickem Flagem a Harley Quinn. Ale to byl podle mě jedinej mínus v tomto komiksu. Všichni členové SO se mi zde líbili. Obvzlášť Harley, která to zase zabíjela hláškama. Výborné znovuzrození narozdíl od Wonder Woman. Tento komiks mě velice mile překvapil a proto dávám 5 hvězdiček.

02.07.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Tokijský ghúl je má první manga, kterou jsem kdy přečetl. Ze začátku jsem byl ohledně toho skeptický, ale tato manga mě vyvedla z omylu. Příběh je jednoduchý. V našem světě existují tzv. ghúlové. Ti se maskují za lidi a pak pojídají ostatní lidi. Tato manga mi připadá originální a akční, což se mi velice líbí. Proto tumuto začátku dávám 5 hvězdiček.

23.06.2018 5 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

Od tohoto komiksu jsem nic moc nečekal. Když jsem to začal číst, tak mi to hodně připomínalo Hellboye (stejná kresba a pochmurná atmosféra). Ale jak jsem to četl dál a dál, tak to začínalo být mnohonásobně lepší, jak Hellboy. Pochmurné prostředí, charismatický hrdina a zasazení do doby po 1.světové válce (s upíry) tomu dávali neuvěřitelnou atmosféru, díky které jsem to přečetl za hodinku. Vážně skvělý komiks, který si ihned zamilujete.

11.03.2018 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Krásný desing a poutavý děj, do kterého se zakousnete a už nepustíte.
Pro fanoušky vědmáka povinnost.

26.10.2017 5 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Naprosto úžasné. Obrovský potenciál byl maximálně využit. Starej dobrej Gaiman. Děj patří mezi ty nejoriginálnější, které jsem kdy četl. Jakože přesunout ty nejznámější postavy Marvelu do 17. století. Jakože cože? Úžasné.
Kresba to samé. Naprosto se do místa zasazení děje hodí a krásně se na ní dívá. Hotová pastva pro oči.
Postavy jsou dokonalé. Zůstává na nich vše, co máme na nich rádi, plus je to okořeněné špetkou odlišnosti, díky novému prostředí.
Ale co mě nejvíce na komiksu bavilo, bylo odhalovat, jaká postava je která. Třeba !!!SPOILER!!! takový Rojhaz, který je mohutný a silný indián je ve skutečnosti náš oblíbený Captain America !!!KONEC SPOILERU!!!. K tomu na záživnosti přibýval i fakt, že se v komikse vyskytuje obrovské množství eastereggů a odkazů na svět Marvelu.
Jestli jste doposud nepoznali, co si o komiksu myslím, tak mé hodnocení vám to znázorní.
Dávám 5 alžbětinských hvězdiček.

04.08.2019 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Příběh a kresba jsou naprosto boží. Atmosféra, která by se dala krájet. Postavy jsou krásně vykreslené a mají ,,drive''.

22.06.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 8 Tokijský ghúl 8 Sui Išida (p)

Na tomto svazku nejde moc co hodnotit, jelikož toto beru jako druhou část sedmého svazku. Tak alespoň zkráceně.
Děj pokračuje přesně, kde skončil sedmý svazek. ÚPG bojuje proti Jednooké sově, zatímco Kaneki se snaží uprchnout z komplexu, kterýmu vládne klan Aogiri. Dočkáme se i souboje Kanekiho s Ajatem. Dostaneme i flashbacky z doby, kdy Tóka a Ajato byli ještě malí a co Ajata změnilo natolik, aby ublížil i své vlastní sestře. Vše je doprovázeno monumentálními souboji.
Kresba je taková, jaká je vždy. Krásná, ale špatně se v ní orientuje.
Postavy jsou zde taktéž prozkoumány do hloubky. Obzvláště postavy jako jsou sourozenci Kirišimovi a Holubice, tam obzvlášť Amon či Šinohara.
Oba tyto svazky se mi neskutečně líbili a přidávám sérii Tokyo Ghoul mezi mé nejoblíbenější komiksové série.

04.04.2019 5 z 5

Ostrov starých ran Ostrov starých ran Benjamin Percy

Začínalo to tak hezky, ale končilo to nezajímavě.
Když to řeknu upřímně, ani nevím o čem tento díl byl. Byla zde Emiko s Oliverem, kteří bojovali proti hodináři. Poté se zde objevovali robotický medvědi, domorodci, kteří měli tajnou základnu, kde dělali neplechu a v neposlední řadě, jakási Vražda v Orient S v komiksu. Zní to chaoticky? Je to chaotické. Kromě sešitu s Emiko a vraždou ve vlaku je komiks zbytečný.
Ani kresba to nezachránila. Jo je barevná a hezky zářivá, ale některé namalované sekce v komiksu se mi nezalíbili.
Postavy jsou normální, nenadchnou ani neurazí.
Když to shrnu, tak dávám komiksu 3,5 zelených hvězdiček.

30.03.2019 4 z 5