wlado wlado komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborné, krátke čítanie. Nielen, že kniha obstojí v konkurencii súčasných autorov, väčšina by si mala z nej zobrať príklad, ako sa dá napísať pútavá, logicky členená a krátka kniha.

31.07.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Môj prvý Bryndza a nesklamal. Po veľkom množstve kriminálnych autorov, ktorých som čítal v posledných rokoch som našiel autora, ktorý píše pútavo s výborným popisom prostredia a postáv. Odporúčam

26.04.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Autorov štýl mi vôbec nesedel. Veľmi časté striedanie postáv a dejových línií robí knihu ťažko čitateľnú. Okrem toho, žiadna z postáv vo mne nevyvolala sympatie.

10.09.2022 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opäť ma autor nesklamal. Výborný popis deja, postáv. Kniha drží...

29.06.2021 4 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Výborný príbeh, skvelý popis prostredia. Castillo sa číta veľmi dobre, dej sa odvíja plynulo. Prvá časť je pomalšia, no druhá časť získa spád a napätie.

10.02.2020 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Výborne napísané, štýl mi pripomína obľúbenú spisovateľku Tess Gerritsen. Moja prvá kniha od Castillo a rozhodne nie posledná.

02.02.2019 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

odporúčam, Bryndza je výborný.

18.09.2021 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pekné čítanie, výborne vykreslený dej a postavy.

22.08.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Výborný dej, zápletka... Nemám čo vytknúť. Knihu odporúčam

29.06.2021 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Dobrý námet, výborný popis deja a postáv, napätie - úplne to stačí na dobré čítanie. Určite skúsim ďalšiu knihu autora.

07.12.2019 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Majstrovská novela skvelého Kinga. Na rozdiel od románu Zhubni sa čítala jedným dychom, aj keď nešlo ani o triler, horor a dokonca ani o záhadu, pretože King nevysvetlil o čo vlastne išlo. Dielko je hlboko ľudské a určite stojí za prečítanie.

07.12.2019 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Aj keď je King mojim spisovateľom No.1, prehrýzť sa prvou polovicou knihy bolo takmer nad moje sily. Nakoniec som knihu dočítal, a aj keď druhá polovica bola podstatne svižnejšia, ku knihe sa už určite nevrátim...

30.05.2022 2 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Som rád, že King stále píše pútavé knihy. Prvá časť bola trochu rozvláčna, no druhá polovica mala spád. Rád si knihu ešte niekedy prečítam.

14.12.2020 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Výborná detektívka s prvkami trileru. Castillo píše veľmi pútavo, dej sa odvíja plynulo, postavy sú veľmi dobre vykreslené. Psychologický záver je pôsobivý.

09.11.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pekná ducharina, miestami až prekombinovaná. Autorka dokáže prostredie popísať verne a zaujímavo, no hrôza z príbehu určite nešla. Chýbal mi pocit "plazivej" hrôzy, ktorá sa tak pekne dá vyjadriť v ducharských filmoch.

10.08.2019 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dve novely, obe vydarené. Čo dodať, je to King. Nečakajte horor, obe novely sú psychologickou sondou do života mladého chlapca.

15.03.2019 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Nečakal som Trhlinu, preto som nebol až tak sklamaný ako iní čitatelia. Pokladám knihu za vydarenú psychologickú sondu do duše človeka. Podobne ako ostatní som čakal viacej deja, takmer celá kniha sa odohráva na skalnej plošine. Možno mal mať román podobu väčšej poviedky alebo novely. Určite autorovi fandím a myslím si, že dokáže písať horory ako málokto v našich krajinách strednej Európy.

04.11.2018 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Výborný námet, no autorka z neho nedokázala ťažiť. V knihe chýba napätie, popis prostredia a starého domu je neúplný. Jednanie hlavných hrdinov je niekedy až smiešne a pocit napätia a strachu sa u čitateľa nedostaví.

28.10.2018 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Spokojnosť. Autor píše pútavo, dej je plynulý. Trochu ma vytáčali rozmaznané dcéry, ale kniha nie je o tom...

24.12.2023 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Pekná, oddychová novela. Očakával som gradujúci záver, no knížka končí prekvapivo skoro. Téma určite na dobrý román.

14.04.2023 4 z 5