wiix wiix komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Vôbec som nečakala že to bude také dobré! Veľmi sa mi páčili kvetnaté vety, záhadné postavy a necakané zvraty v deji. Odporúčam.

07.12.2020 4 z 5

Drobnosti Drobnosti Tereza Konupčíková

V tomto sa nájde veľa párov a preto je to také chytľavé a milé a veselé.

25.11.2020 4 z 5

SuperŽENY SuperŽENY Andrea Kellö Žačoková

Najskôr som bola skeptická - veď aké len my máme zaujímavé superženy u nás. A veruže máme! Milo ma to prekvapilo a rozšírilo to aj mne, dospelákovi obzory. Je to napísané síce veľmi stroho, ale kto chce, nahodí meno do gúglu a hľadá.

16.10.2020 5 z 5

Medzi odtieňmi sivej Medzi odtieňmi sivej Ruta Sepetys

Asi som už otupená. Téma smutná, tragickáa na zamyslenie, ale už som toho čítala veľa z histórie, čo ka dojímalo až ma to asi citovo sploštilo. Každopádne kniha opisuje menej známu situáciu v Rusku a pobaltí počas 2. svetovej vojny očami dievčaťa veľmi citlivo a vierohodne.

14.08.2020 3 z 5

Emil z hôr Emil z hôr Juraj Raýman

Úžasné! Pre staršie deti s dospelých je v knihe tá správna dávka sarkazmu, vtipu, krkolomných (alebo skôr jazykolomných) viet a kreativity. Nebudete sa nudiť.

13.08.2020 5 z 5

Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet Jón Gnarr

Neprišlo mi to vtipné ani zaujímavé, nič pre mňa. Čakala som niečo vtipné a severské, no v podstate šlo o denník dospelého muža, ktorý nejakým zázrakom načrel do politiky z ktorej si robil (v jeho podaní) žarty.

12.08.2020 1 z 5

Kníhkupkyňa z Berlína Kníhkupkyňa z Berlína Françoise Frenkel

Keďže som di neprečítala, o čom kniha bude a stavila som len na vydavateľstvo, ostala som sklamaná. Témou druhej svetovej vojny som trochu presýtená a aj keď v príbehu bol ponúknutý opäť iný uhol pohľadu na vec, pre mňa je to stále dookola to isté, smutné, nefér.

29.07.2020 3 z 5

Kde je Ester N? Kde je Ester N? Monika Kompaníková

Zaujímavý dizajn, grafika a fakty, ktoré som o SNG naozaj netušila. Kniha vhodná pre staršie deti alebo dospelých.

20.07.2020 4 z 5

Ako sa cítiš, medvedík? Ako sa cítiš, medvedík? Agata Królak

Najlepšia knihy pre deti od 3 rokov o ich pocitoch!

17.07.2020 5 z 5

Tá, čo sa vracia Tá, čo sa vracia Donatella di Pietrantonio

Dej bol jednoduchší a priamejší ako u iných inaque kníh, no mne to v tomto období vyhovovalo. Napriek tomu, že deju chýbalo napätie či zápletka, bolo cítiť hnev a krivdu hlavnej postavy cez opis jej pocitov.

17.07.2020 4 z 5

Zviazaní Zviazaní Domenico Starnone

Zaujímavá kniha. Veľa emócií, málo deja, hĺbavé myšlienky a pravdy.
"Jediné, čo nás zväzovalo a na čom našim záležalo, sú putá, ktorými sa po celý život vzájomne mučili."

13.07.2020 3 z 5

Sofia vždy chodí v čiernom Sofia vždy chodí v čiernom Paolo Cognetti

Vkladala som do knihy asi priveľké nádeje. Začiatok (aj anotácia) ma navnadil, no potom príbeh upadal a nerozvíjal sa.

07.07.2020 3 z 5

Dnes by som sa radšej nestretla Dnes by som sa radšej nestretla Herta Müller

Asi som tomu nepochopila. Rozprávačský štýl a motív boli dobré, ale niečo tomu chýbali, trochu šmrncu.

02.07.2020 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Uchvacujúce dielo, veľmi pútavé a netradičné. V istom momente som čakala predvídateľné klišé no nedočkala som sa ho, som spokojná.

25.06.2020 4 z 5

Olive Kitteridgeová Olive Kitteridgeová Elizabeth Strout

Veľmi podmanivá kniha. Príbehy emočne nabité a nevšedné, ktoré spája svojská postava Olive, ktorú asi radi mať nebudete. Rozhodne sa nebudete pri knihe nudiť.

19.06.2020 4 z 5

Zostaň so mnou Zostaň so mnou Ayobami Adebayo

Možno to bolo pre mňa silné práve preto, že čakám dieťa, no vedela som sa vcítiť do problémov mne neznámych no do pocitov, ktoré víria v hlave každej ženy. Politická situácia krajiny robila iba jemný podmaz príbehu, nerušila ho, len dopĺňala.

09.06.2020 4 z 5

Narodený v modrú stredu Narodený v modrú stredu Daniel Tammet

Neskutočne zaujímavý príbeh o tom, aká je ľudská myseľ plná záhad, akí sme my ľudia rôzni a výnimoční. Buďme tolerantní a chápaví.

07.06.2020 5 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Napriek tomu, že záver knihy a americký súdny proces bol trochu rušivý, kniha bola veľmi citlivá a krásna, taká, ktorá nazerá až na dno duše dievčiny, ktorá žije s prírodou ako panna zázračnica. Trochu mi to pripomínalo Malý strom a také príbehy ja môžem.

04.06.2020 5 z 5

Koniec Eddyho Koniec Eddyho Édouard Louis (p)

Mne sa to páčilo. Taký naozajstný a rýchly náhľad do života chudoby v istej oblasti. Akurát to bolo príliš rýchle.

25.05.2020 3 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Ja mám rada teenage literatúru! Ale toto bolo dosť detské, na druhej strane by tomu deti nepochopili. Zápletka bola primitvna a kým sa nejaká akcia rozbehla, už som sa nudila. Ani nejdem čítať pokračovania.

14.05.2020 2 z 5