whiolet whiolet komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Díky kauze kdy Toybox nařkla paní Mornstajnovou, že jí "ukradla" její příběh se mi popravdě do čtení moc nechtělo,i když jsem tušila, že kniha bude skvěle napsaná a příběh to bude bolestný. Nevím kde je pravda,ale jedno vím jistě příběhy kde dochází k sexuálnímu zneužívání nemají lehké začátky a mnohdy mají ten stejný vzorec ( rodina o tom ví, jsou zapškly, zlý a drží si od všech odstup).
Pro mě osobně bylo velmi smutné číst o tom jak se dítě cítí nechtěně a zbytečně, neboť o tom bylo i mé dětství.
Babičky jedovaté poznámky mi připomněli mojí vlastní rodinu a jejich zlé povahy, s hlavní hrdinkou jsem se mnohdy ztotožňovala a na konci jsem si i pobrečela.
Bylo to silné čtení.
Bylo to smutné.
Bylo to něco co si ponesu dlouho sebou.

25.10.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jistě jste si všimli,jaký boom tahle knížka vyvolala. Všichni jí četli,všichni jí fotili,všichni o ni mluvili.
Tak i já jsem podlehla. Od knihy jsem měla velká očekávání, a musim se priznat,že Hana moje očekávání ještě předčila.
Příběh byl silný,smutný,ironický, všechno tohle a ještě vic bylo neuvěřitelně dobře napsáno a ja se od knihy nemohla odtrhnout!
Hana si právem zaslouží všechnu tu pozornost,kterou na sebe strhla.

05.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bylo to chytlavé čtení o nepříznivém osudu hlavních postav. Paní autorka s citem vykreslila skvěle tíživou atmosféru.
Tak schválně kolik toho víte vy o minulosti vašich předků?
Tohle čtení mělo pro mě skryté poselství a to "ptej se dokud ti mohou odpovědět a vyprávět". Děkuji.

16.10.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní mi vyhovoval, příběh krásně gradoval až do samého finále.
Od této knihy jsem měla velká očekávání a jsem ráda, že je splnila.
Silný příběh.
Těžký osud.
Velká chuť žít a nevzdat se.
Doporučuji.

05.10.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Mám ráda styl psaní Chrise Cartera a rozhodně miluji hlavní dvojici vyšetřovatelů.
Opět super čtení.
Vraha jsem odhalit nedokázala, o to víc se mi ten propletenec líbil.
Rozhodně se brzy pustím i do dalšího dílu.

02.07.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Já se zamilovala! Akorát nevím jestli víc do Carlose nebo Huntera.
Knihu jsem fyzicky nečetla, ale poslouchala a musim přiznat, že i to byl super zážitek, jelikož vypravěč zkrátka uměl navodit tu správnou atmosféru!
Napínavé to bylo už od začátku, musím se, ale přiznat, že mě už vycvičil Jo Nesbo a já vraha uhadla, ale to spojeni PROČ, by mě teda nenapadlo.
Skvěle napsána detektivka s velkými sympaťáky v roli detektivů, těším se na další díl.

22.04.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tohle se prostě fakt dobře četlo.
Příběh gradoval pořád víc s každou další stránkou a ačkoliv jsem se opravdu snažila zapojit mozkové závity i fantazii dohromady vraha jsem neuhadla ani náhodou!
Hunter i Garcia neuskuteční sympataci a celkové rozuzlení naprostá pecka.
Já jsem rozhodně spokojená :)

28.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Krásný styl psaní.
Co se stane, když se v jedné malé české vesničce objeví Linda, která pátrá po minulosti svého dědečka? Pod rukama jí ožijí staré rány a pár špinavých tajemství.
Smíchejte do hromady všetečne sousedy a jednoho mrtvého a máte o zábavu postaráno.
Tohle mě bavilo.

14.03.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět autor dokázal vytvořit mrazivou atmosféru plnou nechutných popisů vražd až se člověku obracel žaludek, ale přesto nedokázal přestat číst.
Pro odlehčení jsou tu opět naši dva detektivové, kteří se neustále špičkuji a vy je za to prostě milujete.
Bylo to fajn čtení a já už se teď těším na další díl.

03.05.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Brutální kniha, a připravte se rovnou na to, že vás emočně vysaje a donutí přemýšlet jak, takové hrůzy mohly, tak dlouho procházet!
Jenže, to mluvím hlavně o druhé části knihy, protože ta první je o něčem jiném. V první části knihy se nejprve seznámíme se šesti kamarády a nahlédneme do jejich života v Ružomberku. Po jedné děsivé události se jejich cesty rozdělí a my můžeme sledovat vývoj hlavních dvou postav. Viktora, který se stane členem mafie a Karla, který studuje jako doktor v Mnichově a díky shodě náhod a kamarádům se dostane k nacistům.
Bez první knihy asi nepochopíte, že aby se člověk stal čím je ,je důležité, kdo na něj má vliv. A tak je z Viktora rázem člověk uvazlivejsi, ale v krajním případě neváhá člověka zmlátit, nebo zabít. Pak tu máme Karla, který věří v nacistické ideály ( Žid není člověk, ale při pitvě je mu dost podobný) a díky lékařským schopnostem, dokáže být chladný a dosti produktivní.
Přesto mě první kniha za srdce moc nevzala, a tak jsem byla zvědavá co přinese díl druhý.
Přejezd Židů do Berkenau byl silný moment a pak už se to jen víc a víc stupňovalo, nebudu lhát, několikrát jsem se rozbrečela, musela se jít uklidnit, abych pak mohla znovu pokračovat ve čtení, jelikož našich 5 kamarádů a jejich děti zažijí v táboře úplně všechno! Bezdůvodné, umlácení, smrt na drátech, pokusy s dvojčaty, pokusy s barvou oči, přechod do plynové komory, práce s mrtvými.
Druhá část vás rozloží, totálně.
Na Karikovi se mi líbí styl psaní, kdy ani z jednoho nedělá hrdinu ,ba ani padoucha. Viktor dělal hrozné věci, ke kterým ho situace donutila, Karel dělal věci ještě horší, to bezesporu ano, ale i on měl nějaké svědomí (i když mu moc nenaslouchal) a rodinu, ale nemyslete si, že bych Viktorovi nefandila, aby ty svině dostal všechny.
Díky za příběh plný surovosti, co vás připraví o ideály, díky za to, že autor vystihl tu beznaděj a hrůzu, díky za tuhle knihu.

07.11.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvěle čtení. Kniha mě bavila snad už od první stránky. Byl to napínavý příběh s dobře popsanými hlavními postavami.
Super!

26.09.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Na světě existuje pár knih, které Vám dokážou pohladit duši a tohle je jedna z nich.
Nechci se rozepisovat o čem příběh je, jelikož kniha sama o sobě je skvěle napsaná, pro mě však bylo důležitejsi ,to skryté poselství, co mi kniha předala,a také, ten pocit po jejím přečtení. Konec už byl jen třešnička na dortu.
Skvěle čtení, rozhodně doporučuji.

28.04.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Totálně tisíckrát ohrane klišé, ona se dostane do nesnází, on je sexy, bohatý a její problém hned vyřeší. Mělo mě to znechutit, jenže pravda je taková, že mě kniha děsně bavila.
Ten humor a ty hlášky v knize byly prostě top :) Pokud si potřebujete vyčistit hlavu nebo se dostat z podzimní deprese, knihu Vám s klidným srdcem mohu doporučit.

09.10.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Výborná detektivka! Ačkoliv to bylo moje první seznámení s autorkou, vůbec ničemu to nevadilo! Detektivové moc neřešily svoje trauma z minulé knihy, takže jste se pořád bez problémů orientovaly v ději. Celým dějem, který se zabýval psychopatem co vyřezával obětem z kůže panenky nás provázely sarkastické poznámky, které se snažily knihu odlehčit, což bylo fajn. Jediné mínus vidim ve velikosti písma, za mě bylo až moc malé.

22.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

S pokorou musím vzdát hold paní Lednicke, protože to co dokázala napsat je neuvěřitelné!
Rodinný příběh odehrávající se v okolí Karwiné, je nejen plný smutných tragédií, ale i plný lidskosti a naděje v lepší život.
Tenkrát měli lidé o dost těžší život a havíři snad ještě těžší než ti ostatní.
Velmi dobře napsaná kniha, která se mi vryla do srdce.

20.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tohle bylo opět další pohlazení na duši.
Miluji styl psaní paní autorky.
Obyčejné životy hlavních hrdinů, díky hrám osudu dostanou nečekaný směr.
Bohužel, mi nejméně zaživna přišla hlavní ppstava- Anežka. Ona za to nemůže, protože její předci měli daleko zajímavější životy, i přesto nemohu dát plný počet hvězd.
Jinak to bylo skvělé čtení.

03.11.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvěle napsána kniha, ve které je ukryto spoustu životních mouder.
Cítíte se mizerně? Nebojte, hlavní postavy vás přesvědčí, že v tom rozhodně nejste sami. A občas se díky hloupé shodě náhod můžou stát ty nejnepravdepodobnejsi věci.

01.09.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tuhle autorku prostě miluji, ať se chopí jakéhokoliv tématu naší historie, udělá z příběhu něco neskutečného!
Její knihy se vám vtisknou do duše.
Španělsko, diktatura, krádeže děti a zakázána láska mezi američanem a španělkou, tohle všechno a daleko víc vás čeká v této knize.
Tento kousek historie je pro mě dost neznámý a jsem ráda, že díky autorce jsem si mohla trochu rozšířit obzory.

09.04.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasný čtení!
Nedokázala jsem knihu odložit, opět jsem prožívala osudy jedné ( nám již z prvního dílu, tak známé) rodiny, které osud velmi zle naložil.
Bylo to bolestivé čtení, plné zloby, nepochopení a krutého zacházení.
Karviná je v knize opravdu vykreslena jako velmi drsný kraj a s lidmi se zde život rozhodně nemazlil.
O to větší chuť mám, se do tohoto města vydat.
Autorka dokázala druhým dílem něco neskutečného!
Těším se na třetí díl.

04.03.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Ach, Harry... proč mám jen pocit, že je to takové "malé" rozloučení s námi? A že dříve ci později bude někdo vyšetřovat tvoji vraždu? Nebo snad raději sebevraždu?
No, ale ke knize samotné, tenhle díl byl hodně o vedlejších postavách a Harry nám tam (ok až na jednu velkou bombu) hrál druhé housle. Děj mi chvílemi přišel zdlouhavý, kdyby kniha měla míň stran, celkem bych to ocenila.
Pachatel byl pro mě oříšek, a když jsem se dozvěděla kdo to je, zírala jsem s otevřenou pusou! Ale proč, proboha?! Ten motiv mi přišel dost ubohej.
Pro mě je to slabší díl, ale Harry Hole je prostě srdcovka.

02.08.2020 5 z 5