Weeruw Weeruw komentáře u knih

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Moc jsem se těšila, z prostředí módních salónů první republiky jsem přečetla několik knih, ale tato byla rozhodně nejslabší. Prostředí vyhlášeného módního salónu bylo spíš jen dobrým lákadlem na čtenáře…příběh, postavy ani styl psaní nezaujal. Paní Podolská měla strhující život, možná se stačilo víc inspirovat skutečnými událostmi.

02.01.2020 2 z 5

Brodeckova zpráva Brodeckova zpráva Philippe Claudel

Tak tahle záležitost je opravdový knižní klenot! Měla jsem ji půjčenou a po přečtení jsem si ji okamžitě běžela koupit. Je drsná, krásná, odložíte, nemůžete dál a za chvilku Vám to nedá...a pořád dokola. Nádherný příběh, hodně mrazí, že popisuje dobu nedávno minulou. Doporučuji!

25.03.2016 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Přespříliš pokorné bohyně našeho světa... Po knize jsem sáhla díky jejímu vítězství v 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu, byla pro mne ovšem velkým zklamáním. Z hrdinek dýchá smutek a marnost. Nechci věřit, že druhá polovina života je jen lítostným bilancováním, trpkým pohledem zpět. Knize chybí kontrast, jakákoli minimální snaha o emancipaci, která přeci byla součásti života žen minulého století! Všechny hrdinky svůj úděl jen smutně přijímaly, škoda. Knize též nepřidá velké množství překlepů, chyby v interpunkci a hrubá chyba.

29.12.2013 2 z 5

Múza za zrcadlem Múza za zrcadlem Robert Macků

Knihu jsem dočítala se silným sebezapřením. Autorův styl mi vůbec nesedl, ačkoli se román odehrává v současnosti, děj působí zkostnatěle, dialogy jsou umělé. Neoslovila.

21.04.2014 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha naprosto splnila mé očekávání. Pobavila.

16.06.2014 4 z 5