Warty Warty komentáře u knih

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Nečetlo se to špatně, námět je jistě zajímavý. Nebýt nečekaných zvratů, dala bych nižší hodnocení. Kniha mě ani nenadchla, ani nijak neurazila. Vracet se k ní ale určitě nebudu.

26.04.2022 3 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Autor dobře popsal, jak se může demokracie poměrně rychle zvrhnout. Četlo se to dobře, i když některé pasáže byly trochu zbytečně zdlouhavé. Celkově jde ale o povedené dílo, které nutí člověka k zamyšlení.

25.04.2021 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Začátek sliboval velmi zajímavou zápletku. Ve finále z toho byla ale pouze předvídatelná romance. Jednoznačně nejslabší z knih autorky.

13.12.2020 2 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Musím říct, že tohle se moc nepovedlo. Děj byl takový nemastný, neslaný, podivně rozvláčný. Přestože jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah, nepřišli mi to ani trochu napínavé.

30.08.2020 2 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tenhle díl se mi zdál ze všech nejslabší. Ale i tak se to četlo dobře, děj plynul svižně až do konce.

02.08.2020 4 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Do poslední chvíle napínavý hon na špiona. Trochu to připomíná Den pro Šakala. Určitě stojí za přečtení.

22.05.2020 4 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Velice zajímavé a z hlediska toho, co všechno je možné, až děsivé.

24.04.2020 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Rozjezd nic moc, hlavní hrdinka totiž není dvakrát velká sympaťanda, ale nakonec to nebylo špatné.

07.03.2020 3 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Velice zajímavý příběh vyprávěný nápaditým způsobem. Rozuzlení celé zápletky pro mě bylo celkem překvapivé. Celkově mohu knihu jen doporučit, je to takové pohodové víkendové čtení s trochou napětí a záhadna.

17.02.2019 4 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Nenadchne a asi ani neurazí. Zápletka je velice nápaditá, ale celý příběh by šlo napsat mnohem napínavějším způsobem. Nestalo se mi, abych si musela po přečtení kapitoly hned přečíst další. Škoda.

03.02.2018 2 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha mě poměrně zklamala. Některé pasáže mi přišly až moc dopodrobna popisované a naopak by si některé pasáže, dle mého názoru, zasloužily více prostoru. Za mě bohužel pouze dvě hvězdy, a to ještě s přimhouřenýma očima.

24.09.2017 2 z 5

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Z této knihy jsem opravdu zklamaná. Čekala jsem rozhodně více. Příběh byl tak předvídatelný, že to snad více ani nejde. Bohužel za mě jen dvě hvězdy, a to ještě s odřenýma ušima.

06.09.2017 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi příjemné čtení plné humoru. Musím ale přiznat, že filmové zpracování se mi líbilo více. I tak ale kniha stojí za přečtení.

03.09.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hlavní hrdinka upřímně není zrovna sympatickou osobou. Komu by také byla sympatická alkoholička se sklony ke stalkingu. Ale jinak děj knihy byl fajn, závěr velice napínavý.

01.09.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha byla sice čtivá, ale "manželovo tajemství" jsem odhalila v podstatě hned, takže to pro mě nebylo moc napínavé. Závěr byl ale nečekaný.

01.09.2017 3 z 5