warca warca komentáře u knih

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Musím říct, že mě zaujala a pobavila už samotná obálka. Hned jsem věděla, že ta knížka bude skvělá. A taky byla.
Příběh byl naprosto unikátní, vtipný a čtivý. Už je to dlouho, co jsem se u knížky takhle bavila. Postavy byly sympatické, děj spletitý, nenucený a naprosto originální. Kniha pobaví a zároveň vás chytne za srdce. Rozhodně to stoji za přečtení.

15.07.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Celá série byla čtivá a překvapivě originální. Poslední díl rozhodně nezklamal a konec byl skvělý!
Vůbec to nebylo hloupé a nereálné čtení, jak YA knížky často bývají...

02.07.2018 5 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Tahle kniha byla skvělá :)!
Ne, že bych ji úplně propadla a ohromila mě, ale příběh byl moc hezký. Takové čtení na jeden večer.
Části byly docela předvídatelné.
Přesto pochybuji, že si děj budu pamatovat...

27.06.2018 4 z 5

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Už jsou to čtyři roky, co jsem knihu četla. Většinou děj příběhů zapomenu velice brzy, ale tato skvělá série mi utkvěla v hlavě napořád. Meg Cabotová je brilantní spisovatlka a V kůži supermodelky je jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec. Originální, čtivé, vtipné...
Rozhodně doporučuji!

26.06.2018 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Píběh byl naprosto přitažený za vlasy. Opět mě přesvědčil o tom, že české autorky mají prostě podivný styl psaní. Dávala jsem knize šanci tak do poloviny, ale bylo to čím dál horší. Hlavní hrdinka byla nesympatická, protivná, lehkovážná a svým způsobem i sobecká.
Námět vypadal dobře, to byl jediný důvd, proč jsem si knihu půjčila...
Autorka neřešila vůbec přechod z češtiny do angličtiny, což mi v návaznosti příběhu chybělo.
Neřeším předvídatelnost děje, protože to je to nejmenší.
Epilog? Růžové nereálné klišé!
Jsem trochu znechucená a zklamaná.

26.06.2018 2 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Wow... Jsem zmatená a uchvácené. Melou se ve mně trochu protichůdné pocity.
Příběh byl opět mimořádně čtivý. Autorka prostě umí čtenáře vtáhnut do děje tak, že od knihy neodlepíte oči.
Skvělé ukončení série!

26.06.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Tahle kniha mě úplně odrovnala. Autorka dokázala tradiční příběh Popelky proměnit v něco nezapomenutelného. Úžasná hlavní hrdinka a ještě lepší "princ". Byl to nádherný, napínavý a vtipný příběh.
Nějaké nedokonalosti by se nejspíš našly, ale příběh mě natolik pohltil, že jsem je lehce přehlédla.

PS: Asi jsem se do Briana zamilovala :D

23.06.2018 5 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Originální námět, ale jeho potenciál nebyl úplně využit. Je to škoda, protože kniha byla pěkná. Nebylo to úplně ono...
Příběhu chyběla taková jiskra.

18.06.2018 3 z 5

Takový typ knihy, který je psán lehce a vtipně. Bohužel jsem se do čtení musela z neznámých důvodů nutit. Ani jsem ji nedočetla.
Jen jsem si pak přečetla konec, který byl skvělý.
No... mám smíšené pocity. Určitě to byla dobrá kniha, jen mi prostě nesedla.

15.06.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Asi jsem divná, protože mě tato kniha zas tolik neuchvátila. Ten nápad je brilantní a naprosto originální.
Jenže mě nějak nechytl autorův styl psaní. Nedokázala jsem se pořádně začíst. Přitom Bez šance mě opravdu bavilo.
Líbilo se mi rozuzlení celého příběhu, ale do čtení jsem se musela trochu nutit.

08.06.2018 3 z 5

Za zrcadlem Za zrcadlem Gena Showalter

Napínavé, strhující, čtivé.
Přesto trochu hloupé...
Perou se ve mně rozporuplné pocity a nemůžu se rozhodnout, jestli bylo pokračování to pravé.

19.05.2018 3 z 5

Hra zvaná láska Hra zvaná láska Nora Roberts

Jednoduchý trochu klišoidní příběh.

09.05.2018 3 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

Kniha mě překvapila. Slyšela jsem pouze špatné hodnocení, a tak jsem od ní ani moc nečekala. Ale kupodivu jsem se rychle začetla a příběh o dívce s OCT mě zaujal. Opravdové zklamání pro mě byl Guy. Fakt jsem ho měla za cool týpka a byl moji nejoblíbenější postavou v knize.

09.05.2018 4 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Wow...
Tohle bylo mega.
Na podivné otáčení knihy a střídání pohledů jsem si brzo zvykla. Příběh mě pohltil. Nechybělo v něm napětí a rozhodně to bylo originální

09.05.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Víc jak polovina knihy byla dějově pomalá a celkem nezáživná. Číst se to dalo, ale příběh mě nijak nepohltil, neoslnil.
Konec se trochu rozjel, ostatně jako v původní pohádce.
Příběh byl pěkný, ale prostě si mě nezískal originalitou ani čtivostí.

30.04.2018 3 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Už to bylo o trochu lepší než první díl. Ale zase jsme se nevyhnuly naprosto vyhroceným a trochu nereálným okamžikům.
MUŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Jakože co to vyhrožování Tiffany? Vždyť to Deanovi stejně chtěli říct :D! Naštěstí se zrovna tohle docela rychle vyřešilo a autorka to zbytečně neprotahovala.
A pak ten konec. To mě dostalo. No jasně, musí tam být přece ještě epický závěr jako z telenovely, proto to nemohlo skončit normálně.

28.04.2018 3 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Další fantasy příběh na pokračování?
Ale proooooč? Nestačil by jen jeden díl? Mně teda určitě.
Přestože je hlavní hrdince sedmnáct, chovala se jako třináctileté dítě.
Kniha mě nebavila a nedočetla jsem ji.

28.04.2018 2 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Začátek knihy byl dost slabý. Nebavilo mě to. Nezaujalo mě prostředí ani postavy.
Druha polovina se potom ale dobře rozjela a příběh jsem si užila. Nemohla jsem se přestat usmívat.

20.04.2018 3 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Příběh je plný humorných dialogů, které se mi zdály ale trochu neuvěřitelně. Kdo z mladých by takto mluvil?
Jinak děj se mi líbil, přestože chování Jany mě vytáčelo.
Trochu šok byl závěr, kdy jsem si říkala "ale nééé, takhle to skončit ještě nemůže".
Celkově byl příběh pěkný :)

20.04.2018 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Bomba kniha!
Líbily se mi hravé dialogy postav. Díky nim mi příběh ožíval před očima.
V půlce se sice na scéně objevily klišoidní témata (ona znásilněna, on týraný), ale to mi příběh nezkazilo.
Autorka nic zbytečně neprotahovala a za to jsem vděčná.
Milé čtení.

17.04.2018 4 z 5