warca warca komentáře u knih

Risk Risk Elle Kennedy

Druhý díl byl zklamání, nechytl mě.

28.05.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Krásný čtivý a milý příběh.
Sympatické postavy, celkem originální neuspěchaný děj.
Já jsem spokojená.

28.05.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Příběh naprosto průměrný. Měl své vtipné pasáže, ale jinak se táhl. Hlavní hrdinové byli skvělí. Vztah mezi nimi byl dobře a postupně rozvinut.
Označila bych to za ničím výjimečné oddechové čtení.

27.05.2020 3 z 5

Výnosné místo Výnosné místo Alexandr Nikolajevič Ostrovskij

Jako většina příběhů z ruské klasické literatury i tento vypráví o zkažené ruské smetánce.

10.05.2020 4 z 5

Sonáta pro dvě srdce Sonáta pro dvě srdce Lenka Lanczová

Průměrný sladký román pro asi čtrnáctileté slečny. Tento mě zas tolik nechytl.

14.04.2020 2 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Druhý díl o dost slabší. Ani jedna z postav mi nebyla blízká.
Rozjezd dlouhý a táhlý. Chyběly mi tam ty vtipné, záživné rozhovory, které byly v první díle a dělaly ho tak čtivým...

12.04.2020 3 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Za mě docela pecka!
Poslední třetina knihy byla už slabší, ale jinak jsem si užívala živé, vtipné rozhovory postav.
Děj byl velmi jednoduchý, ale čtivé dialogy ho dobře zpestřily.
Ze začátku jsem Blake moc nemusela, protože jsem si ji dost dobře nedokázala představit. Po její "proměně" už se zdála být uvěřitelnější.
Ian byl celkem sympatický egoistický týpek, kterého autorka vykreslila tak moc arogantně, že to bylo místy až přes čáru. Trochu přitažené za vlasy.
Já jsem s knihou spokojená. Splnila svůj účel, já se pobavila, odreagovala a hlavně jsem se dokázala začíst.

10.04.2020 5 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Průměrné odpočinkové čtení. Snad trochu zklamání. Začátek vypadal slibně...
Cením si zajímavého příběhu z minulosti, kterým byla kniha protknuta. Dialogy mě místy opravdu pohltily, protože byly hravé a živé. Ale jinak mě příběh nijak zvlášť neupoutal. K dočtení jsem se musela nutit, děj byl dost předvídatelný.

08.04.2020 3 z 5

Hodný holky líbaj líp Hodný holky líbaj líp Elie Grimes

Vždycky, když jsem si už myslela, že jsem se začetla, děj zakolísal a já se opět znuděně od knihy odtrhla. Nezaujalo.

29.03.2020 1 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Wow... Proč to musí končit tak napínavě?
Nova mě děsně štvala. Takový typ postav nesnáším. Je cílevědomá, nic ji nezastaví... Tváří se, jaký je sobec, ale začíná se ukazovat, že taková není.
Kniha byla čtivá. Skoro lepší než první díl.
Líbí se mi, že odhalení postav si autorka vyšetřila až na třetí díl. Důmyslné!
Za mě tedy na začátku až moc únavně dlouhý popis boje.

27.03.2020 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Příběh byl spletitý, utekla v něm celkem dlouhá doba, ale přesto jsem z něj nezískala takový ten nostalgický pocit z pohledu zpět. Autorce bylo těžké její vyprávění věřit. Hlavní hrdinka mi k srdci až tak nepřirostla. Líbilo se mi, jak si překladatelka prohrála s přízvukem.
Některé části byly dost předvídatelné. A samozřejmě nesmí chybět sex, spousta sexu. Řekla bych, že až možná příliš.
Taky nechápu prolog, který je vlastně jen kapitolou z prostředku přesunutou na začátek. Nevidím v něm moc smysl.
Tak vám nevím. Mám z toho smíšené pocity.

Spoilery!!!!
Jak příhodné, zrovna, když se chystala hlavní hrdinka opustit manžela, souhrnou okolností jí zemře. z čehož je samozřejmě dívka zdrcená. jako by ji autorka nechtěla přičítat další hřích. udělat ji bezchybnou.

25.03.2020 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Tento příběh byl už záživnější a zábavnější než předchozí díl. Přesto se stále jedná o triviální literaturu k odpočinku.
Všimla jsem si, že se v autorčiných knihách často opakují motivy, úseky, obrazy a obraty. To je škoda. Protože pak ty příběhy vypadají ještě více jako přes kopírák.

24.03.2020 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jedna ze slabších knížek autorky. Simon mi byl dost nesympatický. Vztah mezi hlavními hrdiny mi připadal nedostatečně propracovaný.

23.03.2020 2 z 5

Dáma so psíkom a iné poviedky Dáma so psíkom a iné poviedky Anton Pavlovič Čechov

Trochu depresivní, ale přesto čtivý příběh.

23.03.2020 4 z 5

15 urokov po russkoj morfologii 15 urokov po russkoj morfologii Veronika Mistrová

Velmi přínosná, přehledná a kvalitní učebnice pro hlubší pochopení ruského jazyka.
Najde se pár překlepů.

23.03.2020 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Milý příběh, u kterého se člověk musí blbě usmívat celou dobu. Jen jejich láska mi nakonec přišla celá dost uspěchaná...
A otevřený konec.
No má to pokračování, tak uvidíme.

22.03.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Název knížky je tedy dost odrazující. Zavání příběhem přitaženým za vlasy. Obálka taky ne až tak vábivá. Ale zpracování Krásky a zvířete povedené. Příběh byl živý, čtivý. Některé části byly zbytečně protažené, ale celkově mě kniha bavila, přestože se jedná jen o další běžnou YA fantasy knihu.
Vypadá to na další díl, který by za mě potřeba nebyl. Beztak se ve druhém díle bude opakovat jen tradiční milostný trojúhelník...

21.03.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Oddechový příběh na jedno odpoledne o polámaných hlavních hrdinech, kteří si postupně budují cestu k srdci toho druhého. Je těžké podat to celé uvěřitelně, to se autorce téměř i povedlo. Některé pasáže byly vtipné, některé poutavé a našlo se i pár slabších míst.
Děj celkem předvídatelný, jak už to u tohoto typu romancí bývá.
Nepřekvapí, neurazí, nijak zvlášť nenadchne.
Lepší průměr.

19.03.2020 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Hodně špatné. Nedokázala jsem dočíst. Příběh neuvěřitelně nudný. Hlavní hrdinka dost podivná, jméno Skřivánek příšerné. Její nemluvnost mě rozčilovala. Princ příliš krotký. Vztah hlavních hrdinů povrchní a nesmyslný. Asi po padesáti stranách jsem to vzdala. Kniha mě nezaujala svým stylem ani prostředím. Zápletka se žádná nestihla objevit. Třeba se k tomu někdy vrátím, ale tohle mě opravdu nezaujalo.
Hvězdičku si ode mě nezaslouží ani jednu. Nechápu, jak to někdo může dočíst.

14.03.2020 odpad!

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Na knihu jsem se vlastně docela těšila. Nápad se mi zamlouval, přestože podobných knih existuje určitě tucet. Jenže přišlo velké zklamání. Prvních několik kapitol mě nudilo k smrti. Pak se příběh maličko rozjel společně s uzavřením kontraktu. Hlavní hrdina až zbytečně hrubý.
A především... nečekají vás žádné vtipné vyostřené rozhovory, žádné zábavné scénky, které téma nabízelo. Autorka pořádně nevyužila svého nápadů.
Propadák.
K dočtení jsem se nudila.
Klišoidní, přeslazené, bez pořádné zápletky.

12.03.2020 2 z 5