WaN635 WaN635 komentáře u knih

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Někdy je pět hvězdiček málo.
Příběh o vině, trestu, míře provinění a odpuštění.
Celkem jsem měla obavy, jak mi do příběhu pasne Elias a jak se s ním popasuje Evie, ale můj strach byl naprosto neopodstatněný.

Kniha, i přes svou obsáhlost se čte sama a nejde odložit.
Mám jedinou poznámku, možná chyba v překladu ? Evie si v baru vydělá 80 dolarů, říkám si proč, když v Anglii jsou libry ?

Neví někdo, jestli bude pokračování?

18.01.2024 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Nemohla, jako fakt jsem nemohla knihu odložit. (Dokonce jsem zapomněla, že mám jít s manželem do divadla...).
Madison v tomto díle byla vystavena své bolestivé minulosti, nespravedlnosti, ztrátě syna a své bývalé partnerky. Se vším se vypořádala nad očekávání, Nate zde byl upozaděn, za to byl ve správnou chvíli na správném místě.
Jsem zvědavá, a doufám, že další díl rozčísne problém s otcem Connorem.

24.09.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

No paááni, to zase bylo něco. Od začátku jsem byla napnutá, jak to dopadne s malou Lili. Případ byl tak neskutečně zamotaný, že mi dalo dost práce se zorientovat a rozmotat ho.
Tentokrát jsem měla pocit, že to týmu vůbec neklape, přišlo mi, že každý jede na svém písečku. Co mě potěšilo, že se Kirby snad začíná vracet do života.
Tentokrát to nebyla Lottie, kdo mě vytáčel, ale lezl mi na nervy Boyd, kdy jsem jeho odtažité chování vůbec nechápala.
Každopádně nám to autorka na konci vysvětlila, a teď si budu jen přát, aby to dopadlo, jak bych si přála.

22.07.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Komentář píšu ihned po dočtení knihy, neboť se mnou kniha neskutečně zamávala.
Od začátku mě příběh neskutečně pohltil, případ byl svým postupným odkrýváním opravdu děsivý. Musím na rovinu říct, že i přesto, že příběhy Vesnice i Stvůra byly výborné, tak tento díl naprosto předčil mé očekávání.
Předchozím dílům bylo čtenáři často vyčítáno, že se příběhy hodně zaobírají osobním životem Laury a Adama, ale upřímně právě oni byli pro mě tím hlavním tahákem knih.
A ne jinak to bylo i v tomto příběhu, kdy v pozadí případu vyvraždění rodiny, docházelo k postupnému obrušování hran mezi hlavními protagonisty.
Poslední třetina knihy mnou otřásla, konec knihy, dá se říct, jsem četla se slzami v očích.
Autorce děkuji za to, jak se se sérií vypořádala a ukončila ji, i přesto, že jsem opravdu smutná, jak to vlastně dopadlo.

10.03.2023 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl snad ještě lepší než první. Těžký, velmi těžký začátek vztahu, kdy oba hlavní hrdinové si udržují morální čistotu z dílu předcházejícího.
Opět ukázána syrovost doby, naši mladí manželé bez příkras a s klacky pod nohami postupují životem.
I přesto, že jim většina nepřeje, jsou spolu silnější a dál si jdou vyšlapávají svou cestičku, která je naplněna láskou a vzájemnou podporou.
Vlastně mě mrzí, že není díl třetí...

30.09.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět a zase to byla síla. Autor vymyslel,zrealizoval nechutnou, bolestivou a krutou pomstu. Musím říct, že Chris Carter je opravdu špica svého oboru, jeho opravdu odporným vraždám se jen tak nikdo nevyrovná.

31.07.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tentokráte před námi autorka rozprostírá příběh, který je založen na strastiplném a hrozném dětství Kim, a že tam opravdu není o co stát. Kim se musí vyrovnat se svými démony z dětství a daří se jí to obdivuhodně s občasnými výkyvy a právě v těchto vypjatých okamžicích nám Kim ukazuje, že je opravdu člověk z masa, kostí a citu.
Potěšil mě návrat Alison, naopak Symes a jeho klub nepřátel byl odporný, Bryant byl jako vždy skvělý, Woody nezklamal a naopak mě velmi mile překvapil, Penn a jeho výborné postřehy k případům, Stacey a její cit pro policejní práci a v neposlední řadě Kimina ,,zabejčenost,, dělá z této knihy jasnou 5hvězdu.
Jediné co mi na této sérii ,,vadí,, je to, že se pomalu blížím k jejímu konci a tudíž překladatelé by měli zabrat :-), stejně jako Angela v psaní :-) .

30.06.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Další mimořádně povedený počin českého autora.
Sice jsem vraha odhalila hned při prvním setkání s ním, ale vůbec mi to nevadilo.
Kniha je psána jednoduše, čtivě, nejsou v ní žádné složité popisy děje, krajiny či minulosti a tak to mám ráda.
Autorka, i přes své mládí, mile překvapila, věřím, že když se ,, vypíše,, tak to bude ještě lepší.
Za mě 3 a půl hvězdičky, určitě si přečtu i pokračování.

10.05.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

(SPOILER) Tak tato kniha byla opravdu skvělá. Od začátku až do konce byla čtivá, chytlavá, nešla odložit. Krůček po krůčku, pěkně pomalinku, jsme rozplétaly příběh ,,věhlasného,, šéfkuchaře, zavrženíhodné lidské bytosti. Způsob, jakým se zbavil těla své dcery, byl naprosto odporný.
Tahle kniha se mi četla mnohem lépe, než ta další.
Týmu to tentokrát krásné klapalo, jen tak dál .

17.03.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

I přesto, že se jednalo o YA román, tak se mi to líbilo a to jako, že moc. Declan mi byl sympatičtější než Juliet. Obě děti prošly těžkým obdobím, u Declana mi přišel jeho příběh až odpudivý, tím, jak dokáží rodiče svým dětem zkazit dětství.
S největší pravděpodobností si přečtu i pokračování.

10.03.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Zatím absolutně nejlepší přečtená kniha v roce 2022. Autorka je pro mě milým překvapením a tato kniha byla ještě lepší než ta předchozí.
Hlavní hrdinka je naprosto úžasná, přes všechno co v životě prožila. Vlastně hlavní postavy jsou všechny perfektní. Příběh se čte vlastně samz, kniha nejde odložit.
V originále je vydáno dalších 12 knih, tak šup šup s nimi do překladu :)

10.02.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

No tak tohle byla jízda! Naprosto skvělý literární počin. Čtivé od začátku, po poslední tečky. Hlavní hrdinka sympaťačka, vedlejší postavy rovněž. Těším se na druhý díl, těším se na vysvětlení s Jackem. Moc doufám, že autorka svou laťku udrží.

08.04.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Musím upřímně říct, že Bryndza se mi velmi dobře čte. Jak Erika tak Kate jsou velmi sympatické hlavní hrdinky.
Kniha byla čtivá, zápletka zajímavá. Líbí se mi vyvíjející se vztah mezi Kate a synem.
Jsem zvědavá, jak bude pokračovat její kariéra soukromé detektivky. Tristan je také sympaťák, kterému to zároveň pálí.
Těším se na další knihu :)
Ještě mám odbočku k nakladatelství, docela mě zarazilo, že kniha měla posledních 6 stran zcela prázdných, není na nich vůbec nic.

10.01.2021 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Jak píší čtenáři přede mnou, autor udržuje svou laťku sakra vysoko.
I přes svou tloušťku kniha ani chvilku nenudí, naopak děj je svižný a má spád. Tentokrát je v popředí příběhu nám velmi dobře známá patoložka a vrahem je tentokráte pachatel, který má vše krásně naplánováno.
Poe a Tilly úžasně spolupracují a dopadne to, tak, jak má :) .
Já osobně mám s Tilly trošku problém a nejsem z ní tak nadšená jako jiní čtenáři, některé dialogy mi přijdou zbytečné a asi bych uvítala, aby bylo slovních přestřelek s Poem méně.
Každopádně si myslím, že série je ukončena a radost z toho opravdu nemám .....

03.11.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Kate tentokráte řeší případ mimo svou jurisdikci a jako vždy s úspěchem. Kate sice bez podpory týmu a Tomasettiho, ale o to více jsme se zase dozvěděli o jejím dospívání.
Příběh byl napínavý, čtivý, přesně tak, jak jsme u této série zvyklí, jen by autorka mohla ubrat u popisu scén, kdy Kare hrozí nebezpečí :) . To, co přežije Kate by nedal ani David Raker :) .
Těším se na pokračování série.

16.07.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Pro mě osobně to byl nejlepší příběh Kate a Tristana (kvalit Eriky ovšem nedosahují).
Musím říct, že Bryndza prostě umí tyhle knihy opravdu vyšperkovat a promyslet.
Od začátku až do konce jsem se do knihy zabrala natolik, že jsem se ani nenadála a už končila. Vyvrcholení příběhu pro mě nebylo překvapením, pachatel byl na mém seznamu podezřelých nejvýše.

28.02.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Všichni lžou, všichni něco tají......
Četlo se to opravdu dobře, má to spád a kniha nejde odložit, dokud zápletka není odhalena.

13.02.2023 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Svižné, děsivé, zvrácené, napínavé, šokující, takto bych popsala samostatný příběh ( snad začátek nové série) z pera Helen Fieldsove. Velké plus byli i opravdu sympatičtí hlavní hrdinové. Miluju silné ženské hrdinky a muže, kterým nevadí přiznat, že jsou opravdu jedinečné a mají oproti nim navrch.

09.02.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Po trošku slabším předchozím díle se rozjíždí nový Katin případ a že stojí za to ;) .
Brutální vražda v malém městečku Painters Mills otřese nejen amišskými obyvateli, ale také ,,Englischer,,. Na sérii mě prostě baví jak je text proložen v Deitsch a policejními kódy (tady deset čtyři).
Jediné co mě na sérii štve, že každou knihu přečtu během max. dvou dní, neboť nelze odložit.
Těším se na duben a na pokračování mých oblíbených postav - mmch. očekávám snad brzy svatbu :)

29.12.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

První díl začínající série a mě se líbil a to že velmi. Seznámili jsme se s inspektorem s bystrým mozkem, výbornou intuicí a smyslem pro humor. Zároveň se jedná o muže, který prožívá osobní tragédii s únosem vlastní manželky a matky jeho tří, opravdu malých dcer.
Musím říct, že s jeho nezbednými dcerkami jsem se nejednou zasmála od srdce, k ději dcerušky krásně seděly a příběh doplňovaly.
Samotnou zápletku případu jsem odhalila chvilku před Robbiem, ale já měla čistou hlavu a on jí měl plnou dětí : - ) .
Jinak se mi líbil i tým z Norwiche, především Stacey, Savageová a Porter.
Těším se na pokračování a především na to, jak Robert válčí s dcerami a zda-li udělá pokrok v hledání manželky.

10.08.2022 5 z 5